Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci znalazłem ceny na wersje kombi Megane 4

Co o tym sadzicie?

 

Renault Megane Grandtour - polski cennik

 

wersja/silnik LIFE ZEN INTENS BOSE GT

BENZYNA SCe 115 63 900 zł 67 900 zł 72 600 zł - -

Energy TCe 100 66 900 zł 70 900 zł 75 600 zł - -

Energy TCe 130 - 73 900 zł 78 600 zł 86 600 zł -

Energy TCe 130 EDC - - 86 600 zł 94 600 zł -

205 EDC - - - - 107 100 zł

DIESEL dCi 90 71 900 zł 75 900 zł - - -

dCi 110 - 79 900 zł 84 600 zł 92 600 zł -

dCi 110 EDC - - 91 600 zł 99 600 zł -

INTENS dCi 130 - - 91 100 zł 99 100 zł -

 

 

hmm..

Troszkę się rozsypała tabelka :(

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że w 2011 za 92000 zł miałem Lagunę w wersji Bose z silnikiem 2.0 dCi 150 KM, ze szklanym/otwieranym dachem, lakierem metalizowanym i chyba czymś jeszcze. Oczywiście Megane dzisiaj jest w zupełnie innej lidze technologicznej, ale cenowo dorównuje bogato wyposażonej Lagunie III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami z 2011 roku , to może nie za trafne porównanie.

Np w sierpniu 2011 € było poniżej 4 zł , a obecnie, jak były kalkulowane ceny to € kosztowało pewno około 4.4 zł ?

Robi się z tego 10% niby niewiele, ale zawsze jest co odjąć w 2011 roku , lub dziś dodać do ceny auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny nie sa oficialnie potwierdzone przez salony.Pytałem i wiem ze cena bedzie ustalona pod koniec pazdziernika lub poczatek listopada wtedy tez wjezdzaja wersje premiere edytion i tylko takie bedzie mozna kupic do konca roku.Zamawiac mozna oczywiscie kazda odbior 2017r.Cena kombi megane IV bedzie w granicach 3,5-4 tyś zł max.

v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzałem się do MIV kombi w salonie. O wyglądzie nie mówię - kwestia gustu. Mnie osobiście z zewnątrz się podoba, w środku już mniej. Ale co najważniejsze - auto jest małe w środku; tzn. z przodu jest ok, reszta to jakieś nieporozumienie jak na kombi. Bagażnik mniejszy niż w MIII Grandtour. Co najgorsze z tyłu jest bardzo ciasno. Już w MIII Grandtour było niewiele miejsca z tyłu ale to co jest w MIV już jest nieakceptowalne. Powoli myślę o zmianie mojej meganki i byłem pełen optymizmu przed oglądaniem MIV - niestety po oględzinach optymizm minął. W tej klasie i tej półce cenowej są jednak lepsze auta rodzinne.

Edytowane przez olos47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Skoda octavią 3 1.4 t o mocy 105 KW. I tak: lubi dużo paliwa w trasie około 9 litrów. Wnętrze lepiej wygląda niż w MIV. Hałas we wnętrzu robi głośniej powyżej 3,8 tys. obr. na zimnym silniku odpala i równiutko pracuje niż w megance II 1.6 ale jak nagrzeje to już równo pracuje. Ale mam wrażenie że Octavia 3 jest mniejsza niż Octavia 2. A waga Octavi to 1120 kg A MIV o 100 kg ciężka, a u mnie 1300 kg.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się czy Octavia nie była by lepszą alternatywą od Megana IV. Miałem do czynienia z Octavią 2014 1.4 TSI 140 KM i naprawdę dobre wrażenie zostawiła, wnętrze solidne, obszerne, podłokietnik bardzo wygodny. Obawiam się że MIV przegrywa z Octavią, zwłaszcza ze wchodzi już po lifcie Octavia -

zobacz. Megane z pewnością bardziej się wyróżni na ulicy, niż logo kury na masce...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety po oględzinach optymizm minął. W tej klasie i tej półce cenowej są jednak lepsze auta rodzinne.

Też tak uważam. Trzeba czekać na obniżki za rok czy dwa lub wyprzedaż rocznika. Na razie ceny nie zachęcają.

 

Dodano: 29 paź 2016 - 13:02

Obawiam się że MIV przegrywa z Octavią,

Niby o gustach się nie dyskutuje, ale tu polemizowałbym.

W firmie mamy cały park Skody (Rapid, Octavia, Superb)+VW (Jetta, golf) i jak dla mnie to w Renault mimo wszystko są wygodniejsze fotele. Trasa na Węgry, którą robię co roku (ok. 900 km) nie męczy mnie tak jak jazda np. Octavią na dystansie 400 km.

Poza tym co 3 cie auto na ulicy to służbowa Octavia, która jest po prostu nudna. Renault stylistycznie jest po prostu inną klasą.

Ja osobiście nawet za mniejsze pieniądze nie wybrałbym Octavii, albowiem to auto nie daje tyle przyjemności z jazdy jak Renault.

Poza tym jak się czujesz na ulicy w kurtce np., którą co 3-ci facet ma obok Ciebie? Prawda, że głupie uczucie?

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyborów miedzy Meganką IV a innymi auta w podobnej klasie .....jak to mój sąsiad powiedział na widok mojego auta ;) , który śmiga nówką Octavią cyt" Francuzi zawsze swoimi autami wyprzedzali epokę, nie ma ładniejszych" AMEN :notacrook:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tojo: już lubię Twojego sąsiada :rolleyes:

Ale swoją drogą wszystkie osoby, które do tej pory ze mną jechały były zachwycone Renault. Mam nadzieję, że nie nastanie jakiś szał na tą markę, bo wtedy ceny poszybują ostro w górę a i tak obecnie nie zachęcają do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!