Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup kolejnego samochodu.


Sroczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, na wiosnę planujemy z żoną zmienić samochód. Obecnie jeździmy Meganką II CC. Zmiana spowodowana "banalną" sprawą. Staramy się o potomka :) Z oczywistych względów poszukujemy samochodu 4 drzwiowego. Ja osobiście chciałbym coś z delikatnym zębem, czyli minimum 140-150 koników pod maską. Zastanawiamy się nad Meganką III, Laguną III, Alfą 159 i Saabem 93.

 

Czego szukamy:

 

- bez znaczenia, sedan czy kombi,

- silnik w benzynie z prostego powodu, 90% tras to dom-praca w zabójczym dystansie 3-4 kilometrów,

- silnik im mocniejszy tym lepiej :)

- budżet maks 35 tyś,

- przebieg bez znaczenia w polskich realiach,

- rocznik im młodszy tym lepiej,

- najważniejsze, musi się żonie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sroczek jak mnie powiększyła się rodzina, to przez pierwsze półtora roku jeździłem samochodem, który miałem wtedy. A było to Twingo. I auto dawało radę zabrać bagaże, wózek, zabawki. Jedyny mankament jaki miało to brak klimy. Meganka ma duże drzwi, to dasz spokojnie dzieciaka w foteliku przewieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczasz fotelik z dzieckiem za fotelem kierowcy i już wszyscy mają wygodnie. B) Tylko pozostaje problem z wózkiem i gondolą, bo CC ma mały bagażnik. I na spokojnie sobie szukasz auta jakie będzie tobie i małżonce odpowiadało. Osobiście sedana bym sobie odpuścił z powodu małego otworu załadunkowego do bagażnika. A trzeba nie raz przewieść wózek w bagażniku z gondolą plus inne bagaże. Nie wiem czy macie już wózek czy nie ale osobiście jeżeli miałbym wózek, to bym szukał auta w którym zmieści się bezproblemowo wózek, łóżeczko turystyczne, plus 3 walizki średniej wielkości. Ja byłem o tyle w dobrej sytuacji, że dopasowywałem wózek dla dziecka do samochodu (Twingo) i padło na Chicco Trio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć o Meganie III hatchback 2.0 TCe 180 KM. Prawdziwy pazur potrafi pokazać. Spalanie trasa 6,5-7, miasto 10-12 w zależności od korków. Sęk w tym że ciężko znależć krajową Meganekę 5 drzwi 2.0 TCe (były dostępne do czerwca 2009 w Polsce), ale można rozważyć zadbaną sprowadzoną. Alfa 159 ciekawa propozycja, ale należy mieć na uwadze fakt iż auto to już 10 letnia konstrukcja (premiera 2005 rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi wymaganiami co do mocy szukaj Laguny, Megane będzie tylko z pakietem GT - żona raczej nie będzie zadowolona ze sztywności ;) Ewentualnie zostaje do rozważenia Megane 1.4 130KM. Wersję HTB odradzam, ciasno z tyłu i skromny bagażnik jak dla 2+1, zdecydowanie polecam Grandtour-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę,w którym samochodzie będzi Ci najłatwiej potomka zrobić :mrgreen:

A tak na poważnie,to ja biorąc pod uwagę Twoje kryteria,rozglądałbym się za jakimś maluchem(np.Corsa) lub niedużym hatchbackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi wymaganiami co do mocy szukaj Laguny, Megane będzie tylko z pakietem GT - żona raczej nie będzie zadowolona ze sztywności ;) Ewentualnie zostaje do rozważenia Megane 1.4 130KM. Wersję HTB odradzam, ciasno z tyłu i skromny bagażnik jak dla 2+1, zdecydowanie polecam Grandtour-a.

<ok> szukaj sprawdzonego 2.0T w lagunie, stara sprawdzona jednostka, 2,0 16v wygląda fajnie ale na emblemacie, pali, tyle samo co wersja z T a nie jedzie, chyba, że podnieca cię kręcenie do 6tyś żeby wyprzedzić kuriera :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!