Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Czy to prawda, że podczas wymiany filtra oleju w Megi III, silnik 1.6 110 km KM, należy wcześniej zdemontować klemy bądź jedną klemę akumulatora ?

Jest to ważne, ponieważ przymierzam się do wymiany oleju.

Serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak przy poprzedniej wymianie miałem pecha bo mechanik przy odkręcaniu lub wyjmowaniu filtra dotknął jakiejś części pod napięciem w silniku zrobiło się zwarcie i tak samochód trafił do ASO bo odpalał, ale zrobiła się choinka na desce rozdzielczej, skończyło się wymianą modułu ładowania akumulatora, czyli i tak mogłem jechać do ASO wymienić olej bo wyszło by dużo taniej i bez stresów <_< teraz w zimie jak wymieniałem olej i filtr oleju (inny dużo lepszy mechanik, zwrócony fakt iż poprzednio były problemy)poradził sobie bez odłączania klemy i nic się nie stało :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hmmm może zostawiłeś kartę w aucie, ale generalnie po zgaszeniu auta, wyjęciu karty nie powinno być napięcia na "jakiejś części pod napięciem w silniku"....

Dostęp do filtra nie jest idealny ale odłączanie klem to chyba zbędna czynność, wymieniałem olej już dwukrotnie i nic się nie stało, bez problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hmm. Niedługo czeka mnie pierwsza po zakupie wymiana oleju wraz z filtrami i zaintrygował mnie ten temat. Czy jadąc do mechanika (nie ASO) powinienem zwrócić mu uwagę żeby nie spowodował spięcia albo żeby odpiął klemy? Praktykujecie coś takiego czy liczycie na to, że traficie na wystarczająco ogarniętego gościa? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszNS a czytałeś te linki? Trzeba uważać. Mechanik powinien wiedzieć co robi, a jak nie wie i coś zepsuje to powinien za swoje czyny odpowiadać. Dla pewności możesz zapytać w luźnej rozmowie, czy możliwe jest zrobienie zwarcia przy wymianie olej i zasugerować delikatnie, że czytałeś o takich akcjach. To powinno wzbudzić czujność mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać co zawierają podane linki.

Problemem nie są klemy akumulatora, a bliskość rozrusznika od filtra oleju. 

Rozważny, dobry mechanik kłopotów nie narobi.

Dla własnego spokoju, możesz wspomnieć o bliskości przewodów i o problemach o których słyszałeś. 

W zasadzie Ty zlecasz naprawę, możesz zażądać wykonania czynności obsługowych po odłączeniu akumulatora. Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient żąda, klient płaci za każde żądanie. ;)

A potem dowcipy po sieci krążą, za co Klienta skasowano.

Jeżeli boisz się swojego mechanika, to jedź do ASO.

Może ta wymiana oleju i filtra wyjdzie taniej niż z tymi wszystkimi życzeniami u Twojego mechanika.

Dodam , że w Legionowie w sieciowym warsztacie wymiana oleju i filtra oleju kosztuje 50 pln.

Sama robocizna oczywiście.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wiem, że post stary ale dzisiaj miałem z tym przygodę więc opiszę, bo może się komuś przydać. Dostęp do filtra oleju w tym silniku jest trudny, a ponieważ u mnie filtr był zapieczony bez klucza nie można było go odkręcić. Na alternatorze i po przeciwnej stronie na rozruszniku wystaje śruba która jest pod napięciem. Tam jest bardzo ciasno i przykładając klucz można łatwo zrobić zwarcie. Co mi się udało zrobić właśnie najpierw na alternatorze a potem na rozruszniku. Na szczęście nic się nie stało  ale po drugim zwarciu nie trzeba było mnie namawiać do zdjęcia klemy od akumulatora. Jeżeli klucz/grzechotka będzie mieć gumową rączkę to można ryzykować ale 'gołym' kluczem nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!