Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup samochodu demo


mayn

Rekomendowane odpowiedzi

Hello. Wiadomo powszechnie że można w niezłej cenie kupić samochód demo u autoryzowanego dealera. Są to przeważnie kilku miesięczne samochody, z dobrym wyposażeniem, w cenie nowego tego samego modelu, ale z średnim wyposażeniem. Jak to z Waszego punktu widzenia jeśli byście kupowali fabryczny nowy samochód ? Skusilibyście się na demo z lepszym wyposażeniem, a używanym kilka miesięcy ? Wydaje mi się że demo nikt nie oszczędza, każdy kto testuje sprawdza jak silnik jest elastyczny, więc nie sądzę żeby przez pierwsze 1000 km samochód jeździł z zaleceniami książki serwisowej. Kiedyś słyszałem że wersje demo mają minimalnie mocniejsze silniki od fabrycznych odpowiedników, aby zrobić lepsze wrażenie na zainteresowanych - nie wiem ile w tym prawdy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej demo - kupiłem i jestem zadowolony. Przebieg był symboliczny, auto bez żadnych uszkodzeń, wersja Privilege + dodatki. Nie było by mnie stać na nówkę z takim wypasem, więc mam niemal nówkę za znacznie mniejszą kwotę. Przy przebiegu 2000 km nie ma znaczenia czy było to auto demo - przy 20000 km - nie kupiłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że demo nikt nie oszczędza, każdy kto testuje sprawdza jak silnik jest elastyczny, więc nie sądzę żeby przez pierwsze 1000 km samochód jeździł z zaleceniami książki serwisowej.

 

Coś w tym jest :-) Ostatnio miałem samochód w serwisie i zaproponowali mi auto zastępcze, ale okazało się że wszystkie są wydane, ale że słowo się rzekło załatwili mi jako zastępcze Renault Fluence, który był samochodem DEMO. No i trzy dni sobie nim jeździłem. Oczywiście nie katowałem auta bo nie miałem w tym żadnego interesu, ale to pokazuje że samochód DEMO nie musi być zawsze tylko DEMO.

 

Z drugiej strony ja kupiłem samochód DEMO i jestem zadowolony. Cena dużo niższa więc się nie zastanawiałem, a jedynym mankamentem była rysa na tej listwie przed pasażerem siedzącym z przodu. No ale oczywiście nie mam pewności czy ktoś wcześniej nie docierał tego silnika poprzez jazdę na obrotach w zakresie 5-7 tyś. hehe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem demo i jestem zadowolony. Auto bardzo dobrze wyposażone i pzrebieg miało coś ok. 1400 km. Rysa na masce czy słupku bocznym mi nie przeszkadzała, ponieważ cena była atutem. Kolor, który mam tez jest cholernie niepraktyczny: bardzo widać kurz, brud i wszelkie otarcia na karoserii, ale cóż coś za coś.

Opowieści o katowaniu to wg mnie bajki, ponieważ tak jak w moim przypadku jazda testowa odbywała się ze sprzedawcą, który nawet jakbym chciał nie pozwiliłby na zażynanie autka. Być może dotyczy to aut, które jeżdzą w serwisach aso jako zastępcze, ale to nie auta podemonstracyjne.

Swoją drogą kiedy kupowałem VW dla żony parę tygodni temu zapytałem o kwestię zakupu demo u nich i okazało się, że często tańsze są auta nowe z wypzredaży niż demo, ponieważ takie kupowane są w normalnych cenach przez salony i w wiekszości przypadków ceny nie są atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowieści o katowaniu to wg mnie bajki, ponieważ tak jak w moim przypadku jazda testowa odbywała się ze sprzedawcą, który nawet jakbym chciał nie pozwiliłby na zażynanie autka.

 

Przecież post wyżej napisałem, że jako zastępcze dostałem DEMO i gdybym miał złą wolę to bym go przez te trzy dni mógł katować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych autach DEMO to można by wiele pisać.

Ja kiedyś dostałem do testów na tydzień takie nówka auto , co miało na liczniku ze 300 km, jak oddałem to miało już ponad 2 tysiące :)

Pan co je odbierał przecierał oczy.

Nie wiem , jak można sprzedawać auto DEMO z przebiegiem 2 tys km, czyli to auto ma tylko miesiąc, może dwa?

Innym razem otrzymałem w serwisie ASO na czas naprawy auto zastępcze z przebiegiem 50-ciu paru tysięcy i wieku 2 lat.

Takim wrakiem jeszcze w życiu nie jeździłem.

Może poszło też jako DEMO?

I ważna sprawa, czym się różnią aua demo od aut zastępczych?

Bo jak idzie to auto do sprzedaży, to wszystkie są DEMO, nie ma aut zastępczych ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisach na czas naprawy danego samochodu udostępniają niższej klasy samochody. Obecnie są to przeważnie Fluence oraz Megane III Generation. Jeszcze kilka lat temu to były Thalie. Podejrzewam że Megany IV prędko nie będą pełnić roli samochodów zastępczych na czas naprawy pojazdu. Pewnie za kilka lat będą zastępcze Megany IV i co najwyżej 1.6 16V Life. Więc można wnioskować że jest różnica między samochodem zastępczym, a demo...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś dostałem do testów na tydzień takie nówka auto , co miało na liczniku ze 300 km, jak oddałem to miało już ponad 2 tysiące :)

Pan co je odbierał przecierał oczy.

Hehe, mi się kiedyś zdarzyło auto z wypożyczalni oddać po 24 godzinach z przebiegiem większym o 1700 km. Wtedy to było dopiero zdziwienie ;-) Także wszystko możliwe.

Sorry za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!