Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie Renault Megane III ph III 1,2 Energy Tce 130 HB


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety robiąc te kilometry już raz zalewałem go tak mniej więcej 3/4 baku, ale zrobię to następnym razem, po tym teście 1000 km zaleje bak do pełna i zrobię 500 km a później zaleje na tej samej stacji pod tym samym dystrybutorem do pełna i zobaczymy co będzie ile pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mam na liczniku 800km jeszcze 200 km i zrobię zdjęcia, jak na razie średnie spalanie wychodzi mi 5,8l/100. jeżeli chodzi o trasę poruszam się między Gdańskiem a Elblągiem( raz na 2 tygodnie), w Elblągu jeżdżę w mieście, trasy tez pokonuje miedzy Elblągiem a Nowym Dworem Gdańskim dość często, niestety budują obwodnice miedzy Elblągiem a Gdańskiem i omijam korki jeżdżę przez wioski gdzie jest dość pusta droga, ograniczenia są przestrzegane szczególnie na wioskach trasy robię na tempomacie i jeżdżę na swój styl czyli bezpiecznie, oczywiście wyprzedzenia innych pojazdów są jak najbardziej. Zaniżone jest spalanie przez te trasy bo w mieście zrobię np. 20 km a w trasie 50 km.

U mnie żonka teraz jeździ do pracy, troszkę miasta, potem trasa z 30 km i znowu troszkę miasta (miasto to tak 2-3km max).

I tak wsiadłem wczoraj i widzę, że spalanie spadło do 7,2 (od trasy wakacyjnej nie resetowałem kompa).

Tyle że na trasie jedzie krajówką więc max 90 - 100km/h, a po mieście max 50km/h.

Żonka ma lekką nogę więc reasumując wszystkie czynniki pewnie jej zejdzie spalanie.

Muszę zresetować kompa po tankowaniu do pełna i dać jej auto, wtedy zobaczymy co wykręci.

 

Dodatkowo, jak będziesz robił foto, zrób średnią prędkość, bo to też powie co nieco.

Będzie wiadomo jak robiło się kilometry testowe ;-)

Edytowane przez bigmaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto spalanie z 1048 kmilometrów.

 

post-73492-0-21138300-1469644585_thumb.jpg post-73492-0-98035700-1469644587_thumb.jpg post-73492-0-80209500-1469644590_thumb.jpg post-73492-0-44317700-1469644593_thumb.jpg

 

Jutro zatankuje do pełna i przejadę do rezerwy aż będzie mi migała kreska od rezerwy, zobaczymy w cyklu mieszanym jak to będzie z pojemnością baku i jakie jest przekłamanie komputera w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będę jechał do Niemiec, zrobię pomiar spalania. Zastanawiam się jeszcze jaki, z Elbląga do granicy w Kołbaskowie (normalna jazda) jeden pomiar,

a drugi pomiar z Kołbaskowa do Quickborna (około 300 km) myślałem lecieć 140km/h i zobaczyć średnia ze spalania po takim dystansie, chyba ze macie jakieś inne pomysły, bo będzie jeszcze droga powrotna ;) Autko będzie załadowane bagażami i pasażerkami :) wszystkie 4 miejsca zajęte w tym małe dziecko.

 

Dodano: 08 sie 2016 - 22:40

A oto przekłamanie komputera:

 

post-73492-0-58124000-1470688535_thumb.jpg post-73492-0-03522900-1470688539_thumb.jpg post-73492-0-60253100-1470688545_thumb.jpg post-73492-0-34534600-1470688705_thumb.jpg

 

Samochód tankowałem do pełna ile się da, po przejechaniu do rezerwy tankowałem w ten sam sposób przy tym samym dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto przekłamanie komputera:

 

komputer musisz dodać 7%

 

Jak jeździłem na benzynie (1.6 16V 110 KM) przez założeniem LPG to zawsze tankowałem od rezerwy do pełna i zawsze z ciekawości sprawdzałem różnicę pomiędzy komputerem a dystrybutorem to nigdy nie przekroczyła 2%. Tutaj widzę bardzo duże przekładanie, ciekawe dlaczego tak jest u Ciebie "darekgt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tutaj pojemność zbiornika 60L? jak podaje producent. Nie chce tez wyjeździć paliwa aż samochód stanie, bo mogą być z tego problemy, wychodzi też na to ze rezerwa zapala się przy 10L paliwa w baku, mogę się mylić,wtedy by 60L baku miało by sens, a macie jakieś informacje na temat rezerwy ile w baku zostaje paliwka? może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arbitres - To tak jak u mnie. Nie chce mi się wierzyć, że Renault nie było w stanie ogarnąć prawidłowo spalania w 1.2, skoro mieli to już dopracowane w 1.6 pomimo, że to zupełnie inny silnik. Dla mnie zaniżanie spalania na poziomie 7-9% jest wręcz niedopuszczalne, ponieważ w takim wypadku te pomiary z komputera można sobie o kant tyłka rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • darekgt zmienił(a) tytuł na Spalanie Renault Megane III ph III 1,2 Energy Tce 130 HB

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!