Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bluetooth w Megane IV


Rekomendowane odpowiedzi

A to było z rok temu, więc wersji nie pamiętam. Od którejś aktualizacji można dalej samemu instalować przez pendrive, więc jeśli nie robiłeś żadnej aktualizacji softu w salonie to znaczy, że masz starą wersję i musisz odwiedzić salon. Jeśli masz auto z 2016 to najnowsza aktualizacja dla Ciebie to 2.2.19.300. Jeśli masz: 2.2.17.8032.2.18.590 albo 2.2.19.200 to możesz sobie sam zaktualizować do 2.2.19.300, a jeśli masz inną wersję to tylko serwis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEż mam wersje 3.3.16.946 z października 2017 i też byłem 3 razy na aktualizacji,resetach naprawach itd.

Nic nie pomogło.Najlepsze że czasami cały dzień jest ok i można rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2018 o 14:50, namelessone napisał:

@lol19pl

Zadziałało jak złoto, wersja 2.2.19.300 zainstalowana, telefon też podłączony. Dzięki serdeczne za pomoc.

Witam,

mam wersję 2.2.17.

Telefon Alcatel Idol 4.

Łączy się i udostępnia media, natomiast nie da się sparować telefonu tak, aby wykonywał połączenia :(

 

Miałeś podobnie?

Spróbuje zrobić upgrade, skoro Tobie pomogło...

 

PS. A masz może app Android Auto? Udostępniasz jakimś cudem widok telefonu na ekranie 7" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radosny w r-linku 2.2.XXX nie ma Android Auto.

 

A z telefonem, to gdy będziesz połączony z samochodem, wejdź w telefonie w ustawienia bluetooth i przy r-linku kliknij ikonkę "i" albo przytrzymaj napis "r-link" (wszystko zależy od wersji androida i nakładki producenta", żeby przejść do właściwości tego połączenia. Tam sprawdź czy masz zaznaczone "dźwięk telefonu" oraz "udostępnianie kontaktów", jeśli nie masz to zaznacz. Potem w aucie wejdź w ustawienia bluetooth, dalej w połączone telefony i tam sprawdź czy obie ikonki są podświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We właściwościach połączenia mam tylko dźwięki telefonu i multimedia - oba włączone. Znalazłem listę kompatybilnych urządzeń z r-linkiem i nie ma tu mojego modelu...

 

Zrobiłem upgrade systemu na 2.19. Nie widzę żadnej różnicy poza trójwymiarowymi autami w nawigacji. Telefon dalej jest nierozpoznany, lektorka w navi dalej czyta jakby była w 1 klasie polskiej podstawówki, dodatkowo nie mogę teraz robić zooma na mapie... Nie zdarzył się żaden cud i nie pojawiła mi się opcja mirrora z telefonu ani auto android :( (mam taką app w telefonie i chciałem udostępniać obraz mapy na wyświetlaczu samochodowym... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dałem auto do serwisu - rozłączanie bluetooth okazało się że po przeinstalowaniu radia nie da się go zakodować (nie działa klima itd) wysyłali kody błędów do warszawy i nic nie pomogło. niby po tygodniu dostali zgodę, na zamówienie nowego radia z Francji. Czekam już 3 tydzień chyba płynie prosto z Chin.... Powiedziałem, że zastępczego nie oddam do póki moje nie w pełni sprawne. Jednym słowem masakra ile można czekać, auto które jest w produkcji i części nie ma???? Chyba, że szukają radia może gdzieś zalega  stare z 2016 roku -patrz tematy Atualizacja RLink2 do AndroidAuto możliwa 

Edytowane przez cegla11
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie wierzę, że radio jest pod vin. Z AA to pewnie tylko tak się tłumaczą, że radia od 2017 mają inny moduł, że tam to działa. Tak samo jak z tym że np nie da się wylączyć start stop na stale. Radio to radio co ma do tego vin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pod numerem vin jest pełne wyposażenie auta dlatego radio musi być takie samo. Obym się mylił. 

Moim zdaniem te radia będą się psuć. Sam pomysł na lądowanie tam tak starego androida jest słabe. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak po vinie: r-link 2 8,7 cala i tyle. A jaką masz mapę, czy dokupiłeś tt trafic itd to inna sprawa. Po vinie masz wyposażenie date produkcji, tapicerka, wyposażenie dodatkowe, rodzaj felg ale np zmienisz opony na innej firmy to też po vinie nie dojdziesz jakie miały być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!