Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zanik napięcia w gnieździe zapalniczki podczas odpalania samochodu - rozwiązanie


Rekomendowane odpowiedzi

idąc od góry - przy lusterku kabel wchodzi pod tapicerkę, przy słupku delikatnie odchylasz plastik i też wchodzi aż do miejsca, gdzie wchodzi pod uszczelkę przy drzwiach,. Piszę z pamięci, ale zajęło mi to kilka chwil. żadnej rzeźby. Na upartego poprowadzisz tak, że kabel wychodzi przy gnieździe obd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej, bardziej estetycznie zabudować pod lampą oświetlenia wnętrza, lub w osłonę lusterka wstecznego układ w stylu:  zasilacz   Można też wersję bez gniazda, wyrzucić wtyczkę z kabla zasilającego, będzie jeszcze mniejsze. 

Napięcie masz dostępne w pobliżu. Problemów z pracą kamerki pozbędziesz się przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kamerki, miałem kiedyś tak zasilany dosyć rozbudowany antyradar.

Ale widzę, że kamerki są obecnie dosyć modne, obserwując na parkingach, w co drugim, trzecim aucie wiszą.

Ostatnią decyzją sądu, numery rejestracyjne pojazdów nie podlegają Rodo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sarna1 napisał:

Po co wam te kamerki ? Teraz jak jest Rodo to mocno niebezpieczna sprawa.

1) dla własnego bezpieczeństwa

2) na wypadek ewentualnej kolizji (tfu tfu) z problemami z orzeczeniem o winie

3) na wypadek uszkodzenia auta przez kogoś kto zbiegnie z miejsca zdarzenia

4) na potrzeby weryfikacji ewentualnego pomiaru prędkości przez Policję gdybym miał co do tego wątpliwości (dane z GPS)

5) na potrzeby akcji Stop agresji na drodze (w wyjątkowych sytuacjach)

6) coś by się jeszcze znalazło :)

24 minuty temu, Lelupi napisał:

A nie lepiej, bardziej estetycznie zabudować pod lampą oświetlenia wnętrza, lub w osłonę lusterka wstecznego układ w stylu:  zasilacz   Można też wersję bez gniazda, wyrzucić wtyczkę z kabla zasilającego, będzie jeszcze mniejsze. 

Może i lepiej dla kogoś kto chce ingerować w instalację elektryczną samochodu. Ja nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam, ale estetyka przede wszystkim.

Można to zrobić profesjonalnie, dostępne są odpowiednie złącza, przejścia itp. W samej instalacji pojazdu żadnych zmian nie będzie. Nie wiem czy masz alarm w aucie, nawet ten oryginalny Cobra, jest w ASO montowany na takich komponentach.

Widziałem już nawet w ogłoszeniach sprzedaży, podawane przez sprzedającego jako element dodatkowego wyposażenia "profesjonalnie zabudowany rejestrator" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja nie chcę niczego w aucie zmieniać i zachować je w oryginale. Mógłbym odstawić do jakiegoś elektryka, czy nawet do ASO i niech mi zrobią instalację pod kamerkę z wyjściem tam gdzie ona jest ale po prostu póki co nie chcę tego zrobić. Też jestem estetą i dlatego chciałbym to zrobić estetycznie ale bez nadmiernych kombinacji. Planuję jutro sprawdzić czy da się puścić kabel pod wykładziną przez stronę pasażera, bokiem między drzwiami, a konsolą (przykleić go taśmą klejącą) i później słupkiem (albo luźno) do osłony przeciwsłonecznej. Jak kabel będzie widoczny to nie będzie mi przeszkadzać, a w razie czego przywrócenie auta do stanu sprzed zmiany będzie proste, szybkie i nie pozostaną żadne ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz się w skrzynce pod bezpiecznik bypassem i prowadzisz kabel pod słupkiem A wsuwając pod uszczelkę drzwi. Montaż to 5 minut pracy, demontaż tak samo. Nie zostaje żaden ślad, żadnego cięcia kabli. A gniazdo zapalniczki masz wolne.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi pięknie tylko już pisałem, że się na tym nie znam i sam sobie tego nie zrobię. Jakby ktoś chciał mi pomóc to jestem otwarty na propozycje w okolicach Jeleniej Góry :) A jak nie to szukam opcji, która wymaga jak najmniej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest robota dla elektryka. Nie potrzebujesz żadnej wiedzy, żadnego sprzętu. Ja też mam dwie lewe ręce do takich rzeczy a podłączyłem w kilka minut. Gdybyś potrzebował jakiejś pomocy, zdjęć, to uderz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jottar napisał:

Wpinasz się w skrzynce pod bezpiecznik bypassem i prowadzisz kabel pod słupkiem A wsuwając pod uszczelkę drzwi. Montaż to 5 minut pracy, demontaż tak samo. Nie zostaje żaden ślad, żadnego cięcia kabli. A gniazdo zapalniczki masz wolne.

Ja właśnie tak zrobiłem zakładając ten układzik od aeroo34, zero ingerencji w instalację, bypass ma osobny bezpiecznik do kamerki, jest bezpiecznie i łatwo zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie wrzucić tutaj taki przewodnik jak podpiąć

18 godzin temu, Jottar napisał:

Wpinasz się w skrzynce pod bezpiecznik bypassem i prowadzisz kabel pod słupkiem A wsuwając pod uszczelkę drzwi.

Co prawda póki co odpuszczam ale może jak to faktycznie takie poste to ogarnę.

Póki co zamaskowałem sobie kabelek od ładowarki i jest miodzio (jak dla mnie).

20190113_135853_1.thumb.jpg.ca683cdb7ca59712c8a61b6d630f4b40.jpg20190113_152549.thumb.jpg.28f996eda49e1c4962df161d8a275f3f.jpg20190113_152537.thumb.jpg.f7703d10c99fe6d6030d864f0bf58a75.jpg20190113_152528.thumb.jpg.1d4173e076fbcec0b8a81db417d0f462.jpg20190113_155841.thumb.jpg.916a0bb565abce1923a61fe4e9c2028f.jpg20190113_152610.thumb.jpg.890c2e4ddbfedae08b6642cd460d4666.jpg

Po kolei:

- kabel raz owinięty o okolice lusterka

- przeciągnięty przez otwory w daszku przeciwsłonecznym pasażera

- pociągnięty pod uszczelką do okolic deski

- później trochę luźno ponieważ uszczelka jest pod kokpitem i nie miałem pod ręką narzędzi by ją tak mocno odwinąć

- znowu pod uszczelkę i w widoczny na 5-tym zdjęciu rowek

- za schowkiem jest jakaś szyna i idą tamtędy jakieś kable (wymacałem), trochę gąbki, poupychałem tam kabel wraz z jego nadmiarem i wypuściłem jak widać (są tam miejsca by kabel lekko zahaczyć i raczej nie powinien wypadać).

 

Drugi dzień testów "sprawniejszej" kamerki za mną i dziś także problemów z jej wyłączaniem się przy odpalaniu nie było. Od jutra testuję drugą (potencjalnie wadliwą) w "swoim aucie", a żonka będzie jeździć z tą.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!