Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum słyszalny w trakcie korzystania z klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Klimatyzacja faktycznie nie należy do trwałych sprężarki są jeszcze ok ale przewody szczególnie ten dolny co idzie wzdłuż podłużny jest bardzo słaby to samo ze skraplaczem Ja dwa lata temu dobiłem klime na 500 g a teraz brakowało około 300 g

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 interpunkcja - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, dźwięk przelewającej się wody w rurach. (auta 2 lata i 32 tyś km przebiegu) U mnie występuje  coraz częściej od roku, ( ale najbardziej jest słyszalny kiedy jest duża różnica temperatur) Po raz 2 jadę z tym dzisiaj do serwisu, zobaczymy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - w serwisie pomogli  niewiele, a właściwie nic. Niby nigdzie nieszczelności nie ma, ale dobili 150 g czynnika. Dziwny dźwięk pozostał- choć jest jakby mniej intensywny- czyżby jednak zawór rozprężny klimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem sobie wczoraj we względnej ciszy i w temp. ok. 15 st. C (po południu). Przelewanie było słychać jak w pysk. Wg mnie nie ma co się przejmować - dobijałem pewnie pierwszy raz jak samochód skończył 2 lata, a było to 3 m-ce temu (około). I niby teraz już coś uciekło? No może, ale chłodzi i chłodził również przed dobiciem (weszło chyba <100 g). Panowie - chyba trzeba olać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być spełnione określone warunki - u mnie to słychać na postoju, bo wówczas jest względnie cicho i temp. zewnętrzna nie była wysoka, ale układ chłodził, powiedzmy na "pół gwizdka". Może tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pisałem o tym wcześniej,że u mnie słychać to w temp.20-25*najbardziej- jest zimniej niema dźwięku,jest cieplej lub gorąco też niema.Ale czy wszyscy tak mają?może to klimatronik i dlatego?tak czy siak będę w poniedziałek mają szukać nieszczelności lub nie wiem czego tam jeszcze.Ojciec ma clio 3 dci 2lata nic nie robił z klimą a poprzedni wł.też nie wiadomo czy zaglądał chłodzi i nie szmera jak u nas,tylko tam jest manual.

 

Jestem po wizycie w ASO w sprawie tych szmerów, jechałem do nich było około 15*C szmery były.Na miejscu ekipa to też osłuchała.Zrobili serwis klimatyzacji maszyną wyssano 10gr.mniej niż powinno być, test szczelności ok.Nabito układ +brakujące 10gr. i szmera sobie dalej.Rozkładają ręce i nie wiedzą gdzie szukać przyczyny.Wracając było już ze12*C i zachmurzenie odziwo szmery zamilkły.Proponują zostawić auto na obserwację .Chyba temat oleję i radio sobie podgłośnię.

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć, 

 

Po napełnieniu czynnika (400g) pojawił mi się ten sam problem - po włączeniu klimatyzacji ze środkowych nawiewów i pasażera pojawia się szum "jak by chodziła płyta CD w radiu" lub "jak by było słychać prace wiatraczka pracującego z oporem" dźwięki takie same jak na plikach audio załączonych przez Banghra

 

Przeczytałem 3 strony tego wątku i prawdę mówiąc nie wiem co jest 100% przyczyną gdyż w niektórych przypadkach dobicie pomogło w innych nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!