Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie czynności po zakupie


berrrcik29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, to mój pierwszy post na tym forum, także witam wszystkich fanów marki :)

W styczniu stanę się szczęśliwym posiadaczem renault megane III grandtour rocznik 2010 z silnikiem 1.5dCi 105kM.

Kupuje ten samochód od kolegi, także powiedzmy że znam jego historię, ale nie do końca. Kolega go kupował w komisie w 2011r. z przebiegem około 40000km. Jedyna wada taka, że nie było od początku książki serwisowej. Obecnie samochód ma przejechane 170000km. Kilkanaście tysięcy km po zakupie wymienił koło dwumasowe i w zasadzie tyle z napraw, reszta to klocki, raz tarcze oleje, to co zwykle. Raz zapomniał wymienić olej, przejechał na nim prawie 40000km, a tak to regularnie raz na rok. Teraz pytanie co zrobić po zakupie, planowałem:

- wymiana rozrządu

- wymiana filtrów (powietrza i paliwa jak jest wymienny)

- olej + filtr - obecnie jeździ na castrol edge 5W30, nie wiem czy nie zmienić na coś bardziej dedykowane do renault, np. elf? lub może valvoline?

- wymiana panewek - tutaj się zastanawiam, ale samochód ma trochę przebiegu jeszcze raz na jednym oleju był sporo przejechany, czytałem, że tak niektórzy robią wymianę profilaktycznie, aby nie doszło do obrócenia. Rozumiem że chodzi o panewki w korbowodach od strony wału, czy któreś jeszcze? Jaki może orientacyjny koszt takiej wymiany (nie w ASO).

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

 

PS: Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście tysięcy po 40 000 przebiegu wymienił dwumasę? To było raczej 140 000 albo więcej. Przy tym przebiegu nawet sprzęgło nie ma prawa paść. I jeszcze 40 000 na jednym oleju. Nie kupuj tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym kupić to auto, nic się z nim nie dzieje, nigdy nie było nim problemu, sam nim wielokrotnie jeździłem, brak jakichkolwiek niepokojących oznak, dźwięków, że jest coś nie tak. Pracuje cicho i równo, nie kopci, nie bierze oleju. Nie wykluczone że ma większy przebieg. Jak będę miał nr VIN jeszcze go sprawdzę. Chciałbym zrobić profilaktycznie kilka rzeczy po zakupie i jeździć.

Edytowane przez berrrcik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę po VIN-ie, może uda mi się nawet na dniach. Faktycznie podejrzewam, że licznik był już kręcony. Dwumasa była wymienia przy około 50 kilku tysiącach i do tej pory jest spokój, czyli 120000km od poprzedniej wymiany, to chyba dobry wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zapomniał wymienić olej, przejechał na nim prawie 40000km,

W tym aucie nie można "zapomnieć " wymienić oleju .

zapala się kontrolka na tablicy z zegarami.

Nie wyobrażam sobie ze można jeździć autem i przez 20 tys km jej nie zauważyć. to jakaś ściema jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsultowałem z kolegą dokładnie i faktycznie, jeździł dość długo z kontrolką mówiącą o wymianie olej, ale to może było maks kilka tyś km. Jeżeli ta kontrolka włącza się przy 20000km to przejechał maks 25000km.

Dobrze, wracając do pierwszego postu w temacie, co proponujecie wykonać? Może coś jeszcze oprócz tego co napisałem?

Edytowane przez berrrcik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójkach chyba było już z powrotem co 30 000. Ale nie o to chodzi. Generalnie dobrze jest interwał wymiany skrócić, a Twój kolega nie tylko, że nie skrócił, to jeszcze z przeglądami się nie spieszył. Do tego przypuszczalnie licznik jest mocno skręcony. Ogólnie wątpię, czy warto brać to auto. Zależy pewnie od ceny. Po zakupie rozrząd, olej (ja leję dedykowanego Elfa), filtry, to co zawsze. Koniecznie jedź do ASO sprawdzić historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!