Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak kupiłem megane wycieraczki chodziły praktycznie bezgłośnie, kupiłem wtedy nowe Valeo xtrm, od jakiegoś czasu zaczęły głośno pracować i delikatnie przeskakiwać po szybie, pojechałem do ASO i kupiłem nowe... to samo !

Najbardziej słuchać uderzenie kiedy wycieraczka dojdzie do góry i ma wracać, dodatkowo podczas ruchu w górę dolna cześć wycieraczki przeskakuje delikatnie po szybie. Macie jakieś na to rady ? O co może chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima panie, zima. 1. Zimno i to konkretnie. 2. Duuuuuuużo soli na drogach i siłą rzeczy na szybach. Solanka momentalnie wysycha na szybach i daje właśnie takie efekty. Rada: przeczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od prozaicznej sprawy, wyczyść bardzo dokładnie porządnie szybę.

Warto przeczyścić szybę jakimś specjalizowanym mleczkiem do szkła, np Autoglym Glass Polish.

Ja najczęściej stosuje płyn do czyszczenia szyb z tzw niewidzialną wycieraczką Rainx. Pomaga oczywiście na jakiś czas.

Możesz mieć też luzy w mechanizmie wycieraczek lub rozciągnięte sprężyny w ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona wydaje mi się że dociskają dość mocno, szybę wyczyściłem nawet zmywaczem do hamulców... Ale OK, przeczekam zimę na wiosnę kupiłem:

- rain x

- autoglyb glass polish

Pamiętam że zdejmowałem ramiona wycieraczek jak coś robiłem, zdejmę jeszcze raz i sprawdzę czy wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się czy faktycznie wycieraczki dobrze są dociskane do szyby. Oczywiście jest szansa że na drodze zapryskała ci się przednia szyba jakąś chemią która jest bardzo trudna do zmycia, możesz spróbować przemyć szybę jakimś dobrym preparatem. O ile to nie zaszkodzi szybie itd. możesz domestos na szmatkę i przetrzeć szybę po czym dokładnie ją umyć płynem do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domestos? W jakim celu? Kamień, rdza, a może podchlorynem z Domestosa usuwać zanieczyszczenia biologiczne z szyby? :) Oczywiście żartuję. Każdy sposób jest dobry, byle prowadził do sukcesu!

Sprawdź jeszcze, czy nie masz powyginanych ramion wycieraczek? Pod jakim kątem pracują gumy piór?

Z takich domowych środków, może masz w kuchni płytę ceramiczną,czy naczynia ze stali nierdzewnej?

Możesz wyczyścić szybę płynem od płyty ceramicznej. Ważne aby był to preparat lekko ścierny, typy Stalfix lub Cerafix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wygląda na OK, ramiona nie są powyginane. Kąt mniej więcej lekko skierowane w praw (zgodnie z ruchem zegara) jak stoje po lewej stronie auta.

Edytowane przez murgal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Tak mówisz? Kurcze zawsze myślałem że Valeo jest lepsze niz Bosch. Ok, na sezon wpadnie + RAIN-X + ogarnę dokręcenie ramienia. Musi przestać ;)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto jako nowe salonowe, od razu zdziwiła mnie głośna praca wycieraczek. W tym samym czasie w pracy dostałem nową Kie Ceed i tam wycieraczki pracowały totalnie bezgłośnie. Kupiłem nowe wycieraczki Valeo i się zdziwiłem, bo były identyczne jak te montowane fabrycznie i też odrobinę hałasowały a ja chciałem ciche jak w kia. Po roku kupiłem Bosch Aerotwin, te w żółtym pudełku i od tego czasu nastała cisza. Od tego czasu co roku kupuje nowy komplet. Raz że są ciche, a dwa że ładnie zbierają wodę z szyby. W tym roku kupiłem jakieś nowe Boscha w takim lekko niebieskim pudełku i wydaje mi się, że są troszkę głośniejsze niż te z żółtego. Eksperymentowałem też przez chwile z tanimi wycieraczkami no name i to strata pieniędzy. Każde były od razu do wywalenia. Warto położyć te 110-120 zł na oryginały Boscha.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Auchan Bosch AutoEco AE60 i AE40 (w sumie po 90,08zł) - póki co jest świetnie - cicho i dobrze zbierają.

Zmieniałem z 2 letnich oryginałów bo już nie zbierały wcale, tylko rozmazywały breję po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam sposób na te wasze głośne wycieraczki, tani każdy to może sam zrobić w domu, bo ma takową rzecz w kuchni. Oczywiście warunkiem jest sprawność całego zespołu; mechanizm,r amiona i ich kąty przylegania, jak i same wycieraczki.

Teraz patent:

Myjecie ładnie gumki wycieraczek, kroicie, lub obieracie ziemniaka ,po czym smarujecie nim gumki, ramiona zostawić do wyschnięcia skrobi położyć na szybę i cieszyć się z cichej i dokładnej pracy, u mnie sprawdza się to w 2óch autach B)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem w renault 1 megeane. problem nie rozwiązany. Pojawił się gdy zmieniłem oryginalne na bosha (coś około 70 zł, niebieskie chyba). Przeskakiwały, głośne i niezbyt zbierały. Znajoma kupiła w mrówce za 10 zł jedna i chodziły o wiele lepiej bez porównania. Zbieranie miały super. Ja chyba szamponem z woskiem zapryskałem wycieraczki i już słabiej zbierają, bo przedtem na samym początku to jak żyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!