Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum słyszalny w trakcie korzystania z klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Na wstępie witam wszystkich, jestem świeżynką z moją megi, którą kupiłem jakoś miesiąc temu. Piszę do Was ponieważ ja również mam podobny problem. Dźwięk jest delikatny i w niczym szczególnie nie przeszkadza ale bardziej martwię się o ewentualną awarię. U mnie dźwięk przypomina trochę jakby przelewanie się cieczy czy coś w tym guście. Warto to zgłaszać przy okazji rocznego serwisu czy olać i sprawdzić w przyszłości po serwisie klimy? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" U mnie dźwięk przypomina trochę jakby przelewanie się cieczy" - może to być dźwięk rozprężania gazu i tyle. Mam podobny tylko bardziej metaliczny. Na razie nic nie robić a w przyszłym roku mam podjechać na sprawdzenie. Tak mi koleś od klimy powiedział. Inny chciał sprężarkę rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lestko napisał:

U mnie dźwięk przypomina trochę jakby przelewanie się cieczy czy coś w tym guście. Warto to zgłaszać przy okazji rocznego serwisu czy olać i sprawdzić w przyszłości po serwisie klimy?

U mnie też tak było i jeszcze kilka osób tak miało - rozwiązaniem jest dobicie czynnika do układu. Mnie tego w ramach gwarancji nie chcieli w Krakowie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, to może oznaczać, że jest nieszczelność (pytanie: kiedy dobijał?) lub to, że jednak Dr House miał rację i wszyscy kłamią. To jest do sprawdzenia w sumie niewielkim kosztem. U mnie wcześniej chłodziło, nie odczułem znacznej poprawy po dobiciu (ok. 100 g z tego co pamiętam), ale dźwięk był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie same efekty dźwiękowe pomimo, że klima chłodziła. W ASO stwierdzili, że wycieku nie ma, ale dobili czynnik, skasowali 280PLN (180 opróżnienie i napełnienie czynnika i 100 za brakujący czynnik). Po tej akcji efektów dźwiękowych brak.

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wcześniej też miałem te szmery zgłosiłem w ASO zrobili serwis nieszczelności nie wykryli nabili i jak były upały to było cicho chłodziło ok,teraz szmery wróciły w obecnych temp.otoczenia do 23~25*Ci nie wiem co robić.Byłem dzisiaj na przeglądzie w ASO zgłosiłem słyszeli ale słabo to szmerało w 13*C na zewnątrz.Mam jeszcze przedłużoną gwarancję do 20r.wiec chyba poczekam z tym do przyszłego lata.A może w niektórych tak działa zawór rozprężania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ROBRAT widzisz, a u mnie szmery zniknęły, ale przysłucham się... Może masz większą nieszczelność :?: Albo wrażliwsze ucho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem coś jest chyba nie tak jakaś nieszczelność chodź na wiosnę po nabiciu też to było słychać w granicach 20*C w upały tegoroczne chłodziła świetnie i nic nie szmerało.Jeszcze przyszły tydzień ma być pod 30*C to posłucham jak to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2018 o 15:17, ROBRAT napisał:

Witam wcześniej też miałem te szmery zgłosiłem w ASO zrobili serwis nieszczelności nie wykryli nabili i jak były upały to było cicho chłodziło ok,teraz szmery wróciły w obecnych temp.otoczenia do 23~25*Ci nie wiem co robić.Byłem dzisiaj na przeglądzie w ASO zgłosiłem słyszeli ale słabo to szmerało w 13*C na zewnątrz.Mam jeszcze przedłużoną gwarancję do 20r.wiec chyba poczekam z tym do przyszłego lata.A może w niektórych tak działa zawór rozprężania??

Bo to szumi zawór rozprezania, tyko jest mało gazu i nie ma co rozprezac. Rozprezanie odbywa się w innym miejscu instalacji, dlatego jeszcze potrwfi zamarzac 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w trójce jakieś pechowe miejsce gdzie może spieprzać czynnik?do cholery przecież to nowe auto 27kkm przejechane 2lata użytkowania!ford którego żona użytkuje 3~4 lata nic nie ruszane chłodzi aż miło a auto 11letnie.

Może gdzieś przy osuszaczu?tak jak świecę latarką po chłodnicy i przewodach nic nie widać a chyba powinna być jakaś tłusta plama(bynajmniej miałem tak kiedyś w lanosie na chłodnicy)odchylę może jutro nadkole i tam popatrzę.Dziwne że maszyna nie wykazała nieszczelności gdy robili wiosną w ASO bo test wyszedł ok a tu 5mc i zaczyna szmerać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pryskać pianą może coś zobaczysz, aby znaleźć trzeba nabić ciśnienie azotem takie jak na ruchu i wtedy szukać. A kombajn znajdzie tylko duża nieszczelność, bo gaz ucieka w ciśnieniu a nie w podciśnieniu. Uszczelka puści w jedną stronę a w drugą wcale nie musi. U mnie uciekło przy skraplacz. Zobacz mój post 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U  mnie uciekało poprzez skraplacz czyli chłodnice klimy fachman dobił mi azot z domieszka wodoru czujnik w ręce i pięknie wyszły 3 miejsca na chłodnicy z przodu po wykręceniu jej widać te miejsca jako 3 tłuste plamy reszta chłodnicy czyściutka i świecąca nowa chłodnica nissens 300zł teraz cisza i mrozi z kratek od 3 do 5 stopni na 1 biegu wiatraczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!