Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum słyszalny w trakcie korzystania z klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Podczas uruchamiania klimatyzacji i w trakcie korzystania, z kratek wentylacyjnych słychać dziwny szum. Jest on słyszalny przede wszystkim ze środkowych kratek i bocznej od strony pasażera. Samochód mam od 2 lat (ma 5)i dźwięk był od początku czyli żyję z nim już teraz trzeci sezon. Klimatyzacja działa bez zarzutu tzn chłodzi. Na początku wiosny zrobiłem serwis klimy i odgrzybianie tzn jak to określili regeneracje czynnika. Sam układ podobno jest szczelny. Nie kazałem koncentrować się na tym szumie. Tak jak pisałem da się z tym żyć, tylko mam wrażenie, że w tym roku jest głośniej i zaczyna mi to przeszkadzać, a poza tym trochę niepokoić, bo nie chciałbym aby w środku lata nagle klima mi padła.

Zamieszczam poniżej linki do odsłuchania nagrań

Czy ktoś z Was miał może to samo, a jeśli tak to czy udało się zdiagnozować i usunąć usterkę - zakładam że to nie jest naturalny dźwięk klimy MIII :)

https://www.dropbox.com/s/gtlggtz1bwoutsc/D%C5%BAwi%C4%99k%20z%20klimatyzacji-%201.m4a?dl=0

https://www.dropbox.com/s/g1z487djcgojgwi/D%C5%BAwi%C4%99k%20z%20klimatyzacji%20-%202.m4a?dl=0

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dobić klimę, do 550g czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji o ile nie dobili jej do tej wartości. Ewentualnie sprawdzić czy ten dźwięk jest bardziej słyszalny w kabinie czy w komorze silnika? Bo jeżeli w komorze to może być coś ze sprężarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest słyszalny z kabiny. Pod maską wsłuchiwałem się ale nic nie słyszę. Jest to Diesel więc trochę klekocze i może zagłuszać ale gdyby był to głośny dźwięk, to pewnie bym coś usłyszał.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączam klimę to po kilku sekundach dźwięk ustępuje. Na drugim nagraniu na samym początku nie mam włączonej klimy a po kilku sekundach ją uruchamiam i wtedy właśnie słychać jak załącza się ten szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zweryfikuję i dam znać.

 

Dodano: 25 maj 2016 - 21:49

Problemem był czynnik. Szum zniknął po dobiciu do 450g

Edytowane przez Banghra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

u nas w aucie jest również taki skrzypiąco - metaliczny dziwny dźwięk.

Czy u Ciebie był właśnie taki?

Byłem w ASO ale powiedzieli ze to normalne...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO wszystko jest normalne, skrzywiona kierownica jest normalna, głośny klekot silnika jest normalny. U mnie też co jakiś czas, podczas działania klimy coś jakby metalicznego słychać <_< i słabo chłodzi w poniedziałek jadę na serwis i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u nas w aucie jest również taki skrzypiąco - metaliczny dziwny dźwięk.

Czy u Ciebie był właśnie taki?

Byłem w ASO ale powiedzieli ze to normalne...

Dźwięku możesz posłuchać pod poniższymi linkami - jest to moje nagranie

https://www.dropbox.com/s/gtlggtz1bwoutsc/D%C5%BAwi%C4%99k%20z%20klimatyzacji-%201.m4a?dl=0

https://www.dropbox.com/s/g1z487djcgojgwi/D%C5%BAwi%C4%99k%20z%20klimatyzacji%20-%202.m4a?dl=0

Dźwięk ustąpił po uzupełnieniu czynnika, niestety z czasem zaczął powracać, powoli i cicho, a później coraz głośniej, a teraz jest naprawdę głośno i co najgorsze klima przestała mi w ogóle chłodzić. Panowie przy ostatnim dobijaniu mówili, że mają podejrzenie, że jest jakiś "wyciek" ale sprawdzili azotem i niby nic nie znaleźli. Teraz niestety klima nie działa w ogóle podejrzewam więc, że jednak jest gdzieś nieszczelność i czynnik "uciekł". W czwartek będą diagnozowali dalej. Nie sugerowałbym się tym, że to normalny dźwięk bo zakładam, że większość osób czegoś takiego nie słyszy. Niech pierwsze co zrobią to uzupełnią czynnik, chyba, że robili wszystkie standardowe czynności na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak skończyła się historia z klimą? U mnie po ostatnim serwisie klimy (dobicie czynnika) niestety też słychać ten dźwięk. Wcześniej nie występował. W drugim samochodzie też robiłem serwis klimy u tego samego mechanika i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 7/10/2017 o 00:52, fourier napisał:

Jak skończyła się historia z klimą? ...

Witam Panowie,

 

       to jak to jest z tą klimą i świrgotem? U mnie, na początku świrgotało delikatnie. Potem coraz głośniej i głośniej, aż tu nagle cisza. I co? Całkowy brak klimy, nawet nie odpalał kompresor.   W serwisie okazało się, że jest wyciek w skraplaczu i poszedł do wymiany. Klima znowu dziala ale świrgotanie pozostało i nadal jest wyraźnie słyszalne. Ehhh... :-\

Wątpie, aby przy wymianie skraplacza źle nabili ilość czynnika, ale kto wie? Pytanie, czy faktycznie świrgotanie ma związek z ilością czynnika w układzie.

 

 

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MII "świergoliło" mi gdy nie było praktycznie czynnika w układzie. Podczas kontroli i nabijania nie stwierdzono nieszczelności (była widocznie zbyt mała). Po wprowadzeniu kontrastu i kontroli widocznych elementów po miesiącu od nabicia również niczego nie było widać. Fakt był taki, że od wiosny do zimy klima działała, a na wiosnę następnego roku już nie. W MIII nie słyszę tego typu dźwięków.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!