Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat z Hondy i Toyoty w moim zainteresowaniu zawsze były Acordy i Avensisy, więc wiem co te samochody sobą prezentują, mucha nie siada krótko podsumuję .

 

O gustach podobno się nie dyskutuje, ale... :) Przymierzałem się parę lat temu do samochodu i pojeździłem trochę Avensisem (benzyna 1.8). Nuda, panie, jak w polskim filmie. Design, materiały (jakieś pseudodrewno na desce), osiągi - wszędzie totalna przeciętność. Laguna III nie dość, że w lepszej cenie to wg mnie praktycznie w każdym aspekcie była lepsza

Accordem nie jeździłem, wiem, że ma świetne opinie. Ale chyba jakoś się na naszym kontynencie nie wstrzelił, skoro Honda wycofała go z europejskiej oferty...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu Megane z silnikiem 1.6 - szukam tylko informacji jakie obroty ma na 5-tym biegu przy prędkości powiedzmy 120km/h (może być dowolna inna prędkość na 5-tym biegu - przeliczę sobie ).

Jeśli chodzi o Megana IV 1.6 SCe, ktoś tu pisał że przy 100 km/h na 5 biegu jest 2750 obr.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy kolega jeszcze tu zagląda, ale w końcu wziąłem Fluence'a i sprawdziłem te obroty SCe.

Na 5. biegu przy włączonym tempomacie przy prędkości 100km/h obrotomierz pokazywał równiutko 3 000 obr/min. Przy 120km/h niecałe 3 600.

Nie jechałem autostradą, więc szybciej nie próbowałem

W Megane III 1.6 110 KM (K4M) przy 100km/h na szóstym biegu jest 2750 obrotów.

Zainteresowanych odsyłam do mojego wątku: Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jesteśmy na podobnym etapie ;) Po jeździe próbnej i twardych negocjacjach nie udało mi się zbić nic więcej aniżeli 5,5%. To naprawdę mało i chyba wynika to z faktu, że model który mnie interesuje (GrandCoupe) jest stosunkowo świeży i nie chcą go zbytnio rabatować. Obskoczę jeszcze kilka salonów na Śląsku i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chciałbym się chociaż zbliżyć do 8% jakie można "zarobić" na wyprzedaży rocznika.

Niedawno pojawił się nowy cennik i dają 7000zł rabatu na każdą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 11 lut 2017 - 15:40

 

E, to chyba mieszkasz na południu Europy ;)

Moja żona miała to w Focusie mk2 i na zimę supersprawa. Zamiast 5 min drapania szyby minuta ogrzewania i machnięcie wycieraczkami.

 

Nie mieszkam na południu Europy, po prostu mieszkam w domku i auto stoi albo w garażu albo pod wiatą. A jak pojadę gdzieś i nawet szyba zamarznie to w Lagunie był przycisk max (wtedy grzało na maxa na szybę) i po 1 min lód był już luźny.

A nawet to wystarczy kupić skrobaczkę MURSKAJA i masz w nosie lodowisko na szybie - używam od 10 lat.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chucki i @Geble

Nie zapomnijcie o pakiecie Easy Parking. To naprawdę się przydaje. Nie mam tu na myśli automatycznego asystenta parkowania bo to de facto nie potrzebne, ale czujniki parkowania 360 stopni i kamerka cofania to genialna sprawa. Myślę, że to ważniejsze niż pakiet Multimedia 7", który też fajnie mieć.

BTW, GrandCoupe ma [ciach] tył, ogólnie ładny samochód, lepiej się prezentuje niż hatchback. Ja sedana nie mogłem kupić, u mnie musi być HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No GC jest piękne - to trzeba przyznać. Niestety jak kupowałem to dopiero go wprowadzali i nie było z takim wyposażeniem jak chciałem od ręki.

 

No kamerka i czujniki 360 super sprawa. Emigrant a wypróbowałeś już może to automatyczne parkowanie, bo ja albo nie mam czasu żeby się w to bawić, albo się akurat nie składa. No a poza tym to trochę lęk jest - jak to działa. Tak samo jak to automatyczne hamowanie - śmiałem się że jak się zrobi ciepło to na uliczce bocznej koło siebie ustawię barykadę ze styropianu i zobaczę czy działa to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant

Jasna sprawa. Easy parking to podstawa, zrobiło to na mnie mega wrażenie podczas jazdy próbnej, o której pisałem kilka stron wcześniej. Są 3 pakiety, które uważam za totalny must have - Easy Parking, Techno Premium i Bezpieczeństwa. Aktywny tempomat przy automacie to wygoda nieziemska w długich trasach. Multimedia 7" dają w standardzie jako "gratis" do wersji Intens. Nie jestem w stanie zlokalizować żadnego zdjęcia jak bardzo różni się ta wersja od 8,7", którą miałem przyjemność jeździć w ubiegłym tygodniu.

Zobaczymy co uda mi się ugrać w tym tygodniu jak będę w salonie. Bez 8% nie wychodzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Dostałem właśnie ofertę na 6,7%. Póki co wszystko bez wychodzenia z domu. Jazdę próbną mam umówioną dopiero na sobotę, wtedy też pewnie będę rozmawiał o konkretach. Dlatego chcę się przygotować i zbieram oferty z innych salonów.

Też interesuje mnie wersja Intens. Do tego na 100% będzie kolor i felgi 17''. Natomiast waham się nad Techno Premium, bo do tego doliczają Multimedia 7''. A te dwa to już w sumie ~7000zł.

 

BTW. Mnie interesuje wersja HB.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o te lampy. Resztę bym sobie odpuścił. Dostałem informację, że zmieniła się polityka Renault i teraz samych lamp nie można już zamówić inaczej niż w pakiecie. Wcześniej kosztowały 3500zł.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!