Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie 1,2 TCE przy dużych prędkościach


BartekB

Rekomendowane odpowiedzi

Tyłka nie urywa w stosunku do 1.6. Mam propozycję dla właścicieli 1.2 Tce 115, otwórzcie może wątek o spalaniu tego silnika, bedzie jak znalazł dla przyszłych nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

moje spalanie na 100km:

 

po mieście wawa - 6.5l 15C bez klimy, 7.0l lato z klima, 8.0l zima, umiarkowany ecodriving

trasa 70-90 - 5l

 

na autostradzie 300km z tempomatem:

120 - 6.5l

130 - 7.5l

140 - 8.5l

150 i wyżej 9-10l i więcej

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja też zrobiłem sobie taki teścik: petla aby wyeliminować wpływ wiatru i różnice nachylenia terenu na dystansie około 50km każdy pomiar. Jedna osoba, klima, temperatura koło 22C i na tempomacie i mamy tak:

110 - 6.8

120 - 7.3

130 - 8.3

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat o 1.2 Tce, ale może kogoś zainteresuje dla porównania.

Wczoraj przejechałem prawie 200 km autostradą, miałem 140 km/h na tempomacie i średnia wyszła 9,4/100. Myślałem wcześniej, że 1.2 Tce jest bardziej ekonomiczny.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kolego racji, średnie autostradowe z 500-1000km jakie mi wychodzą są rewelacyjne, jakieś 6-7 litrów przy dynamicznej jeździe, o czym ty piszesz?

Załóżcie sobie swoje tematy chętnie poczytamy o 1.6 i 1.5 przy takich przelotach, no i nie zapomnijcie pokazać średniej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym, że "downsizing" nie jest tak rewelacyjny jak to przedstawiają producenci.

 

P.S.

Jak interesuje Cię spalanie 1.5 to u mnie w opisie auta jest chyba wystarczająca ilość filmików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.2 tce kombi przebieg niecałe 5k z czego większość przez ostatnie 2 tygodnie. Dojechałem ze śląska do Chorwacji. Wszędzie zgodnie z ograniczeniami. Przy czym kawałek w PL tempomat 150. Później 136. Po przejechaniu 1200 km (były odcinki wolniejsze np Austria czasem ograniczenie 80-100) cały czas klimatyzacja 3 osoby i bagaże. Średnie spalanie komputer pokazał 6.4l jak dla mnie rewelacja.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnia trasa Katowice Praga, w tamtym roku miałem tam średnią 120/h i spalanie 7.

D1 jest teraz mocno rozkopana, korki, zwężenia, ale gdzie się dało to ile fabryka dała dlatego tu wrzucam :), do tego dołożyłem trochę po miasteczkach, lało w drodze powrotnej…

 

 

Realny wynik przy dynamicznej trasie, klimie i normalnym natężeniu ruchu.

Ani dużo, ani mało, spalanie jest jedną z niewielu rzeczy, które mnie w tym samochodzie nie wkurzają, chyba go pogonie po gwarancji :D .

Przeskok z 16 letniej VectryB okazał się krokiem w tył :lol: , ale to nie na temat.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 900 km zrobione po drogach express i autostradach. Średnia 108 km/h, w Polsce maks 160, w RFN zgodnie z przepisami czyli do 120 a jak bez ograniczenia to 200 na tempomacie. Spalanie rewelacyjne 7,3 l/100. Super auto. Oleju brania nie odnotowałem, 17 tys przebiegu czyli 2 tys od przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 115km KM na tempomacie 200 i spalanie 7 coś. Mimo że mój ma teraz około 5k przebiegu jestem pewny że to jest nie wykonalne. Ten silnik jest może i ekonomiczny jak jedzie się 130. Jechałem do granicy 150 i spalanie było ponad 8. Dopiero w Czechach zwolnienie do tych 130. A jeszcze w Austrii do 100 drastycznie obniżyło spalanie. Przy 200(o ile pojedzie) myślę że te 7 to na 50km nie starczy.)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!