Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiś ładnych pokrowców na fotele. Auto mam 5 miesięcy a fotele wyglądają już jak 5 letnie. Miejscami wytarte i wgniecione od szwów na spodniach.

Ktoś przerabiał już ten temat. Masakra, jakie robią obicia w dzisiejszych autach. W moim starym fordzie welury po 15 latach wyglądały lepiej.

Interesuje mnie to, żeby były dobrze spasowane, bez pstrokatych kolorów (najlepiej czarne, ciemny szary), dopasowane do poduszek, dopasowane do tylnej, dzielonej kanapy.

Ktoś może coś polecić?

 

Ktoś próbował coś takiego:

http://allegro.pl/renault-megane-pokrowce-fotele-skorzane-alkantara-i5150579155.html

Dla mnie zbyt uniwersalne - więc mogą być nieciekawie spasowane. Nie chciałbym, żeby rzucały się w oczy.

 

Jeżeli był już ten temat poruszany to poproszę o linka.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam 5 miesięcy a fotele wyglądają już jak 5 letnie. Miejscami wytarte i wgniecione od szwów na spodniach.

Z papieru ściernego te spodnie? :unsure: To aż nieprawdopodobne co piszesz. Załącz jakieś zdjęcia jak to wygląda, może powinieneś zgłosić te wytarcia na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem dedykowane pokrowce. A i tak miałem problemy aby to ładnie ogarnąć i nie wygląda czasem to schludnie, bo gdzieś się wyciąga na tyłku. Ale chociaż chroni "seryjne" poszycie fotela, które nie sprawia solidnego wrażenia. Kiedyś w primerze mieliśmy pokrowce, szyte na miarę, picuś glancuś, sporo kasy kosztowały, ale nikt się nie orientował, że to pokrowiec, każdy myślał, że to tapicerka po prostu, taka solidna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Trochę odgrzebię temat. Orientuje się ktoś jakie pokrowce będą pasowały na przednie fotele Megane 3 GT-line? Fotele są kubełkowe, takie jak standardowo montowane w GT i RS Coś podobnego jak na tym zdjęciu..

Samochód ma trzy lata a tapicerka strasznie się brudzi i zaczyna się wycierać.

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak już kupować to coś lepszego jak np. Kegel-Błażusiak ale powiedz mi po co? Coś z oryginalną tapicerką czy po prostu troska o nią? Najlepszym chyba wyjściem byłoby odwiedzenie firmy która ma pokrowce w ofercie i prośba o możliwość przymierzenia na miejscu. Rozsądny sprzedawca powinien dać taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, pokrowce tego producenta. http://allegro.pl/renault-megane-iii-3-pokrowce-samochodowe-welurowe-i5666193300.html

Są bardzo dobrze dopasowane, materiał jest jak na tę cenę ok, po dwóch latach użytkowania oparcie kierowcy trochę się zaczęło w jednym miejscu przecierać. Łatwo się zdejmują do prania, a widok oryginalnej tapicerki i te przeszycia białą nitką które wyglądają jak prosto z salonu, bezcenne.

Mam ten wzór popiel2 co rozjaśniło trochę wnętrze.

 

Edytowane przez Tomek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomek65 napisał:

(...) widok oryginalnej tapicerki i te przeszycia białą nitką które wyglądają jak prosto z salonu, bezcenne

:-) Bezcenny widok >>zakopanego skarbu<< :-D Nie jestem przeciwnikiem pokrowców, choć ostatnie jakie widziałem, stosował mój dziadek w Fiacie 125p z '87; niemniej z moich obserwacji materiałowa tapicerka w Renault potrafi wytrzymać sporo, a i auta nie trzyma się obecnie 15 lat (choć zdarza się), do tego jeśli jest ciemna, dobrze się czyści. Także jeśli to ma być bonus dla przyszłego właściciela - jak najbardziej, pewnie będzie wdzięczny. Na pewno też za to przy sprzedaży nie dopłaci :-)

 

Pytanie techniczne: czy kręcąc pupą na siedzeniu, pokrowce się nie zwijają/przesuwają, a w efekcie nie rozciągają się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!