Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup bagażnika na rowery. Rowery będą raczej przewożone na krótkie dystansy, po prostu wyjazdy za miasto (syn dopiero zaczął jeździć więc samym rowerem wyjazd z miasta odpada). Bagażnik dachowy raczej odpada (problemy z kręgosłupem). No i pozostała tylna klapa. Czytałem trochę opinie ludzi i nie znalazłem takiego co by nie uszkodził choć trochę karoserii. Chyba że tu ktoś z was ma sprawdzony do Megany w kombi. Zastanawiam też się powoli nad założeniem haka i zakupie montowanego na hak. Czy ktoś ma sprawdzone rozwiązania na klapę lub na hak, będzie wdzięczy za wasze sugestie i opinie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nożycowy na hak może "nie obsługiwać" wszystkich typów ram, do damki może być potrzebny adapter. Poza tym nożycowe nie mają zwykle tablicy że światłami i miejscem na tablicę rejestracyjną. Zaletą jest jego waga, ale warto kupić markowego (Thule, Atera, Amos) żeby miał mechanizm łatwego zatrzaśnięcia na haku i odchylenia by dostać się do zwykłego bagażnika. Druga opcja to platforma. Zwykle ma światła i miejsce na tablicę. Trochę waży i też powinien mieć opcję odchylania. Te same wskazówki do mechanizmu zatrzaśnięcia na haku. Moja pierwsza próba to InterPack Trio. Fajny, ale lockheed na haku z użyciem kluczy i zajmowało mi to dużo czasu, dlatego jak już przywiozłem rowery to go nie zdejmowalem a kiepsko jeździ się z pustym. Docelowo kupiłem Atera Strada Sport M3. Błyskawiczne zapinanie, łatwy montaż rowerów, sztywna konstrukcja. Za to cena, używany na 4 rowery kosztował mnie rok temu 1600 zł., nowy ponad 2200...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie będzie chyba trzeba założyć hak. W związku z tym mam pytanie jak wygląda procedura założenia haku? Rozumiem że najpierw trzeba zakupić hak, jechać zamontować, następnie do stacji diagnostycznej do sprawdzenia a na końcu do wydziału komunikacji, dobrze czy trochę inaczej to wygląda? Może ktoś podać jakie to są koszty montażu. No i najważniejsze w związku z tym pytanie jaki hak polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak możesz kupić nawet na allegro. byle miał homologację. Ja mam od 5,5 roku polski produkcji Auto-Hak ze Słupska. Musiałbyś sprawdzić teraz ceny, ale markowy (Bosal, Steinhof, Auto-Hak itp) kosztują od 310 zł. za podstawowy z demontowalną kulą (z użyciem narzędzi, im łatwiejszy montaż tym drożej), do tego wiązka, moduł i montaż (nie zdziwię się jeżeli za 200-300 zł załatwisz). Jak zamontujesz jedziesz do SKP, tam kontrola za mniej niż 100 zł. Później wpis do DR i załatwione.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 5,5 roku polski produkcji Auto-Hak ze Słupska.

Również mam hak tej firmy i polecam.

 

jechać zamontować

Jak masz czas i chęć to możesz sobie sam założyć. Ja zakładałem sam w garażu i jedynie pojechałem do elektryka podłączyć moduł sterowania.

 

dobrze czy trochę inaczej to wygląda?

Dokładnie tak jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy można założyć sam hak bez wiązki? potrzebuję go tylko na bagażnik rowerowy. Nie będę ciągnął przyczep.

Czy montaż haka wymaga demontażu tylnego zderzaka?

Myślałem o tym haku

Mój odnośnik

Czy po odkręceniu kuli będzie widoczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!