Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr powietrza z gąbką czy bez gąbki?


Rekomendowane odpowiedzi

Renault Megane mam prawie od roku, dzisiaj zmieniałem w nim filtr powietrza. Wymiana oczywiście banalna; ale chodzi mi o coś innego.

Otóż po wyciągnięciu starego filtra okazało się, że miał on dodatkowo przyklejoną gąbkę na tych papierowo/syntetycznych lamelkach. Nowy nic takiego nie miał. Żeby było śmieszniej obydwa te filtry to Purflux 1314...

Otrzymałem jakiś wybrakowany filtr? Uderzać do sklepu z reklamacją czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Są dwa rodzaje tych filtrów, jeden do użytkowania w warunkach mocno zapylonych (ten z gąbką ), a drugi niby normalny. W megane III, fluence i scenic raczej stosowane są te z gąbką ale nie zawsze. Natomiast wszystkie filtry powietrza bez gąbki stosowane były i są w Megane II i pochodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gąbka pomarańczowa uszczelnia układ, i utrzymuje filtr w pozycji. Bez niej chyba będą luzy? Ja bym zwrócił, bo nawet google wszędzie pokazuje ten filtr z gąbką. Filcową zewnętrzną warstwę chociaż to ma?

 

 

Może źle się wyraziłem - tą ramkę z pomarańczowej pianki oczywiście ma. Brak właśnie tej zewnętrznej filcowej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filc to dodatkowa ochrona - jak jest to teoretycznie jest lepiej.

w SCII i SCIII filtry powietrza mają identyczne wymiary długość/szerokość, a różnią się właśnie dodatkowym cienkim filcem który jest dodatkowo w SCIII.

wydaje mi się, że do MIII powinieneś mieć filtr z filcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kwestia partii, raz jest gąbka raz nie.

Zastanawiam się, czy nie jest lepiej, gdy tej gąbki nie ma, bo jak go nie ma, to powietrze jest filtrowane wszystkimi lamelkami. Jak jest gąbka, to duże brudy, liście itp zostają na gąbce i zmniejszają przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32kkm? Po takim przebiegu to na filtrze powietrza można już trawę kosić :-)

Dzisiaj demontowałem puszkę powietrza w lagunie II, liście, ćmy, paprochy, motyle, a sam filtr całkiem niezły. To samo mam w espace, megance, mama w scenicu. Czyszczę te brudy za kazdym razem. Nie wiem jak Ci się to udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym filtrze nie miałem nigdy nic. W obudowie filtra, na dole czasem są jakieś komary czy drobne pszczoły/muchy - wyciągam zawsze odkurzaczem.

ZTCW w SCII też nie miałem takich przygód. Być może na Śląsku nie lata tego tyle :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!