Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyspieszenie


ferrit

Rekomendowane odpowiedzi

Auto zakupiłem przed 1 maja 2013 z przebiegiem 93 kkm. Od tego czasu nie zmieniałem żadnych filtrów. Poprzedni właściciel zadbał o olej który był zmieniony w październiku 2012. Od zmiany oleju auto przejechało około 10 kkm, dlatego w tym tygodniu zmieniam olej. Ja zmieniłem cały rozrząd wiosną 2014. Auto cały czas sprawuje się świetnie (wyjątek oryginalny parktronik - inny wątek na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - jak mierzycie to przyspieszenie? stoper w ręku i START/STOP? czy ktoś siedzi z boku?

z ciekawości też bym sobie porównał :)

Tak jak pisze Ferrit stoper do ręki, jedno oko na prędkościomierz drugie na równą droga i już. Wiadomo że dokładnie co do 0,0... sek nie będzie ale mniej więcej.

 

Ferrit opisz dla "potomnych" jak czyściłeś ten przepływomierz, czy na coś trzeba zwrócić uwagę, jakieś wskazówki, itp.... no bo to było główną przyczyną zamulenia auto. Filtr po roku by się chyba tak nie zapchał żeby aż tak spowolnić auto.

Edytowane przez Gielar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałem 2 rzeczy: wymieniłem filtr powietrza oraz wyczyściłem-przemyłem benzyną ekstrakcyjną wnętrze przepływomierza. Po tych zabiegach auto stało się szybsze. Z tego co doczytałem filtr powietrza powinno się wymieniać co 60 kkm. W swoim życiu widziałem już różne filtry, które były bardziej brudne niż mój. Owszem były różne drobinki ale powierzchnia filtra nie była czarna. Teraz sprawa przepływomierza. Prosty demontaż. Poluzować opaskę za przepływomierzem i zdjąć rurę ssącą z przepływomierza. Potem wykręcić 2 śruby na klucz gwiazdkowy i ostrożnie wyjąć przepływomierz. Mycie. Pędzelkiem płaskim o szer 25mm moczonym w benzynie ostrożnie czyściłem wnętrze przepływomierza, powierzchnię ścianek, czujkę, kanał. Do środka kanału pędzlem wlałem benzynę. Powtórzyłem czynność. Następnie montaż odwrotny. Wg mnie to ja nie widziałem, aby był czymś zapchany, brudny. Wtyczkę i gniazdo połączeniowe spryskałem kontaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem filtr powietrza powinno się wymieniać co 60 kkm.
ja zmieniam co 10 kkm, bo już ciemnieje :)

 

Mycie. Pędzelkiem płaskim o szer 25mm moczonym w benzynie (...)
extrakcyjnej, bo szybko paruje. zwykła jest tłusta i łapie kurz. przy myciu trzeba uwazać na wystający czujnik temperatury powietrza oraz na te trzy (lub dwie) "drabinki", by ich nie uszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Auto zimą stoi. Robi się cieplej i można poganiać megankę. No i znów przyspieszenie ma słabe. Ponownie przemyłem przepływomierz ale nic nie pomogło. Odłączenie wtyczki od niego podczas pracy powoduje minimalną słyszalną zmianę pracy silnika. Podczas jazdy jest też jakby niewiele żwawiej. Czy to przepływomierz do wymiany ? Jak go jeszcze sprawdzić ?

 

Dodano: 27 mar 2015 - 11:11

Dziś się zabieram za czyszczenie EGR.

 

Dodano: 27 mar 2015 - 20:41

EGR wyczyszczony. Wstawiłem inny przepływomierz. Testy przyspieszenia wykazały, że przyspieszenie 0..100km/h osiąga po 17..18s. Na poprzednim przepływomierzu było 22s. Elastyczność opisywana kilka postów powyżej są o 2..3s dłuższe. To nie jest to ale jest lepiej. Co jeszcze może powodować zamulenie ? Auto więcej stoi niż jeździ zimą.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!