Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup 1.5 DCI 90k, warto ?


marches

Rekomendowane odpowiedzi

a więc planuje zakup Megane III, 1.5 dci, 90k, 2011 rok, aktualnie mam Megane II 1.5 dci 82 kuce, jestem bardzo zadowolony, więc głównie dlatego cel padł na trójkę. Warto zainteresować się na poważnie ? Ma FAP DFP, wiem ze jakieś problemy z nim sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma FAP DFP, wiem ze jakieś problemy z nim sa.

Jakie? W Renault nie ma żadnych problemów, poczytaj na forum, była już dyskusja.

Sam zmieniłem II na III i jestem zadowolony <ok>

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ale na co mam zwracać uwagę ? Dzisiaj byłem oglądać Megane III, przód jak by ciut malowany dlatego że zderzak odrobinę jaśniejszy od błotnika. Kolor ciemny granta, ciężko przynajmniej dla mnie, odróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po VINie się dowiesz w ASO, jednak FAP raczej już ma, wszystkie diesle pod koniec 2009 roku już miały seryjnie. Dwumasówki w wersji 86 KM na początku produkcji nie było (2008-2009), więc całkiem możliwe że nie ma w wersji 90 KM z 2011 roku... Dwumasówka występuje tam gdzie jest duży moment obrotowy, czyli w wersjach dCi od 105 KM w górę...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest autko które mnie interesuje:

 

http://olx.pl/oferta/renault-megane-1-5dci-90km-CID5-IDbxCrF.html#af5721dd99

 

możecie coś o nim powiedzieć ?

 

Dodano: 10 gru 2015 - 16:06

więc tak, byłem kilka godzin temu oglądać furę, drugi raz.

 

wszędzie jest około 120-128 - micronów,w jednym miejscu jest ponad 200 (delikatnie), sprzedający mówił że błotnik był przerystowany i został polakierowany. Po VINie, wszystko się zgadza, usterki, olej itd wymieniany.

2011 i 151k km ? Możliwe że tak. Silniczek będzie sprawdzony konkretniej w sobotę albo poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki jak się zmienia olej zgodnie z zaleceniami ASO, a nie częściej.

Niektórzy wymieniają panewki profilaktycznie i jest to dobry pomysł.

Warto się dowiedzieć jaki układ wtryskowy ma auto, chociaż w tym roczniku powinien być już Siemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem po VIN (w kompie) częstotliwość wymiany oleju, co 22 000km - tak średnio. Wiem że zalecane jest co 30 000 km. Powiedzcie mi czy to przypadkiem nie za dużo km jak na olej? Ja w swojej Megane II (1.5 dci 82kuce), wymieniam średnio co 8-10k syntetk.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!