Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Karta nie wykryta - nie działa otwieranie i zamykanie z karty oraz HF


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeśli powieliłam temat to z góry przepraszam, ale od tygodnia szukam na forum czy komuś przydażył się przypadek mojej Megi.

Mianowicie w moje Megane II po weekendzie majowy gdzie stała na podwórku otwarta (nie uzbrojony centralny) nie działa:

- zamykanie i otwieranie z przycisków na karcie (drzwi i bagażnik),

- Hands Free - przyciski na klamkach (wszystkie ) i czujki do otwierania,

- odpalanie bez karty w czytniku,

Pojawia się komunikat "Karta nie wykryta", po włożeniu karty do czytnika samochód prawidłowo odpala.

Dodam, że problem występuje przy obu kartach, jakiś miesiąc temu używałam drugiej karty i na pewno działała więc nie wierze żeby obje karty w jednym momencie się popsuły.

Czynności, które już wykonałam po przeszperaniu forum:

- odłączyłam akumulator na całą noc aby zresetować kompa i jednocześnie naładowałam go,

- reset komputera po przez wciśnięcie i przytrzymanie guzika w manetce + start,

- wciśnięcie i przytrzymanie guzika w klamce przez ok. 10 sekund (każda klamka + bagażnik),

- wciśnięcie i przytrzymanie guzika w na karcie przez ok. 10 sekund (trzy guziki),

- ruszanie i dopychanie baterii w karcie (w obu).

 

Generalnie nie ma możliwości zamknięcia samochodu (jedynie awaryjnie kluczykiem zamykają się tylko drzwi kierowcy.

Bardzo proszę o pomoc drogich forumowiczów, może ktoś borykał się z podobnym przypadkiem i chciałby podzielić się cennymi uwagami.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to.

Info o 2 bateriach i potrzebie ładowania tej niewymiennej w slocie nie dotyczy meganek i scenioli. Z tego co na forum czytałem w innym temacie, gdzie jest to bardziej dokładnie wyjaśnione, wynika że funkcja ta jest rzekomo w kartach z LAGUNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego podwórka:

- karta zawsze w kieszeni koszuli, po pewnym czasie przestała zamykać/otwierać zdalnie drzwi. odpalanie było OK. 2x wkładana nowa bateria - brak poprawy.

- karta zapasowa działała poprawnie.

 

wysłałem kartę do Kaczorów - oddzwonili, że sprawdzają kartę i jest wszystko OK. kazali czasami wozić kartę w slocie (jakby to w SCII miało jakieś znaczenie :P ).

 

(nie)stety pomogło wkładanie czasami do slota. dziś nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy

Nie cytuj całego posta skoro odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

czy dobrze rozumiem, że jest to ustaerka samonaprawiająca się ?? jak będę jeżdzić z kartą w slocie ? :blink:

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całkowita odwrotność.

U mnie karta jest ZAWSZE w slocie (pomimo posiadania HF) z tej przyczyny, że mam do niej podpięty pilot radiowy od bramy wjazdowej. I tak musiałbym jej po kieszeniach szukać jak do posesji się zbliżam.

Wobec tego powinna być maksymalnie sprawna, a tak nie jest, choć bateria jest nowa i sprawna. Często mając ją w tylnej kieszeni spodni, nie mogę otworzyć bagażnika stojąc bezpośrednio za autem. To samo z otwieraniem albo blokowaniem zamków klamkami i ich przyciskami w tylnych drzwiach. Tu jednak jest wytłumaczenie, bo z powodu oszczędności sceniole II po lifcie nie posiadają anten odbiorczych w tylnych klamkach. Są tylko 2 w tych z przodu. Te jednak przy większości przypadków karty nie widzą.

Muszę ją trzymać w dłoni.

Tak samo jak mam otwarty juz bagażnik, reszta auta ma zamki zablokowane, wkładam kosze z towarem do bagażnika, a żona chce drzwi otworzyć. Wkłada dłoń za klamkę, a zamki często się nie odblokowują.

 

Dodano: 13 maj 2014 - 00:01

Akurat pojawiła się w innym temacie śliczna fotka wnętrzności karty 3 przyciskowej, a tam niestety nigdzie nie widać tego elementu, który miałby magazynować energię po włożeniu karty w czytnik...

http://megane.com.pl/topic/56047-naprawa-karty-megane-ii/page__view__findpost__p__396035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z karta w slocie od dwóch tygodni i się samo nie naprawilo:-( czyli rorozumiem że jedynym wyjsciem jest poszukać jakiegoś magika co to powie, że pół auta jest do wymiany :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pojawiła się w innym temacie śliczna fotka wnętrzności karty 3 przyciskowej, a tam niestety nigdzie nie widać tego elementu, który miałby magazynować energię po włożeniu karty w czytnik...

http://megane.com.pl/topic/56047-naprawa-karty-megane-ii/page__p__396035#entry396035

to zdjecie dotyczy karty bez HF i nie jest to orginał tylko PCB służacy do naprawy karty w przypadku uszkodzenia płyty lub mozna zbudowac sobie nową karte wystarczy wlutowac jeden układ który brakuje

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka zlokalizowana i naprawiona,łączny koszt 22 zł :)))

 

To co wcześniej wydawało mi się, że jest nie możliwe okazało się bardzo możliwe tzn. należało zacząć od wymiany bateri.

Myślałam,że nie możliwe jest to żeby nagle rozładowały się akurat obje baterie tym samym czasie, tym bardziej, że drugiej karty używałam miesiąc temu i wiedziałam, że na pewno działa, a jednak.

Zrezygnowana jako ostatnią deskę ratunku kupiłam baterię, włożyłam do kart, maszeruje grzecznie do samochodu z nadzieją, że to pomoże, naciskam guzik na klamce i .... oczy jak 5 zł DZIAŁAAAA WSZYSTKO całe HF, przyciski na karcie itd :))))

Meganke mam od roku i co trochę uczy mnie nowych sztuczek :)))

Każdemu ją polecam bo mimo, że robi czasem psikusy to warto być w jej posiadaniu.

 

P.S. Żeby HF prawidłowo działał, karta nie może mieć dobrej baterii, musi mieć zaj.. dobrą :) (Zła bateria po sprawdzeniu czymś do mierzenia miała 2,6 chyba V, a nowa 3 z haczykiem i działa).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Kolejnym rzeczą, z którą borykam się w Megance jest problem z kartą. Posiadam dwie, ale tylko jedną z nich da się otworzyć i zamknąć samochód. Drugą natomiast można tylko uruchomić silnik, nie reaguje na polecenie otwarcia/zamknięcia drzwi etc. Zostały wymienione baterie, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Można posługiwać się w pełni tylko jedną kartą. Co może być przyczyną tego problemu?

REGULAMIN:

4.1 Przed założeniem nowego tematu, należy upewnić się czy temat nie został już wcześniej poruszony i czy nie jest już udzielona odpowiedź na dane pytanie.

4.2 Przed założeniem nowego tematu bezwzględnie należy skorzystać z opcji >>szukaj.

4.3 Jeżeli dany temat już istnieje, a nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące nas problemy, to należy zadać pytanie w już istniejącym temacie. - 

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, karta HF. Czasem jest tak, że jedna karta działa z funkcją HF, czyli otworzy samochód, nawet da się odpalić bez wkładania w do terminala, po czym po np. zgaszeniu samochodu nie chce nawet otworzyć drzwi z pilota na karcie. Nic nie działa, jakby była nie od tego samochodu. Już parę razy zmuszony byłem otwierać drzwi kluczykiem bo straciłem nerwy na klikaniu w kartę. Druga, ta co daje radę tylko uruchomić silnik po wyjęciu i włożeniu nowej baterii RAZ otworzyła samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!