Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierownica M III - korekty toru jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zrobić geometrię, żeby sprawdzić, czy przyczyną nie jest  któreś tylne koło ( np po uderzeniu w krawężnik  - krzywa oś piasty ). Kolejna rzecz to sprawdzenie pracy kolumn kierowniczych ( skorodowane łożyska ).

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć!

 

Czy ktoś uporał się z tym problemem myszkowania? U mnie ten problem kiedyś występował, a nagle bodajże przy zmianie opon zniknął, więc winę zrzuciłem na nie. Nagle problem wrócił i doprowadza mnie do czerwoności, po prostu masakra. Nie można znaleźć środka jazdy na wprost, ciągle korekty, walka ze wspomaganiem które koryguję jak chce. Czy jest jakiś sposób kalibracji? Ten do Megane 2 z uruchamianiem wspomagania bez silnika nie działa. Będę niedługo sprawdzał błędy, na innym forum widziałem, że ktoś miał błąd z czujnikiem kąta skrętu kierownicy, czy usunięcie błędu pomaga? Czy wynagana jest kalibracja? Zbieżność dobra, żadnej stłuczki ani wjazdu w ogromną dziurę, rozkładam ręce.

 

Z góry dziękuję za odzew

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kilka miesięcy temu, kiedy zdejmowałem kierownicę (szła do obszycia) i zakładałem zapasową, okazało się, że po wymianie kierownica nie jest w osi z kołami, jest lekko skręcona w lewo przy prosto ustawionych kołach. Przed wymianą było ok. Zwaliłem to na mechanika, który chwilę wcześniej robił tuleje wahacza i zbieżność. Chłop też myślał, że po prostu czegoś nie dopatrzyli, i skorygował, nawet nie dociekałem, co i jak. Wszystko śmigało jak ta lala. Teraz ponownie zakładam obszytą kierę - i pojawia się ten sam problem. Zbieżność ustawiona, nic nie ściąga, jeździ tak jak jeździł. W Megane III takie rzeczy się ustawia manualnie, czy jakąś korektą w programie? Możliwe, że mogłem to przestawić wymieniając kierownicę? Nie szarpałem się z tym jakoś specjalnie, zdjąłem, założyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!