Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyspieszenie


ferrit

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu poruszam się z Megane II ph II CC 2007 1.5 dCi 106KM. Auto mam od ponad roku i sprawuje się świetnie (nie działa parktronik). Mam wrażenie, że jest jakiś taki powolny. Jest oszczędny - średnie spalanie jest w granicach 4,8..5,3L/100km. Najczęściej jeżdżony w 2+2. Wczoraj sprawdzałem przyspieszenie z 1+1 osobami. Wyniosło 20sek. Czy to jest poprawnie ? Nigdy nie świeciła się żadna kontrolka. Pod autem jest tylko 1 tłumik więc myślę, że nie ma filtra DPF. Na codzień jeżdżę też dieslem ale 180KM. Może to tylko moje wrażenie, że Megane to oszczędny muł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogowych danych - około 11.5 sek do 100km/h

Sprawdź jeszcze elastyczność - od 60km/h do 100km/h na 4 biegu oraz od 80km/h do 120km/h na 6biegu i podaj wartości przynajmniej przybliżone bo wiadomo że dokładnie nie zmierzysz. Kiedyś mierzyłem ale nie pamiętam jak mi wyszło.... jak będę miał możliwość gdzieś sprawdzić to Ci podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki pomiarów:

przyspieszenie od 0 do 100 km/h = 22 sek

elastyczność na 4 biegu od 60 do 100 km/h = 10 sek

elastyczność na 5 biegu od 80 do 120 km/h = 14 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mierzyłem przyśpieszenie do setki swoim staruszkiem, 101 kucyków. Setkę osiągał po około 13 sek +- 1 sek. U Ciebie prawdopodobnie przekłamuje przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo masa własna CC. To jest ciężki kloc, 2 litrowa benzyna 140KM sobie z nim radzi jako tako, a co ma poradzić 1,5? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki pomiarów:

przyspieszenie od 0 do 100 km/h = 22 sek

elastyczność na 4 biegu od 60 do 100 km/h = 10 sek

elastyczność na 5 biegu od 80 do 120 km/h = 14 sek

Dziś miałem możliwość zmierzenia tylko 60 - 100 na IV biegu... wynik 6,6sek, drugi pomiar 6,8sek. Postaram się gdzieś w miarę możliwości zrobić 80 - 120, kiedyś robiłem ale z tego co pamiętam to chyba nie było więcej jak 10sek - 10,5sek

Twój waży 1395kg według katalogu moje kombi 1260kg... nie wiem czy 130kg robiło by taką różnice?

Może ten EGR jest już mocno zabrudzony i faktycznie zmulił go.

ps. zrób pomiar też tym drugim dieslem ;-P porównamy, no chyba że automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!