Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyspieszenie


ferrit

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem u mechanika. Podłączył komputer. Były tylko błędy bo odłączałem przepływomierz. Poza nimi żadnych błędów nie ma. Błędy usunięte. Turbina pracuje ok, ciśnienie ok, przepływy powietrza ok, przepływomierz ok. Dziś zmieniam filtr paliwa. Czy możliwe, że katalizator i wydech zapchane ?

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pomyślałem o tym, mimo że sam mam co jakiś czas komunikat "Sprawdź układ wydechowy". Jednakże jakby był zapchany, to chyba byłby błąd. A operacja wymiany kosztowna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u mechanika, Turbina pracuje ok, ciśnienie ok

Bez obciążenia na postoju nie sprawdzisz czy osiąga zadane ciśnienie, więc bajki opowiada. Żeby rozwiać wątpliwości jedź na hamownie i sprawdź ile jest mocy. 2500 obr to o wiele za późno i tak nie może być. Turbo jest małe i w praktyce ciągnie od 1800 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obserwowałem czy dźwignia sterująca kierownicą turbiny przesuwa się. Dźwignia przesuwa się prawidłowo, porusza się podczas dodawania i zdejmowania gazu w obu kierunkach. Czy to może oznaczać prawidłową jej pracę ? Przy dodawaniu gazu słychać gwizd turbiny.

Dziś byłem u mechanika. Podłączył komputer. Były tylko błędy bo odłączałem przepływomierz. Poza nimi żadnych błędów nie ma. Błędy usunięte. Turbina pracuje ok, ciśnienie ok, przepływy powietrza ok, przepływomierz ok. Dziś zmieniam filtr paliwa. Czy możliwe, że katalizator i wydech zapchane ?

Trzeba stwierdzić bezdyskusyjnie czy turbina pracuje w pełnym zakresie swoich możliwości ? Czy tzw.kierownice turbiny się nie przycinają w pewnym położeniu ,ale nie jest to położenie maksymalne i stąd brak mocy .Musi być mechanik kumaty ,znający Megan z tym silnikiem

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odłączyłem rurę wydechową od katalizatora. Sam dawałem gaz do 4000 obr/min a drugą osoba dłonią z rękawiczką zamykała wylot spalin z katalizatora. Spaliny mocno dmuchały, że nie dało się utrzymać dłoni. Wygląda, że katalizator nie jest zapchany. (Taką metodę podał warsztat z tłumikami) .

 

Dodano: 19 lut 2016 - 22:24

Dziś sprawdziłem EGR. Był lekko zakopcony bo w zeszłym roku go czyściłem. Dziś też wyczyściłem i przemyłem. Wszystkie widoczne złączki przy silniku rozpiąłem, kontakt w spraju i spięcie ponowne. Wizualnie popatrzyłem na węże, wężyki, kabelki. Filtr powietrza poza kilkoma muchami jest żółty. Kolejny etap to jazda z podłączonym komputerem.

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spróbuj kupić nawet najtańszy czytnik obd II z allegro który łączy się ze smartphone'em przez bluetooth, odpal aplikacje, włącz 3 albo 4 biegi pedał w podłogę od 1600/1800 obr. i patrz jak zachowuje się ciśnienie doładowania. U mnie dla 101KM to było chyba 1,25bara przy bucie i po chwili delikatnie spada na 1,1 albo 1,15 jak dobrze pamiętam (niech ktoś poprawi jak pamięta lepiej). Będziesz wiedział czy turbo dobrze pracuje i czy nie masz jakiejś nieszczelności.

Druga sprawa fajnie jakbyś nagrał filmik bo nadal nie wiemy jak wyglądają Twoje próby do 100.

Tu masz poglądowo filmik z mojego kombi (lżejsze, ale Ty masz 5KM i 40Nm więcej więc powinny iść podobnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień razie sobie odpuściłem. Zmieniłem olej i filtry. Nic nie znalazłem w aucie, nic nie sygnalizuje błędu. Pogoda wiosenna to częściej jeżdżę aby zużyć paliwo. Staram się kręcić wyższe obroty aby go przedmuchać. Póki co to mam wrażenie, że jest żwawszy na wyprzedzaniu, podjazdach pod górę. Czuć jak ciągnie od 1500..1700 obr. Planuję wlać lepszą ropę. Faktycznie aktualne spalanie pokazuje powyżej 30km/h. Auto jest po wiosennym sprzątaniu wnętrza kabiny.

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej ćwierć litra dobrego oleju półsyntetycznego 2T (np. Elf Moto 2 Off Road) na pełen bak paliwa i sprawdź jakie będą tego efekty :)

Przy trzecim baku powinieneś poczuć różnicę w jeździe.

Możliwe, że trzeba będzie też wymienić filtr paliwa, ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w serwisie ogumienia na prostowaniu jednej ALU felgi. Trasa 65km w jedną stronę. Auto nieźle ciągnęło. Filtr paliwa mam nowy od około miesiąca.

 

Dodano: 11 mar 2016 - 08:34

Podczas jazdy wydaje mi się, że w aucie jest dość głośno. Oglądałem już wcześniej maty i wygłuszenia i auto wszystko ma i wygląda na oryginalne. Podczas przyspieszania najgłośniej jest kiedy obroty zbliżają się do 3000. Potem wyżej jakby hałas zmniejszał się. Postaram się zmierzyć poziom hałasu smartfonem. Jako, że noszę telefon na smyczy to dobre miejce jak będzie wisiał na smyczy na szyi i ekranem skierowanym do kierunku jazdy. Proszę Was też podajcie poziom hałasu np na 5 biegu przy 2,3,4 tys obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzyłem przyspieszenie do 100 jest nadal 16s. Czuć jak auto dostaje kopa przy 1500 obr. Poziom hałasu na 5 biegu przy obr 2 i 2,5 tys jest 78..80 db a przy 3 i 3,5 tys jest 84 db. Idealny i sprawdzony sposób na zmniejszenie hałasu silnika to... głośniej audio. Ciekawe ile mają inne auta CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!