Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagrzewnie silnika w trasie


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak właczę na maksa ogrzewanie to przez 20 km nie podniecie wkażnik temperatury z spoczynku do 90 stopni. Pamiętam że latem temp silnika utrzymywała od 82 do 85 stopni i nigdy więcej nie ościągnął, może w korku max 88 stopni...

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja megane 3 1.5 110km KM przy temperaturze około 0, uzyskała te 90 stopni po około 25 km jazdy z prędkością ~80km/h. Także bez rewelacji te nagrzewanie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jestem posiadaczem Meganki 1.6 16V IIphII i jak tu się powinien zachowywać wskaźnik?

bo u mnie nigdy nie wskazuje pionowo temp. Zawsze jest lekko przechyliła czy to w największe upały czy mrozy.

Np dziś -4 na zewnątrz podróż przez miasto, wiadomo światła i postoje ok 30min a stan wskazówki jak na zdjęciu.

post-91379-0-75443900-1479114559_thumb.jpg

Edytowane przez joobyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja megane 3 1.5 110km KM przy temperaturze około 0, uzyskała te 90 stopni po około 25 km jazdy z prędkością ~80km/h. Także bez rewelacji te nagrzewanie.

- Katowice

- temp. zewnętrzna 0*C

- godz. 15:00 - samochód stał 8 godzin, na parkingu, na zewnątrz

- po drodze od Przemysłowej 3 do Alei Górnośląskiej są 3 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną

- czas jazdy ok. 10 minut (lekkie korki),

- prędkość obrotowa silnika w granicach 1800 - 2000 RPM ze względu na turbinę

- na Alei Górnośląskiej silnik osiągnął - wg wskaźnika - temperaturę pracy

 

thumb_hosting_zdjec_1479116958__nagrzewanie_15_dci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A orientujecie sie jak wyglada sprawa temp silika? U mnie pokazuje na wyswietlaczu 1 kreske z 3 mozliwych ale w aucie jest cieplo i pali tez normalnie kolo 4.7-5 l w trasie ale wydaje mi sie ze powinno pokazywac temp na polowe skali. Silnik to 1.5dci 110km

2013r czy to normlane? Jak sprawdzic poprawnosc dzialania termostatu? Jeden cienki waz jest goracy a drugi cieply (weze nad filtrem oleju).

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem, a może i nie, z dzisiaj. Wyjechałem po długim weekendzie w Beskidzie Żywieckim. Temperatura w nocy około -30, w momencie wyjazdu -23. Trasa z okolic Sucha Beskidzka do Tarnowa. Po przejechaniu około 40 kilometrów drgnął wskaźnik temperatury. Po około 60 kilometrach tzw. "duży obieg" był zimny, chłodnica, rury. Temperaturę roboczą zobaczyłem po przejechaniu około 90 kilometrów. W samochodzie było cały czas ciepło, ale nie zauważyłem, żeby wąż od chłodnicy był ciepły, sprawdzałem kilka razy po drodze z powodu przymusowych postojów związanych z wytrąceniem się parafiny w paliwie, co powodowało nieprzyjemne "piszczenie" komputera o możliwej awarii silnika. Na wskaźniku temperatury, wskazania były pomiędzy jedną a dwoma kreskami. Po przejechaniu 180 kilometrów sprawdziłem organoleptycznie wąż na powrocie do zbiornika wyrównawczego, i był letni. Wg mnie, coś chyba jest nie tak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej nie miałeś problemów z grzaniem silnika to bym odpuścił.

U mnie wczoraj przy -26*C też wyjątkowo baaardzo długo się nagrzewał. Akurat miałem trasę i nie można go było za bardzo obciążać, więc początkowa jazda była nieco powolna.

Ale na co dzień jest OK, więc odpuszczam dłubanie przy układzie.

 

BTW - co to był dokładnie za komunikat? Z filtra paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!