Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wszystko wymienione - klima nie działa!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Otóż wymieniłem już chyba niemal wszystko, czujnik ciśnienia, czujniki temperatury zewnętrznej, wewnętrznej, nawet sprężarkę, chłodnice klimy, wszystkie rurki, filtr przeciwpyłkowy, nowe bezpieczniki klima nabita i NIC.

Nic się nie załącza. Na komputerze bez błędów, i z odpowiednim ciśnieniem czynnika chłodzącego.

 

Mam go zezłomować ?? ;/;/

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem :D że się w ogóle nie załącza.

Klikam wręcz wciskam ten przycisk AC (klimę automatyczną posiadam) a tu żadnego obciążenia a tym bardziej odgłosów samej sprężarki nie ma. W ogóle jakby ten przycisk nie działał. Zero reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podłączył pod CLIP-a, albo obejrzał wtyczkę od panelu klimy.

Jeżeli tam jest OK to możliwe że padł panel.

A przede wszystkim sprawdziłbym kable, może gdzieś jest jakiś przerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kabelki, kosteczki też sprawdzało aż 2 dwóch mechaników, mówią że jak nowe, zresztą tak wyglądają a na CLIPie był właśnie podłączany, między innymi aby sprawdzić jakie jest ciśnienie w barach, i wszystko w porządku, nigdzie nie ucieka, jest pełna. Panel? niby AC się pojawia na wyświetlaczu, więc na guzik reaguje, Hmmm.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego na wymieniałeś, większość pewnie bez potrzeby. A czy klima wcześniej działała? Czy było coś po czym przestała działać?

Czy próbowałeś zasilić sprężarkę "na krótko" bezpośrednio z akumulatora? Jeżeli na "krótko" działa to należało by sprawdzić clipem czy jest prawidłowa konfiguracja klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na te clipy już też sporo kasy wydałem. Klima już nie chodziła od samego początku jak go kupiłem. Żadnego tyknięcia nie ma gdy naduszę AC. Sprężarka na krótko działa, były podpinane nawet dwie. obie chodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie klimatronic działa w następujący sposób:

Wciskasz AC na panelu, wyświetla się odpowiednia ikonka więc jest prawidłowo. Panel wysyła polecenie do modułu komfortu w kabinie, ten po analizie między innymi temperatur w kabinie i na zewnątrz dalej przesyła polecenie do komputera wtrysku. Komputer wtrysku odczytuje ciśnienie w układzie klimatyzacji, temp. silnika, obroty i tp. i dalej przesyła polecenie do modułu zabezpieczeń pod maską. Moduł zabezpieczeń podaje napięcie na sprzęgło sprężarki i klima działa. Za pomocą clipa należy prześledzić czy wszystkie polecenia są przekazywane.

Wystarczy, że komputer wtrysku będzie miał konfigurację "bez klimatyzacji" i po ptakach. Musisz podjechać do kogoś kto zna dobrze obsługę clipa, a nie tylko zczytywanie błędów, i sprawdzi prawidłowość konfiguracji modułu komfortu w kabinie i komputera wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie byłem na clipie i co sie okazuje że jest 0 barów !!

 

od razu zostal wpuszczony barwnik UV i pod lampą było sprawdzane i nie ma nic widać, sam w domu jeszcze sprawdzalem , i wszystko jest ok. znów mam problem jak widać.

co jeszcze wymienić ?? w serwisie rozkładająręce, żadnej nieszczelnosci nie ma. a jak na probe klimy dolali to bylo na clipie widać jak bary uciekają.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO

może zmień zakład, skoro piszesz, że dodali markera , czynnik ucieka i nie wiedzą skąd.

wbrew pozorom nie jest to trudne do zlokalizowania, bo specjalnie dużo elementów nie ma - najczęściej ucieka przez chłodnicę, złącza do chłodnicy, na łączeniu przewodów lub z uszkodzonej sprężarki.

zdejmij zderzak i niech od przodu dobrze sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!