Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wymianie oleju nie reaguje na "start"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownym użytkowników!

Od kilku dni jestem posiadaczem grand scenica III, 1,6, 2009. Dzis chciałem wymienić olej.pojechałem do duzej stacji obsługi, wymienili olej i filtry, skasowali ikonke z kluczykiem na wyświetlaczu ... po czym próba odpalenia auta i nic. Auto nie zapala. Po włzeniu karty, wszystkie systemy OK, Odblokowuje się kierownica, nie pali na biegu ze sprzegłem, czy na luzie z hamulcem. panowie mieli srednie pojęcie gdzie szukać przekażnika rozrusznika, twierdzą że nie dostaje napięcia. Po podaniu + na cewke rozrusznika odpala bez problemu i chodzi dopóki nie wcisne "START/STOP". Ponoć po podniesieniu do spuszczenia oleju kilka razy mignął swiatłami. Zostałem z problemem sam bo serwis nie ma pojecia co robić dalej...

Prosze o podpowiedzi i pomoc bo auto b.potrzebne!

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zerknij od dołu czy nie urwali jakiegoś przewodu, nie wiem jak w 1.6 ale w moim niewiele jest miejsca i jak jeszcze filtr mocno doje.kręcony to mogli narobić jakiejś bidy kluczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostawiłem u nich, muszę znależć przyczynę albo fachowca, żeby jutro móc odjechać. Oczywiscie nie zpłaciłem za "usługę", choć panowie twierdzą, że wymiana oleju nie ma nic wspolnego z brakiem możliwości odpalenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że ja nie wiem gdzie jest przyczyna,"fachowcy" nie wiedzą kompletnie, kieruja mnie do jakiegoś pana Arka, który nie ma czasu dla mnie, na jutro umowiłem się z elektrykiem samochodowym....

 

Dodano: 08 lip 2014 - 19:14

Lelupi - nie znalazłem na forum

P_r_z_e_m_o - 300A to by chyba nic nie działało? Wszystko oprócz zaplonu z przycisku działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, sorki ale to nie Łódź ale miasto powiatowe, muszę poprawić swój podpis... Ale racja - od filtra oleju do alternatora niebezpiecznie blisko. Gdzie jest ten bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ten bezpiecznik?

 

W module odłączania akumulatora (1144)

post-60917-0-52924200-1404907454_thumb.jpg

post-60917-0-15995700-1404907599_thumb.jpg

 

Aby to naprawić należy wymienić cały moduł.

A w przyszłości należy ściągać klemę z akumulatora przy wymianie filtru oleju.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!