Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób wykonać test znany z Megane II, czyli przycisk Start/stop + przycisk na manetce? Skoro tutaj są 2 przyciski na manetce? Drugie pytanie, czy normalne jest włączenie silnika po wciśnięciu Start/stop bez wciśniętego sprzęgła/ hamulca na luzie (jak to jest w MII).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIII by silnik "wystartował" wciśnięciu przycisku START/ STOP musi towarzyszyć wciśnięcie hamulca, ew sprzęgła. Osobiście wciskam sprzęgło by zmniejszyć opory od skrzyni biegów dla uruchamianego silnika. Swoją drogą co to był za test w MII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie, czy normalne jest włączenie silnika po wciśnięciu Start/stop bez wciśniętego sprzęgła/ hamulca na luzie (jak to jest w MII).

Prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik położenia pedału hamulca (sprawdź czy masz światła stop, chociaż te mogą działać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wykonać test znany z Megane II, czyli przycisk Start/stop + przycisk na manetce? Skoro tutaj są 2 przyciski na manetce? Drugie pytanie, czy normalne jest włączenie silnika po wciśnięciu Start/stop bez wciśniętego sprzęgła/ hamulca na luzie (jak to jest w MII).

Nie wiem jak w Scenicu, ale myślę, że tak samo jest jak w Megane, silnik na luzie odpala bez wciskania sprzęgła czy hamulca.

Mam tak w obu autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik położenia pedału hamulca (sprawdź czy masz światła stop, chociaż te mogą działać).

Nie siej zamętu. W M3 jeśli jest na luzie, to odpali bez sprzęgła.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co spierać, wystarczy dokładnie przeczytać instrukcę M III:

1 - karta bez hands free i karta w czytniku

załączony bieg - wciśnięty pedał sprzęgła

luz - pali bez wciskania żadnego pedału

2 - karta z hands free w strefie zasięgu lub w czytniku:

załączony bieg - pali tylko po naciśnięciu pedału sprzęgła

luz - należy wcisnąć przynajmniej pedał hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę, ale też nie będę na 100% twierdził jak jest.

W żadnej mojej m3 nie da się odpalić auta bez wciśniętego sprzęgła lub hamulca, bez różnicy czy jest na biegu czy na luzie. Nie będę twierdził jak jest prawidłowo, bo ten sam dylemat był na forum laguny (moja lalka odpalała na luzie bez hamulca i sprzęgła) oraz w przypadku espace IV (mój też odpala na luzie bez sprzęgła i hamulca, a drugi to automat więc wiadomo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siej zamętu. W M3 jeśli jest na luzie, to odpali bez sprzęgła.

To tej pory jechałem M3 1,6 GT i Fluencem, ani jeden, ani drugi nie chciał zapalić bez wciskania hamulca lub sprzęgła na luzie.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!