Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bluetooth w Megane IV


Rekomendowane odpowiedzi

Ja łączyłem dwa dual simy (honor 8 pro i honor 7) ale z jedną kartą aktywną i obydwa rozłączało. Więc albo to wina huawei (honor to ich marka) albo ogólnie renault (na co stawiam, bo mam dwa głośniki na bt różnych firm i z nimi jest wszystko w porządku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz za dużo niewiadomych. Bo jeśli chodzi o przesył multimediów (co jest zgodne z tym że z Twoim głośnikami jest ok ) to też nie mam problemu,nigdy mi Tidala ani Spotify nie rozłączyło.I dlatego jeśli ktoś używa duala z powodzeniem (nawet z 1 kartą) proszę o info bo nie mogę sobie pozwolić na zmianę telefonu metodą prób i błędów aż nie trafię takiego który będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.02.2018 o 21:42, pawel_meganeII napisał:

jeśli ktoś używa duala z powodzeniem (nawet z 1 kartą) proszę o info

Używam Galaxy S8 plus z dual sim, wszystko działa jak należy, czyta smsy etc. Wersja softu R-link 2.2.19. Przy 2.2.18 też działało, natomiast przy 2.2.15. telefon nie był w stanie się połączyć z R-linkiem i wymagana była aktualizacja w ASO.

Używałem wcześniej również Lumię 730 dual sim i 650 dual sim i wszystko działało bez problemów nawet przed aktualizacją R-linka, z tym że z Lumi 730 R-link nie czytał smsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobrze myślę, że do wersji 2.2.18/19 aktualizację można wykonać tylko w ASO? RLink toolbox nie pokazuje mi żadnych aktualizacji na liście. Moja aktualna wersja oprogramowania to 2.2.17.803. Mam problem z Moto G5S+, nie mogę się połączyć z bluetooth (w ogóle nie wykrywa auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was oprócz @namelessone próbował robić upgrade rlink-a z tego linku co dał @lol19pl? Dla mego VIN'u też znajduje nowszą wersję, prawdopodobnie też 2.2.19.300 a mam 2.2.18. Na swoim koncie nie mam informacji, żeby był jakiś dla mnie update. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

coś chyba jest na rzeczy w honorami i huawei bo kupiłem nowy i mam problem, zmieniłem na lenovo jakiś stary i nie zrywało. Dziwne jest to, że muzyka leci bez problemu, a przy nawiązywaniu połączenia rozłancza. Mi już raz aktualizowali system bo rolka nie działała przy wybieraniu z książki w lg. Teraz w  r link toolbox miałem aktualizację chyba 3mb myślałem, że pomoże ale nic się nie zmieniło nawet chyba wersja nie wiem co to za aktualizacja była. Wie ktoś może coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rozmowę z Panem zajmującym się multimediami z centrali Renault i powiedział tylko tyle że z Huawei są problemy z połączeniem 

Ze względu na jakieś standardy bluetooth które nie zawsze są takie jak Huawei podaje. Dotyczy to losowych tel i losowych modeli. Niestety mój p10 Lite nie lubi się z samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką aktualizację robiłeś i gdzie w ASO? jaką masz wersje softu?? Ja mam gwarancje do końca września to na pewno jeszcze tam pojadę to zgłosić ale nie chce mi się tam kwitąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!