Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

M/S II Injection Fault , problem z uruchomieniem


pol555

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy że musisz sprawdzić połączenie i stan przewodów pomiędzy komputerem wtrysku a wtyczką w tej czarnej skrzynce obok akumulatora .Wtyczki i numery pinów są na nich opisane.Czyli sprawdzasz, czy po włączeniu zapłonu na wtyczce komputera na pin M2 i G1 jest +12V a pin G4 ma masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz już rozumiem, czyli te ścieżki to po prostu wiązki kabli, które idą do komputera, który znajduje się za akumulatorem. Dziękuję bardzo za pomoc, a ten błąd o zbyt wysokim napięciu z aku to może być też przez to spowodowane tak?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Otóż oddałem megi do elektryka, zapomniałem tutaj napisać, że przed całą awarią lutowałem taśme z poduszki powietrznej, elektryk wykrył zwarcie w zespole przełączników przy kierownicy, odpiąłem taśme i jeden z błędów dało się wykasować, ale zostaje jeden błąd który blokuje dopływ paliwa,na clipie pokazuje że jest to błąd układu airbag lub czujnika uderzeniowego, lecz nie pokaże który czujnik został uszkodzony.W jaki sposób można to dalej diagnozować, bo jego się nie da usunąć, ponieważ od razu powraca.Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.Pozdrawiam

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić taki sterownik? Nie mam dostępu do clipa żeby podpiąć. Czy jeżeli wsadze inny sterownik to powinien zadziałać? Czy da się sprawdzić czujniki uderzeniowe miernikiem i jeżeli tak to jaką powinny mieć wartość, z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Czy ktoś wie jaką powinny mieć wartość czujniki uderzeniowe?

 

Dodano: 27 wrz 2013 - 15:27

Witam. Dalej próbuję się uporać z problemem odpalenia mojej megane, zauważyłem że przy usuwaniu błędów nie da się skasować jednego: P0120 "Throttle position sensor 1/pedal position sensor circuit" ,czyli czujnik położenia przepustnicy lub pedału przyśpieszacza, który po usunięciu powraca odrazu z komunikatem na wyświetlaczu injection fault.Czy tu może leżeć problem, czy ten błąd raczej nie jest powodem. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Edytowane przez Jakubek1900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolego Jakubek1900.

Czytałem twoj post na temat problemu z odpaleniem Meganki. Posiadam taki sam samochód z identycznym problemem, czyli komunikat injection fault i brak możliwości odpalenia. Silnik kręci - nie pali. Podmienilem już trzy sterowniki silnika, UCH, blokadę kierownicy, skrzynke bezpieczników, instalacja sprawdzona i nadal injection fault. Zosał tylko stary licznik. W sterowniku poduszek powietrznych błędów brak. Moja Meganka jest z 2007roku 1.5 DCI sterownik silnika Siemens SID1. W chwili obecnej brakuje mi już pomysłów na naprawe tego samochodu. Jestem bardzo ciekaw czy udało Ci się rozwiązać problem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was serdecznie!

Bardzo dużo dało mi przeczytanie tego tematu - dzięki!

Chodzi mi o to, ze przedstawiacie problemy ale potem rzadko opisujecie jakie działania podjeliscie no i czy były one skuteczne.

 

Moja sytuacja:

silnik 1.5 dci 60kW. Modus 05 r. 102kkm

 

Opis: Na zimnym ciężko odpala, tzn. odpala za pierwszym przekręceniem kluczyka ale kręci rozrusznikiem "nienaturalnie" długo. Moja ibiza 1.9 na pompowtryskach pali na dotyk tego samego ranka w tych samych tempreaturach.

Mimo tego, że dość długo odpala nie puszcza dymu po odpaleniu, w trakcie kręcenia nie słychać w ogole charakterystycznego klekotu, nawet nie próbuje zastartować - jak zaskoczy, pracuje równo. 3s pracy silnika, nawet na mrozie, gasze, odpalam - pali na dotyk.

Przed odpaleniem gruszka jest "miękka" 3-4 scisniecia i robi się twarda. Powiedzcie mi proszę czy u Was przed odpaleniem gruszka jest miękka czy twarda? Będe mógł już coś wyeliminować (opadające paliwo?) Gdy popompuje gruszką - pali od razu, nawet po całej nocy. Widzę też ze poprzedni właściciel kupił nowy akumlator w TESCO - nie znam jego parametrów, może tu jest problem? Brak wystarczającej energii na rozrusznik i pompe? (światła dzienne świecą się dobrze, raczej nic nie przygasa) - zrobię test na moim akumulatorze z Ibizy. Mam problem z testowaniem ponieważ jak juz rano odpali po problemach to potem juz odpala od razu...

 

Widzę też, ze nie ma jednoznacznego rozwiązania - piszecie o pompie wysokiego ciśnienia, nieszczelności, EGR, wtryskach... Nie mam w okolicy konkretnego mechanika godnego zaufania dlatego sam chcę wykluczyć mało prawdopodobne rzeczy.

 

Kolejny problem: 3-4 bieg, ciepły silnik, but w podłodze, po dojsciu do 3-4tysiaków "panne de l'injection" po lewej czerwony STOP, noga z gazu, 2s i komunikat znika. Tak jakby brakowało mu paliwa.

 

Za każdą sugestię/poradę od czego zacząć będe bardzo wdzięczny!

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Problem dotyczy megane II ph I 1.9 dci 120 km. Mam następujący problem a mianowicie : jechałem dzisiaj rano do pracy i nagle zgasł mi silnik. zatrzymałem się spróbowałem go odpalić ale już nie chciał. Pojawiły się komunikaty: injection fault i kontrolka stop. Scholowałem auto i spróbowałem jeszcze raz odpalić kręcił kręcił i nie odpalił. Myślałem że to wina może akumulatora bo mam słaby więc zmieniłem akumulator - pożyczyłem nowy. Zamontowałem i zauważyłem iż mi wszystkie kontrolki zgasły. Spróbowałem go odpalić jeszcze raz i zaczął kręcić i kręcić i widać że mało jemu już brakuje aby odpalić. Jakby paliwo nie dochodziło? Podpompowałem pompką ręczną paliwo i to samo. rozrząd miałem zmieniany przy 224.000 teraz mam 228.000 ale wymieniałem wszystko rolkę, pasek, pompę wody i pasek wielorowkowy. Przy kręceniu silnika widziałem iż normalnie pasek się kręci na rolkach w sensie jest sprawny.Proszę o jak najszybszą pomoc.

 

Dodano: 09 lip 2014 - 14:57

w chwili obecnej auto stoi u mechanika i stwierdził iż od pompy wysokiego ciśnienia do wtrysków nie ma żadnego ciśnienia. Co to może być?

 

Dodano: 09 lip 2014 - 14:59

możliwe żeby padła pompa wtryskowa?

 

na komputerze pokazuje mi dwa błędy pierwszy : P0697 i drugi DF038 co to a błędy? mam jeszcze pytanie: jeżeli faktycznie padła pompa wtryskowa to czy lepiej kupić używaną pompę czy tą regenerować?

 

Dodano: 05 sie 2014 - 09:06

Może komuś się przyda pomoc. Winowajcą był czujnik ciśnienia paliwa na listwie common rail. Teraz już odpala i jeździ.

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy,

Dołączam się do tematu Injection Fault + STOP, z tą różnicą, iż w moim przypadku auto caly czas jeżdziło bez żadnych problemów, w czasie jazdy nidgy nie wyskoczył żaden komunikat, auto nie traciło mocy, nie szarpało przy ruszaniu, odpalało za pierwszym razem. Wsystko było ok, do chwili kiedy w piątek po pracy zgasiłem samochów, w sobotę w południe wsiadam do auta, jak zwykle wciskam sprzęgło i start, a tu nagle komunikat Injection Fault + stop i auto nie odpala. Przy drugiej próbie odpalenia również auto nie odpala, za trzecim razem auto odpaliło, a komunikat po ok 5 sek. zniknął. W czasie jezdy nic niepokojącego się nie działo. Zgasiłem auto i w celu testu odpaliłem jeszcze raz. Wszystko ok. Następnego dnia ta sama historia. Caly tydzień auto odpalało kiedy miało na to ochotę. Czasami za pierwszym razem, albo za 10 razem, a czasami nie odpalało wcale. Na drugi dzień odpalało normalnie, a w ciągu dnia za 3-5 razem komunikat cały czas się wyświetlał, nawet podczas jazdy.Po tygodniu walki ja vs auto, Elekrtomechanik skasował błąd, jak on to określił "wewnętrzy błąd komputera" i przez tydzień nic się nie działo, auyo odpalało i jeździło normalnie, aż do wczoraj. Historia zatoczyła krąg. Ponownie auto odpala kiedy chce w towarzystwie Injection Futl + STOP. Dodam jeszcze, chociaż nie wiem czy to łączyć z tą sprwą, ale od jakiegoś czasu miałem problem z bolcem blokującym klapkę od wlewu paliwa tzn. Centralny zamek otwierał drzwi, ale nie otwierał klapki. Bolec od wlewu odblokowywał klapkę przy kilkukrotnym bądź kilkunastokrotnym wciśnieci przycisku na konsoli otwórz/zamknij.

Koledzy może wiecie jak rozwiązać ten problem uporcywego komunikatu i "humorzastej" megi.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie problem z odpalaniem spowodowany może być uszkodzonym wtryskiwaczem, który może się tak zachowywać. A mianowicie jeśli wtryskiwacz zawiesza swoją pozycję w pozycji zamkniętej to całe wasze ciśnienie leci wprost w przelew w związku z powyższym nie ma ciśnienia do pompowania. Cewka wtryskiwacza odblokowuje się za którymś razem i odpala wtrysk w związku z tym co należy zrobić ...? Sprawdzić CLIP'em korekcje wtryskiwaczy na początek i odczytać błędy. To początek. Inaczej to tylko wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!