Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompka paliwa ręczna - "gruszka"


Rekomendowane odpowiedzi

Występują różnego rodzaju gruszki. Moja nie miała zaworka zwrotnego w rozumieniu gniazdo-kulka. Był czarny plastykowy koszyk który szczelnie przylegał do gniazda i musiał pracować w pozycji pionowej.

20140124_174907.thumb.jpg.78e1677d1a5efaca59c66625cc9b5cd6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasem elektrycznej pompy w baku? Niektóre wersje miały taką pompę elektryczną w wersji silnika 636. Jak nie było pompy to była gruszka ale po stronie ssącej. Tu faktycznie występuje gruszka na powrocie tylko może nie pełni roli pompki bo jak piszesz nie ma żadnego zaworka. Ciekawy przypadek :?: Fakt faktem występuje jako część zamienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik to 636 i mam pompke w zbiorniku, zawsze ja słychać po włożeniu karty. Grzebałem przy tym temacie że względu wycie występujące przy 1700-2100 obrotów, na YouTube nawet wstawiłem filmik 

Zastanawiałem się czy to nie jest związane z wadliwy przewodem powrotnym paliwa. 

Niemniej jednak czy to v v40 z 1.9dci czy w lagunie 3 z 2.0dci pompka jest twarda, a w megi mogę sobie naciskać i nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pompę elektryczną to gruszka jako pompka nie jest potrzebna, odpowietrzasz układ pompą elektryczną. Może ta Twoja gruszka spełnia inną rolę, zawsze możesz ją wyjąć i założyć kawałek zwykłego przewodu paliwowego.  W moim scenicu nie mam pompy elektrycznej i gruszka robi się twarda po kilku naciśnięciach i montowana jest na zasilaniu. Tak samo może być we wspomnianej lagunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Szybkie pytanie czy zamiast gruszki można zamontować zaworek zwrotny?Tylko na 2 dni  bo nigdzie nie można dostać gruszki i cieknie..i się zapowietrza...i rano problem z odpaleniem . Tylko z jednej strony wydaje mi się że przewód ma 10mm a z drugiej chyba 8mm i jest problem bo zaworki są 6,8,10 mm IMG_20230425_214341.thumb.jpg.8940f03dcc58f116fd39c632b98e3a24.jpg

IMG_20230425_214108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!