Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kuny pogryzły mi węże od chłodnicy.Zakupiłem na szrocie nowe i wymieniłem. Z układu wylał się płyn.

Czytając to forum, wiem że w układzie jest 5.3 litrów. Nie miałem kompresora, więc nie wydmuchałem wszystkiego z obiegu.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wiem, że w zbiorniczku był płyn koloru rózowego lub pomaranczowego. Teraz sprzedawca wcisnał mi : hart g12 czerwony koncentrat 2 litry.

Będzie to pasować i w jakiej propoorcji wlać to, tak, żeby wymieszał się z tym w obiegu?

<><><><><><><><><><>><><><><>

proszę o odpowiedz.

<><><><><><><><><><>><><><><>

pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze napisałeś:

Teraz sprzedawca wcisnał mi : hart g12

wystarczyło wybrać zwykły płyn (jak czerwony to np. COOLER, BORYGO albo DYNAGEL 2000) i zalać. a tak, to masz harta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przepłukać układ. Wlać do całego układu wodę, pojeździć tydzień dobrze wygrzewając silnik i zlać wodę. Potem nalać właściwy płyn.

W chwili obecnej zapowiadają przymrozki więc proponuję najpierw prześledzić pogodę, żeby nie było silnika do wymiany :D

 

Co do płynu to nie mieszaj nowego ze starym tylko wymień cały na nowy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przepłukać układ. Wlać do całego układu wodę,

Nie widzę potrzeby płukania układu ,chyba tylko po to żeby resztka wody pozostała w układzie i dodatkowo rozcieńczyła nowy płyn.

Koncentrat powinien mieć na opakowaniu info jak rozcieńczyć .Należy rozcieńczać wodą destylowaną.Obecnie produkowane płyny chłodnicze są praktycznie mieszalne ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych ludzi co ci piszą kto leje wodę do chłodnicy ! (woda ma minerały i osadza się kamień a w konsekwencji zapycha wszystko i potem dziurawi się chłodnica).Są specjalne produkty do czyszczenia chłodnic a po za tym drodzy koledzy leje się wodę destylowaną. Pozdrawiam wszystkich co piszą głupoty najlepiej nie którzy jak by głosu nie zabierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może u pana "ext" z miasta "X" są przymrozki, stąd całe to pomieszanie :D

 

Konrad20 zakładając, że powyższy miał na myśli wodę zdemineralizowaną to i tak nie wyobrażam sobie jazdy na wodzie zdemineralizowanej. punkt wrzenia wody, a płynu jest zasadniczo różny :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad20 widzę, że czytanie ze zrozumieniem i logiczne myślenie nie jest Twoją mocną stroną. Pisałem o wodzie demineralizowanej.

Poza tym układ powinno się zalewać koncentratem i dolewać wody do uzyskania odpowiedniego stężenia ponieważ nigdy nie zlejecie całego płynu dlatego proponowałem płukanie wody żeby rozrzedzić stary płyn z syfem który jest w układzie.

Co do płukaczy to znajomy wypłukał specjalnym płukaczem układ w Nissanie z łańcuchem rozrządu gdzie pompa miała kilkanaście lat i po miesiącu od płukania musiał wymienić pompę wody bo zaczęła cieknąć.

Zanim zaczniesz pisać takie rzeczy o opiniach innych użytkowników to zastanów się chwilę i pomyśl zamiast obrzucać błotem innych bo nie zrozumiałeś postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze napisałeś:wystarczyło wybrać zwykły płyn (jak czerwony to np. COOLER, BORYGO albo DYNAGEL 2000) i zalać. a tak, to masz harta :D

Wiem, że przeplaciłem za tego harta, bo za 2 litry dalem 46 zł plus woda demineralizowana do tego. A na allegro 5 l jest za 60zł.

Ten hart się nie nadaje do mojej meganki?

Zrobiliście taki chaos w tym wątku, że się już w ogóle pogubiłem...

Moje pytania:

1. Dlaczego ten hart jest zły wg użytkownika mrarek?

2. Temperaturę -37 St Celsjusza uzyskuje się w stosunku 1:1. Myślałem, że rozcieńcza się to woda demineralizowana, a nie jak podaje tu użytkownik destylowaną

3. Obejdzie się bez płukania wodą ?

4. Po zalaniu np 2 litrów mieszanki, zmierzę temperaturę zamarzania i jeśli wyjdzie np ok -30 Stopni Celsjusza, to mogę dolać samego koncentratu, żeby podnieść tą wartość?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda demineralizowana

Jest tym samym co woda destylowana. Występuje w handlu pod 2 nazwami.

Co do mieszanki to zrób tak jak jest na etykiecie napisane i wymień cały płyn na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko jeden, nie mam kompresora, żeby przeczyścić układ, a szlaufem się obawiam.

Wykręciłem aku z auta, żeby się dostać do węży, więc nawet go nie schodluje nigdzie.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keypull,koncentrat nie jest zły tyko masz więcej roboty z napełnieniem układu.Jak zmieniałeś dolny wąż od chłodnicy to stary płyn wyciekł.Coś płynu zawsze zostanie w układzie .Nie przejmuj się płukaniem,przedmuchiwaniem,nalej płynu 1-1 jak zaleca producent.Uruchom silnik,otwórz nagrzewnicę w kabinie i po pewnym czasie uzupełnij płyn.Wszystko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego ten hart jest zły wg użytkownika mrarek?

części firmy HART nie kupuje się, jak auto robisz dla siebie.

po prostu ta firma nie ma trwałych, sprawdzonych, dobrych części. miałem od nich już kilka rzeczy kupowanych (bo "tanie"), a najprościej przekonać się po filtrze powietrza kabinowym - po dosłownie kilku miesiącach filtr jest do wyrzucenia, bo wartwa węglowa zniknęła, a z reszty zrobiła się cienka bibuła.

 

P.S. to moja opinia, wcale nie inna od reszty spotykanych:

http://www.dieselforum.pl/sprzeglo-firmy-hart-vt144.htm

http://www.forum.alfaholicy.org/156/16286-drazki_kierownicze_hart.html

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?t=70610

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!