Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiar kupna Megane III phl


klaskowski131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Mam zamiar się przesiąść z Meganki 2 1.5DCI z 2006 roku po lifcie na Megankę III rok 2010 1.5 DCI - 105KM.

Autko przy którym waham się z zakupem ma przejechane 155 tysięcy. Jest z polskiego salonu - 2 właściciel.

Auto jest dośc dobrze wyposażane - centralny zamek, dwustrefowa klimatyzacja, tempomat, komputer pokładowy, elektryczne szyby, domykanie szyb z pilota, fabryczne radio cd mp3 wejscie aux, podgrzewana przednia szyba i podgrzewane lusterka.

Auto serwisowane w ASO do 2014 roku - przebieg wtedy był 126 tys. (sprawdzałem osobiście).

Proszę o kilka porad użytkowników tego modelu na co zwrócić uwagę przy oglądaniu i jeździe testowej.

Planuje zakup auta które posłuży mi kilka lat.

Z góry wszystkim dziekuje:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz auto z tym samym silnikiem jaki masz w tej chwili, wiec to co możesz sprawdzić to zawieszenie, bo o silniku już chyba trochę wiesz.

Jest chyba watek na forum, w którym opisane jest na co zwraca uwagę..

Podgrzewana przednia szyba ? tego nie ma chyba w opcji w Megane III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010 - Wyjąłeś mi to z ust, ale już nie chciałem się wymądrzyć więc o tym nie pisałem, ale widzę że moja opinia nie jest odosobniona. Nie miałem nigdy styczności z Megane II, ale czytałem kilka razy że pod wieloma względami jest lepsza od Megane III więc zamiana ze starego (sprawdzonego) samochodu na nowy-stary (niesprawdzony) też moim zdaniem mija się z celem.

 

@klaskowski131 - jaki budżet planujesz przeznaczyć na samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić auto w granicach 20-25k.

Być może że źle myślę ale chciałem zamienić auto które zaraz zacznie prosić o kolejne naprawy - w najbliższym czasie rozrząd i tarcze/klocki tył.

Mogę się mylić i dlatego zapytałem się Was:)))

 

Myślałem że kupno młodszego samochodu pozwoli w pewnym sensie mi zapomnieć o samochodzie na pewien czas. Moje roczne przebiegi nawet nie dobijają do 10k... Meganke 2 kupiłem w okazjonalnej cenie ale na start wydałem sporo na naprawę maglownicy, drążków stabilizatora, akumulator i nowe ponony oraz tarcze i klocki z przodu:) Teraz jeździ się bardzo przyjemniej. Auto mam od 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz zadbane ,znasz je, jeździ Ci się bardzo przyjemniej.

Masz je od 1,5 roku. Trzeba dbać i jeździć .

Zorientuj się po ile chodzą Megi z 2006 r

 

Każde kupione używane auto - będzie wymagało wkładu finansowego

Żeby mieć auto na dłużej i nie dokładać - to trzeba kupić nowe lub 1-3 letnie ,

 

Auto 10 letnie - czy rozrząd jeszcze nie był robiony ? -rozrząd jest na pasku ,

Konieczność wymiany rozrządu to około 6 lat lub przebieg ???? - tutaj są różne sugestie - proszę poczytać - w innym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Andrzej pisze. Ja proponuję policzyć, ile wydałeś kasy na Megane II. Następnie policz, za ile kupisz nowszą Megane, dodaj koszty, które i tak będziesz musiał w nią władować (ubezpieczenie, rozrząd, płyny etc) + ewentualne rzeczy do zrobienia (ewentualne opony, felgi, hamulce, zawieszenie, akumulator, alternator, inne pierdoły), które już zrobiłeś u siebie.

Temat ryzykowny jak na ten budżet i Megane III. Da się, ale trzeba trafić na zadbany egzemplarz. :) Jednak przeglądając ogłoszenia ja bym się wstrzymał i dozbierał jeszcze minimum 5-10 tysięcy i dopiero myślał na Twoim miejscu o zmianie samochodu. Sam mam 2007 rocznik, wiem, że poszło na jej kupno, remonty i gaz ponad 22 000 zł. Nie zmieniłbym na inną młodszą czy choćby nawet Megane III, bo mógłbym znowu ładować w samochód kasę bez końca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje roczne przebiegi nawet nie dobijają do 10k..

 

Tutaj również rodzi się pytanie jaki jest sens kupowania DCI. Należy mieć na uwadze, że DCI są dużo droższe więc moim zdaniem lepiej kupić o kilka tysięcy tańsze 1.6 110 KM, a ewentualną oszczędność dołożyć w celu kupienia młodszego samochodu. Przy tych przebiegach jazda dieslem to nie jest żadna oszczędność tylko złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle w dobrym stanie też będą droższe. Ustaw filtr na OtoMoto na Megane od rocznika 2009, bezwypadkowe, nieuszkodzone, salon Polska - zobaczysz, jakie są faktyczne ceny Megane III. Nikt nie sprzeda po ok. 6 latach jazdy auta za 1/3-1/4 ceny, jeśli z autem się nic nie dzieje i jest w takim stanie, że nic tylko lać i jeździć. Takich aut się nie sprzedaje w takich kwotach, tylko tych wyższych, o ile w ogóle się je sprzedaje, bo 90% aut z ogłoszeń ma wiele rzeczy do zrobienia. Zawsze później jest loteria, czy z autem nic się nie będzie działo. A diesle 1.5? Wiadomo co się z nimi dzieje, jeśli olej był wymieniany co 30 000 km zamiast co 12 000-15 000 km.

Temat sprowadzanych aut był już przerabiany i nie powinno się ich uwzględniać przy przeliczaniu średniej ceny pojazdu. Myślę, że nie musimy również tutaj pisać, dlaczego tak jest - jakby ktoś pytał, czemu należy ustawić filtr na auta z polskich salonów.

Benzyny są droższe ze względu na praktycznie bezawaryjną pracę jednostki 1.6 (tutaj 100 KM bez zmiennych faz rozrządu).

Połasiłbym się bardziej na 1.4 130 KM, znacznie ciszej we wnętrzu niż przy 1.6, do tego posiadają prawdziwą 6-biegowa skrzynię i spalanie nie zabija mimo wszystko. Jednak cena to min. 33 000 zł, więc niestety odpada.

W Twoim przypadku nie widzę najmniejszego sensu zmiany samochodu tylko po to, aby ładnie wyglądał na parkingu/w garażu i aby sąsiedzi widzieli, że mam nowsze auto. Jednak decyzja należy do Ciebie i zawsze możesz podjąć ryzyko, ja już nie będę odradzał zakupu nowego auta, bo tak to może wyglądać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie!

Wraca znowu temat zakupu auta. Prośba o ocenę ofert:

Tutaj sprowadzona Meganka, w silniku benzynowym.

http://allegro.pl/renault-megane-1-6-benzyna-hands-free-zadbana-i5994751707.html

 

Ta mi się bardzo podoba, fajna wersja wyposażenia - choć czytałem na forum że te wersje nie mają ESP:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-5dci-110km-6-bieg-color-edition-nawigacja-serwisowany-i-wlasciciel-ID6yet9R.html

 

i ostatnia propozycja - najgorsze wyposażenie i również diesel:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-5-dci-color-edition-aso-i-wlasciciel-salon-pl-ID6yg6DW.html

 

Prośba o podpowiedzi o co można podpytać przy oglądaniu, na co zwrócić uwagę.

Z góry dziekuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!