Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd ładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent to Renault Megane Coupe Cabrio 2007r 1.5dci. Po przebyciu trasy 800km dość szybkiej jazdy po niemieckich autostradach auto zostało zaparkowane. Po dwóch dniach chciałem skorzystać z auta i jak robie to zwykle wsiadłem włożyłem karte i wcisnołem start. Przy pierwszej próbie odpalenia załącza sie wiatrak od chłodnicy, lecz auto nie odpala a wiatrak ciągle chodzi. Przy drugiej próbie znów załącza sie wiatrak z tym, że zapalają sie kontrolki : klucz i akumulator po czym na ekranie wyświetlony zostaje komunikat błąd ładowania akumulatora... Prąd w samochodzie jest gdyż radio normalnie działa, swiatła tak samo. Pod maską nie było nic ruszane od ponad pół roku i to mój pierwszy taki problem z tym samochodem. Dodam jeszcze, że aktualnie auto znajduje się w niemczech, gdyż pracuje tutaj na codzień i niestety nie mam dostępu do narzędzi które pomogłyby mi wykryć usterke.

Jest jakaś możliwość przywrócenia auta do stanu używalności czy od razu mam jechać na warsztat, żeby podłączyli mi go pod komputer?

Proszę o pomoc, jestem tu uwięziony bez żadnego środka transportu.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naładowałem akumulator, sprawdzilem bezpieczniki na dodatkiej klemie i dalej jest to samo. zaczynam tracic nadzieje ze uda mi sie cos samemu z tym zrobie. Moze zna ktoś jeszcze jakąś prawdopodobna przyczyne danaje "usterki ładowania akumulatora".

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zna ktoś jeszcze jakąś prawdopodobna przyczyne danaje "usterki ładowania akumulatora".

Np. padnięty alternator. Uszkodzona skrzynka z bezpiecznikami obok akumulatora (zalana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!