Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zanik napięcia w gnieździe zapalniczki podczas odpalania samochodu - rozwiązanie


Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, pbet napisał:

Panowie możecie wrzucić tutaj taki przewodnik jak podpiąć

Tutaj naprawdę nie ma co robić przewodnika. Kupujesz bypass bezpiecznika Minival (wpisz bypass minival na Allegro), wpinasz zamiast dowolnego bezpiecznika działającego po zapłonie (najlepiej któregoś z gniazdek zapalniczki - po schemacie bezpieczników sprawdzić który to). Stary bezpiecznik zapalniczki wpinasz do jednego z gniazdek bypassu, do drugiego - nowy bezpiecznik zabezpieczający obwód kamerki. Kupujesz gniazdko zapalniczki na Allegro - wpinasz kabelek od bypassa oraz podłączasz masę do dowolnego metalowego niemalowanego elementu karoserii (ja podpiąłem konektorem oczkowym pod śrubę mocującą skrzynkę bezpieczników - jest najbliżej), ewentualnie nie zaszkodzi owinąć całego gniazdka taśmą izolacyjną. Do gniazdka wpinasz zasilacz kamerki i przypinasz to wszystko trytytkami gdzieś przy skrzynce bezpieczników, żeby nie latało luzem). Kabel prowadzisz pod tapicerką - pod słupkiem i pod podsufitką - nie ma potrzeby owijania wokół lusterka itp. Jedynym widocznym elementem jest sama kamerka i kabelek wychodzący spod podsufitki. Cała reszta jest w skrzynce bezpieczników. To nie jest więcej roboty niż Ty sobie zrobiłeś z tym całym poprowadzeniem kabla u siebie, a efekt lepszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Do przemyślenia. Póki co pod podsufitkę nie chowałem bo jest jasna, a ja miałem trochę brudne ręce po wymianie żarówek świateł drogowych więc wolałem nie dotykać. Póki co jest ok, a żona zadowolona, że nic nie dynda przed oczami. Może kiedy będzie więcej czasu i spróbuję z tą podsufitką ale w sumie to co jest zrobione teraz mi odpowiada. Jak będę jechał w dalszą trasę i będzie potrzeba zastosowania GoogleMaps to wepnę rozdzielacz. Taki jest plan, przynajmniej na razie. Gdyby ładowarka od kamerki była trochę dłuższa to bym ją pociągnął do tylnego gniazda pod plastikiem środkowego tunelu ale niestety trochę brakuje choć kabel ma niby 330 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pbet napisał:

Póki co pod podsufitkę nie chowałem bo jest jasna, a ja miałem trochę brudne ręce po wymianie żarówek świateł drogowych więc wolałem nie dotykać.

A już miałem pisać że badziewnie zrobiłeś.

 

U mnie też zabrakło kabla, żeby z tyłu podłączyć. Wysuwanie fotela wypinałoby wtyczkę.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, deku napisał:

A już miałem pisać że badziewnie zrobiłeś. 

Szanuję, choć mi i żonie nawet się podoba. Lepsze to niż wiszący kabel przed oczami pasażera lub przytrzaśnięty schowkiem. Jak mi się będzie chciało i będę miał czas to popatrzę jak wcisnąć ten kabel pod podsufitkę, a jak nie to też będzie ok. Życie zweryfikuje, a z tego się "nie strzela". Może uda mi się pociągnąć ładowarkę od starego Larka na tylne gniazdo (przewód ma 3,45 cm), a jak nie to może dorwę 4 metrową i starczy na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozkiminiam pomysł kolegi @Jottar bo brzmi rewelacyjnie a wystający kloc ładowarki wygląda beznadziejnie.

 

Co do wciskania pod podsufitówkę nad przedną szybą. Tam jest jakby przewidziane miejsce na to dlatego dziwne mi się wydawało, że kombinowałeś z daszkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Jestem po robocie. Miałem chwilę wolnego czasu gdy żona buszowała po "galerii".

20190119_154309.thumb.jpg.76e6e5702c9eb8669080700c7c7c459f.jpg20190119_154235.thumb.jpg.3211b246edccc922c09377e8c6672f2f.jpg20190113_152528.thumb.jpg.1d4173e076fbcec0b8a81db417d0f462.jpg20190113_155841.thumb.jpg.916a0bb565abce1923a61fe4e9c2028f.jpg

Próbowałem jakoś wcisnąć ten wystający w rogu odcinek kabla ale jest twardo i nie bardzo chce się odgiąć. Jakieś patenty?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zjechałem kablem na dół po słupku - odchyliłem go a nie wyciągałem (siedział mocno a bałem się coś urwać). Dzięki temu czarny kabel jest mniej widoczny na łączeniu dwóch kolorów - jasnego i ciemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet odchyliłem tapicerkę na słupku i wcisnąłem pod nią kabel. Nic nie widać.

Wcześniej miałem tak jak Ty, ale kabel schodził na dół po słupku i dopiero na dole przeciągałem go na drugą stronę słupka, żeby wcisnąć pod uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie to samo, po wymianie z mio 366 na mio j85 spadki napięcia podczas odpalania samochodu są marginalne, kamerka rzadko się wyłącza podczas odpalania jak już zacznie nagrywać. Czasami jednak się resetnie ale rzadko, więc dużo zależy od kamerki jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!