Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy słyszeliście o marce należącej do Renaut-Motrio.

Cytat ze strony Renault : "GAMA CZĘŚCI MOTRIO

 

MOTRIO to części zamienne dystrybuowane przez Renault i przeznaczone dla starszych modeli samochodów wszystkich marek.

Oferta MOTRIO obejmuje szeroką gamę części eksploatacyjnych, na które składają się między innymi : klocki i tarcze hamulcowe, łożyska, amortyzatory, wszystkie typy filtrów, paski rozrządu, klinowe, świece zapłonowe i żarowe, akumulatory, żarówki, piórka wycieraczek, olej i płyny eksploatacyjne.

W najbliższej przyszłości planowane jest dalsze rozszerzenie oferty o kolejne najbardziej popularne na rynku polskim części."

 

W ofercie oczywiście o wiele więcej rzeczy niż płyn chłodzący, ale jako że będe wymieniał płyn w całym obiegu chciałem wymienić na oryginalny Glaceol RX Type D, potrzebuje koło 7 litrów na cały obieg więc 3 koncentraty, w Aso wołają 35 zeta za litr. Jedyną, alternatywą poza ASO to albo zielony Febi-Bilstein, który jak przeszukałem ma chyba jedyny specyfikację D Renault z marek poza Renault, lub też zakup Glaceola poza Aso np. w Motodynamic za 22 zł za litr, ale z przesyłką to już nie jest takie opłacalne.

Do czego dąże. Płyn Renault Motrio kosztuje u mnie w ASO 18 zł brutto (Karkonowska Wrocław), a ze często jestem w Wałbrzychu zadzwoniłem tam i powiedzieli mi, że mają w 60 litrowym pojemniku naleją mi do baniaczków koncentrat 15 zł brutto za litr. I co najlepsze płyn Motrio to to samo co Glaceol, jak mi tam powiedzieli, Glaceola leją w czasie 3 letniej gwarancji, a później Motrio. Więc za 50 dyszek napełnicie cały układ markowanym przez Renault płynem :notacrook:

Edytowane przez F1Fanatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, leję Prestone, jakieś 35 zł za bańkę 5l.

Skoro koncentrat kosztuje 15 zł/l jeszcze dolicz to tego koszt wody demineralizowanej/destylowanej. Fakt kilka zł,ale jednak.

No i trzeba mieć baniaczek, żeby to wszystko wymieszać.

Jak dla mnie żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie nie twierdzę, że trzeba lać płyn tylko i wyłącznie sygnowany logo Renault. Chodzi mi o to, że można coś takiego zrobić małym kosztem.Powiedzmy sobie szczerze na rynku jest dużo płynów, większość to płyny dobre, a duże grono to płyny świetnej jakości, Febi, Swag, Motul, Total Auto Supra itd.

Prestone to pionier jeśli chodzi o płyny chłodnicze, ale było to kilkadziesiąt lat temu. Pewnie ten płyn jest dobry, choć mój kumpel mówi, że jak coś jest do wszystkiego (a Prestone tak twierdzi, mieszalny ze wszystkimi płynami, do każdej chłodnicy) to jest do niczego ;)

 

Aha a co myślicie o takim specyfiku, to już jest luks?? Zero wody, kopletnie inny skład niż normalne płyny. Luknijcze na to cacko :)

EVANS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie przymierzam się do wymiany płynu. Już prawie wybrałem Motrio, ale po telefonie do serwisu powiedzieli, że Motrio ma również tę samą temperaturę zamarzania co oryginał RX typ D czyli -21 stopni. Więc odpada bo mieszkam w górach i raczej potrzebuję czegoś do co najmniej -30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do wymiany płynu. Już prawie wybrałem Motrio, ale po telefonie do serwisu powiedzieli, że Motrio ma również tę samą temperaturę zamarzania co oryginał RX typ D czyli -21 stopni. Więc odpada bo mieszkam w górach i raczej potrzebuję czegoś do co najmniej -30.

Jak kupisz gotowy płyn, który ma stosunek wody do koncentratu 2 lub 2,5 do 1.

Po prostu kupić koncentrat i wymieszać z wodą w stosunku 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Panowie, muszę wymienić zbiorniczek wyrównawczych płynu chłodzącego. Po wymianie trzeba będzie uzupełnić płyn. Nie wiem jaki mam wlany płyn, ale jest on różowy, nie chcę wymieniać płynu a jedynie go dolać. I tutaj mam pytanie. Jaki płyn wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyny są teraz w większości mieszalne, więc kup trochę różowego do chłodnic aluminiowych i już. Jak się postarasz to dużo nie będzie brakować po wymianie.

Myślę, że wystarczy dokupić litr, chyba że już teraz dużo brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

MOTRIO to nazwa firmy która nadaje nazwę częściom produkowanym przez kogoś innego dla tej firmy. Kupiłem samochód z Holandii i w tym kraju był serwisowany świece akumulator filtry itd. wszystko było lub jest motrio. O jakości tych części nie wypowiadam się bo nigdy z tą firmą się nie spotkałem choć to już trzecia moja renówka. Kiedyś na każdej renówce z tyłu na szybie był znaczek elf sugerujący taki olej teraz już nie ma tego znaczka ale to nie znaczy że elfem nie zalewają silników być może pod nazwą motrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!