Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum słyszalny w trakcie korzystania z klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam podobną sytuację gdzieś tu jest wpis kolegi któremu wymieniono zawór rozprężny bo to niby on hałasuje,ale bez skutku.

Dopiero ASO ponoć zasięgło rady w RP i tam stwierdzono,że niektóre modele z końca produkcji mają zamontowany element z Megan IV co ponoć zmusza do napełnienia większą ilością czynnika,jaką?tego niestety autor nie dowiedział się.

Jeszcze są za niskie temp.ale jak zrobi się cieplej i usłyszę szmery podjadę do kolegi od klimatyzacji i dobije mi z 50gr. czynnika zobaczę efekt.

 

Tu jest post kolegi Orafal

 

Edytowane przez ROBRAT
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Ja przerobiłem szmery klimatyzacji, w marcu dobiłem klimę do 500g według rad że więcej wchodzi w układ. Ogólnie chłodziła, szmery były ale cichsze, po 4 miesiącach były znowu bardziej słyszalne raz gdy było ciepło raz gdy zimno. Koniec końców udałem się w łodzi do speców od klimy, diagnoza wyciek z parownika. Wymienili, nabili układ i mogę teraz przyznać, że praca klimy przed wymianą a teraz dzień do nocy. Po pierwsze nic nie hałasuje i normalnie chłodzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli są jakiekolwiek szmery z klimatyzacji w czasie jej pracy to jest nieszczelność w układzie. Nie ma co bagatelizować, najlepiej jechać wyciągnąć czynnik do maszyny naprawić usterkę i "dobić" a nie później nabijać na nowo układ od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wymienioną chłodnicę klimy 2 lata temu i od roku też mam szumy , niestety w Megance 3 nie szumi zawór rozprężny  jak układ jest 100% szczelny ale jak ubędzie z niego z 50-100gr to juz wydaje dzwięki taki juz jej urok ale chłodzi bardzo wydajnie ,myślę że te 100gr przez rok ma prawo jakoś się ulotnić przez węże gumowe bo przecież mają mikropory i nawet przez zaworki serwisowe.Ja dobiję w następne lato i zobaczę ile uciekło za 3 lata .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 13.08.2020 o 00:19, RafiZ96 napisał:

 Koniec końców udałem się w łodzi do speców od klimy, diagnoza wyciek z parownika. Wymienili, nabili układ i mogę teraz przyznać, że praca klimy przed wymianą a teraz dzień do nocy. Po pierwsze nic nie hałasuje i normalnie chłodzi :D 

 

RafiZ96 podpowiedz mi gdzie w Łodzi jest dobry serwis klimy. Od dwoch miesiecy mam Megi 3 i gdzies mam niesczelnosc. Po miesiacu z 500 g zrobilo sie 60 g i zero chlodu. Chce to zrobic jak najszybciej a magikow nie brakuje. Potrzebuje kogos kto sie na tym zna lepiej, niz ci magicy co by wszystko wymieniali i nabijali czynnik

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!:
Po co dwa razy zamieszczasz dokładnie to samo cytowanie :?:  - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!