Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy możliwy jest brak filtra paliwa?


karczes816

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem dzisiaj u mechanika aby wymienić filtr paliwa. Szukaliśmy go dość długo, lecz bez żadnych efektów. Nie chodzi mi o ten filtr umieszczony w okolicach koła, który należy wymienić po 240tyś jak piszą w książce,lecz o ten drugi(nie wiem jaka jest dokładna nazwa tego) Czy istnieje taka możliwość , że moja Meganka nie posiada czegoś takiego? Dodam, że jest to Anglik, choć myślę że nie ma to znaczenia. Jeśli faktycznie filtr musi się gdzies znajdować, to gdzie go szukac?

Czytałem sporo wątków na forum, ale nic nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg książki to co 240 tys się wymienia właśnie filtr z całym zespołem pompy. Natomiast większość meganek wbrew serwisówkom, ma dodatkowy filtr paliwa przy prawym tylnym progu, a ten filterek powinno się zmieniać regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej książce jest tylko napisane o zmianie filtra co 240 tyś km, nie ma nic wspomniane o tym dodatkowym , co niby trzeba go co 60 tyś wymieniać. Zapomniałem wcześniej dodać ,że dzwoniliśmy do serwisu Renault w Anglii i zapytaliśmy gdzie go można znaleźć, a oni powiedzieli , że w tym modelu nie ma go. Dla mnie jest to trochę dziwne, gdyż nie spotkałem się nigdy wczesniej z czymś takim. Dlatego chciałem zapytać , czy może ktoś z was miał taką zagadkę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach prawego koła nie ma filtra. Miałem samochód podniesiony do góry i mechanik dokładnie szukał filtra i nic nie znalazł.

Teraz tak przeglądam angielskie forum Meganki i piszą , że nie każdy model to posiada. Jeśli nie ma przy kole to prawdopodobnie znajduję się on w tym głownym filtrze i nie wymienia się go , chyba że cały filtr, ale to co 240 tyś km.

Edytowane przez karczes816
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Chciałem wymienić filtr paliwa w moim Megane Grandtour II phI . Tyle że mam problem. Przeszukując forum znalazłem informację żeby filtra szukać przy progu tylnych drzwi od strony kierowcy.Zlokalizowałem takie "czarne pudełko"

Czy to jest filtr paliwa??

Pytam ponieważ szukając po sklepach, filtr wygląda inaczej, a dokładnie tak

 

Jak to w takim wypadku ma się do wymiany??

Nie przyglądałem się dokładnie z kanału tej czarnej plastikowej puszcze, zauważyłem ją pochylając się tylko przy samochodzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest filtr paliwa??

Nie, to pochłaniacz par paliwa, znajduje się w prawym przednim nadkolu.

Pytam ponieważ szukając po sklepach, filtr wygląda inaczej, a dokładnie tak

Tak, to jest filtr paliwa, montowany na baku, z prawej strony auta, mniej więcej pod siedzeniem tylnego pasażera, popatrz czy go masz, bo nie wszystkie MII mają ten filtr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to pochłaniacz par paliwa, znajduje się w prawym przednim nadkolu.

Piszesz że znajduje się w prawym przednim nadkolu. Natomiast dziś byłem na kanale i u mnie w Grandtour pochłaniacz ten znajduje się przy TYLNYM kole(nadkolu) po stronie kierowcy (lewa strona?). Mam nawet foto

Natomiast na drugim zdjęciu (od strony pasażera)(prawa strona ?) widać jakieś przewody, filtra raczej brak. Możesz rzucić okiem na to ??

Więc jak to jest z tym filtrem paliwa?? Gdzie znajduje się w Grandtour?? Przy pompie paliwa??

Pozdrawiam

post-78198-0-47925300-1452524124_thumb.jpg

post-78198-0-24296500-1452524408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W meganach 2 pochłaniacz jest przy lewym nadkolu. Tak samo filtr paliwa (jeśli był montowany osobno) znajduje się po lewej stronie i nie jest montowany do baku. Na moje oko to nie masz osobnego filtra, bo na pewno byś go dostrzegł przy pochłaniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!