Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Płetwa rekina


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.11.2019 o 09:15, marekzs napisał:

Kolega powyżej ma rację... Ta za 199 nie obsługuje GPS, bo antenę GPS ma w innym miejscu (dlatego działa ;) magia) 

Błażej, więcej jak 200 nie warto wydawać, montaż to dosłownie 35 minut roboty (wymiana anteny), wiem bo sam demontowalem starą przy oklejaniu dachu. 

Powiedz, ciężko się dobrać do tej podsufitki aby nie było strat i wymienić sobie ją samemu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Nie jest to wielkim problem, trzeba zdjąć klamki tylnych drzwi, rozebrać plastikowe obudowy tylnych słupków, wyjąć takie spinki od strony bagażnika... na spokojnie, wszystko w instrukcji jest opisane i pokazane. Ja tez patrzyłem na instrukcję montażu kamery cofania, bo antenę i kamerę montowałem jednocześnie.

Tak na spokojnie to jedno popołudnie wystarczy, żeby to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Panowie  chciałem zamontować antenę "pletwę" więc czytałem wątki na forum na temat anten i wiele sprzecznych informacji o ilości okablowania ale zaryzykowałem i kupiłem antenę 8201684054 :) dlatego może mogę wyjaśnić temat anteny bo sam ją montowałem.

Antena pasuje (kombi wersja GT r-link 8,7 z bose) :) 2 kable wystarczą do każdej wersji Megane IV, wszędzie napisane jest przecież że pasuje (nie tylko do megane) a że nie obsługuje GPS no problemo GPS ma swoją antenę. Jeśli są wątpliwości to można to łatwo sprawdzić bez żadnego rozkręcania. W kombi w bagażniku z prawej strony można wyciągnąć taką zaślepkę tapicerki tam jak spojrzymy widać złączki anten, trzeba sprawdzić czy kable od GPS (po kolorach rozróżnimy) jest w tej samej wiązce i będzie jasne. Wg. mnie każda megane ma osobną antenę GPS niezależnie od wersji.

Sama wymiana raczej prosta godzina pracy na spokojnie. Ściągnąć trzeba boczki bagażnika czarne i nad nimi te jasne tapicerki aby "wyluźnić" podsufitkę mi to wystarczyło. Rękę wpychałem odginając tapicerkę momentami dosyć mocno i było ok. Sama podsufitka jest wytrzymała raczej ciężko to połamać ale trzeba uważać :) 

Antenę kupiłem w salonie u Zdunka w Gdyni po uprzednim zapytaniu czy mają na miejscu. Nie wiem jak to się stało ale dostałem zniżkę i zapłaciłem 172 pln. Może niektórym warto uderzyć do najbliższego salonu i normalnie kupić a nie płacić za przesyłkę kupując przez internet.

Mam nadzieję że wyczerpałem temat :) 

Ps. Anteny nie malowałem :)  ponieważ stara tez była czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Koledzy wracając do tematu pojawiły się na allegro anteny o nr 282068161R - https://allegro.pl/oferta/antena-pletwa-rekina-megane-kadjar-duster-clio-iv-9541544409. W opisie niby pasują do Megane IV i nawet kolor wydaje się identyczny z Szary Titanium który posiadam na swoim aucie. Posiadają co prawda 3 końcówki, z tego co pamiętam kolor biały i brązowy są od radia zwykłego i cyfrowego DAB, a niebieski jest od GPS-a, ale to problemem nie jest - co najwyżej tej od GPS-a bym nie podłączył. Problem polega na tym że długość okablowania wynosi tylko od 40-45 cm (zgodnie z informacją od sprzedającego) co moim zdaniem po sprawdzeniu wzrokowym jest zdecydowanie za małowtyczki.thumb.jpg.5e5a3607410f905a803f81652a5a6c78.jpg żeby podłączyć je do wtyczek które znajdują się po prawej stronie w bagażniku poniżej rolety.

 

Czy ktoś z montujących antenę o numerze 8201684054 sprawdził może jaka jest jej długość okablowania ?

 

Drugie pytanie związane z tematem czy ktoś wie do czego służy wtyczka o kolorze żółtym, która notabene jest jakby połączona w wiązkę z wężykiem od spryskiwacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 17.09.2020 o 10:08, jery01 napisał:

Drugie pytanie związane z tematem czy ktoś wie do czego służy wtyczka o kolorze żółtym, która notabene jest jakby połączona w wiązkę z wężykiem od spryskiwacza

Witajcie, mam w prawdzie Lagunę III Grandtour ale może jest podobnie, żółta wtyczka idąca z wężykiem to u mnie druga antena FM w postaci około 60 cm kawałka przewodu, która jest w klapie bagażnika, po prawej stronie od szyby. To by wskazywało dlaczego idzie razem z wężykiem spryskiwacza, który jest w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 22.03.2018 o 07:07, Rafael156 napisał:

Witam. Nie wiem jak z zamiennikami ale ja dorwałem oryginalną nową FM/GPS za 170 zł. Dziś ma do mnie dotrzeć i jak znajdę trochę czasu to wezmę się za wymianę. Trochę roboty jest bo trzeba podsufitkę odczepić żeby dostać się do śruby i odkręcić starą i zamocować nową. Myślałem, że to nie realne ale pogrzebałem po zagranicznych forach i zapytałem kolesia co to wymieniał i podeslał mi instrukcję montażu przed zakupem płetwy i myślę, że jest to realne do zrobienia bez uszkodzenia w około godzinę spokojnej pracy dlatego się zdecydowałem, zobaczymy jak będzie w praktyce ale na zagranicznych forach temat dosyć popularny :-)

hej. jest opcja dostania takiej instrukcji jak zamontować antene? masz HB czy Grandtoura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mausus napisał:

hej. jest opcja dostania takiej instrukcji jak zamontować antene?

 

8201684054-notice-montage-antenne-requin-a.pdf

 

Reszta tutaj:

http://www.tech-accessoires.renault.com/en/homepage/search-accessoires/search-accessoires/?vehicule_flash=56

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!