Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana świec w silniku zasilanym LPG


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma dedykowanych świec do lpg. To zwykły chwyt marketingowy. To są zwykłe świece z mniejszą przerwą. Ja kupuję polskie iskry za 10 zł/ sztuka prosto od producenta Świece iskra i wymieniam wraz z olejem. Kiedyś zapomniałem je wymienić i przelatały spokojnie 30 tyś. Do tej pory 80 tyś na lpg i żadnych problemów. Jak działa to po co przepłacać.

Tu masz katalog: Katalog Iskra

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

 

A widzisz, Kolego ;) Świeczki które mi tu podrzuciłeś (dziękuję bardzo) też są "dedykowane" przez producenta do LPG (GAS-SUPER)! Cena jednak jest ułamkiem kosztu świecy NGK i pewnie się skuszę. Planuję wymiany co 30 tys. (Renault zaleca we Fluence wymianę świec co 60 tys.). Zobaczę, sprawdzę, na pewno później się wypowiem.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych cudownych świec do LPG. Najlepiej zakładać świece dobrych firm tj: NGK, Denso, Motorcraft, GM, lub takie jak zaleca producent. Jeśli całość układu zapłonowego jest sprawna to na świecach w zależności od marki samochodu powinieneś zrobić około od 30 000 do 60 000. Jeśli cię stać to możesz i wymieniać co 10 000. Ja miałem kilka samochodów na lpg i np w BMW e46 325 Mam ( ngk laser platinium) komplet kosztuje około 250 - 300zł. Ostatnio wymieniłem je po przebiegu okoo 45-50 000 km i wymieniłem je po prostu dla sztuki bo były jeszcze w bdb stanie i działały sprawnie. Nie kupuj świec na allego np. ngk trafiają się podróbki. Dla porównania Peugeot 206 2.0 GTI gaz BRC na świecach przebieg ponad 50 000 nie licząc jazdy na benzynie przed załażeniom gazu ( świece NGK, do samego końca działał y jak należny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze komentarze i raczej mądrzejszy nie jestem, choć oczywiście doceniam Wasz głos w tym temacie. I chyba zrobię rzecz najprostszą z możliwych, czyli zamiast szukać jakichś cudów "platinum", "gas-super" itp. po prostu co 30 tys. (ze względu jednak na LPG) będę wymieniał świeczki na oryginały Renault. Tyle.

Edytowane przez AbramK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także podczas wymiany oleju i przed przeglądem LPG dokonam wymiany świec.Sądzę że raczej sterownik do LPG nie zareaguje na wymianę świec,co o tym myślicie?

Znalazłem cos takiego

http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-renault-1-4-1-6-16v-komplet-oryg-i5629513626.html

Pozdrawiam

Edytowane przez piwakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tą dyskusję można sprowadzić do tego ile diabełków zmieści się na ostrzu szpilki.

Ja od kilkudziesięciu lat w swoich wozidłach tych sprofanowanych gazem i tych nie, stosuję świece przewidziane przez producenta silnika i wymieniam je też po przebiegu który on zaleca. Natomiast nie trzymam się odstępów na świecach przez nich zalecanych z prostego powodu nie uśmiecha mi się wymieniać co jakiś czas cewek zapłonowych (a w megance wymieniłem 3 szt), odkąd jeżdżę na zmniejszonych odstępach z 1.0 mm do 0.7mm nie wymieniłem już ani jednej i nie mam też problemów z "uciekającą" iskrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam , nie ma co oszczędzać na wymianie świec , koszt niewielki a przy Lpg należy częściej wymieniać świece ( wyższa temperatura spalanie szybsze zużywanie się świec ) ja przejechałem +-35000 km efekt taki 755c5d8a3c0fbvdcda9373d6516a6b949a.jpg myślę że koszt 60 zł na 10000km jest nie Wielki w porównaniu do naprawy głowicy. Ja wymieniam swoje świece ngk już co +- 10000 km

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo.

Jestem już po wymianie świec. Tak wyglądają te z pierwszego montażu (chyba nie najgorzej):

 

thumb_hosting_zdjec_1478700730__wp_20161109_13_44_25_pro_li.jpg thumb_hosting_zdjec_1478700848__wp_20161109_13_44_56_pro_li.jpg

 

Zdecydowałem się jednak na świece platynowo-irydowe Bosch FR7KI332S (0242236571)

 

thumb_hosting_zdjec_1478700956__bosch-automotive-fr7ki332s.jpg

 

Komplet 4 szt. kosztował mnie ok. 98,- zł, wymiana poza ASO - 50,-. Jestem bardzo ciekawy jak się spiszą, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tą dyskusję można sprowadzić do tego ile diabełków zmieści się na ostrzu szpilki.

Ja od kilkudziesięciu lat w swoich wozidłach tych sprofanowanych gazem i tych nie, stosuję świece przewidziane przez producenta silnika i wymieniam je też po przebiegu który on zaleca. Natomiast nie trzymam się odstępów na świecach przez nich zalecanych z prostego powodu nie uśmiecha mi się wymieniać co jakiś czas cewek zapłonowych (a w megance wymieniłem 3 szt), odkąd jeżdżę na zmniejszonych odstępach z 1.0 mm do 0.7mm nie wymieniłem już ani jednej i nie mam też problemów z "uciekającą" iskrą.

Robię dokładnie tak samo. Poprzednim autem przejechałem w ten sposób na lpg ponad 100 tys. km, z meganką zamierzam robić to samo, chociaż nie jestem pewien czy dotrwa u mnie do takiego przebiegu. Jeśli nie ma się co robić z pieniędzmi, świece można wymieniać nawet co 5 tys. km, albo i co tysiąc :)

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

swiece do lpg to nie jest zaden chwyt reklamowy, na takich swiecach zrobisz duzo wiecej km, mozesz spokojnie robic 50tys. A złuzyte swiece mogą spowodowac nawet uszkodzenie silnika, my w warsztacie stosujemy bosch i ngk. Cena jest wieksza nawet 2 razy, ale za to 2 razy dłuzej jezdzimy, przerwa nie zwieksza sie z czasem. Nie płacimy za podwójną wymiane.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!