Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Faustus

Scenic III phII Wymiana zestawu paska wielorowkowego 117205040R

Recommended Posts

Witam,

chyba będę zmuszony wymienić pasek z rolką i napinaczem, bo poprzednia właścicielka (Niemka) prawdopodobnie tego przed sprzedażą w ramach oszczędności nie zrobiła. Wg ASO powinno się go zmienić po 150000 km lub po 6 latach. Aktualny przebieg to 159570 km i prawie 3,5 roku od zakupu. Po pasku widać gołym okiem, że przychodzi na niego czas. Zestaw (oryginał Renault) znalazłem w sklepach internetowych za 330 - 370 zł. Gdzieś nawet znalazłem za mniej niż 300 zł ale nie potrafię znaleźć tej strony. Na moje ucho nic podejrzanego nie słychać ale trzeba dmuchać na zimne.

Macie w tym temacie jakieś doświadczenia?

Macie w tym temacie jakieś doświadczenia?

Jakim temacie? Chcesz kupić czy wymienić, czy jedno i drugie?

Przepraszam za dygresję ale w swojej naiwności myślałem, że czytania ze zrozumieniem uczą już w szkole podstawowej...

Temat brzmi: wymiana zestawu paska wielorowkowego 117205040R. Czy ktoś już to robił?

Oczywiście w silniku 1.6 dCi. Silnik eksploatowany jest od 2011 r. i pewnie niejeden jego użytkownik przekroczył magiczną liczbę przebytych 150000 km. Chyba, że na tym forum nie ma właścicieli aut z tą jednostką napędową. A przecież chodzi przede wszystkim o wymianę doświadczeń. Może się mylę?

Miłego dzionka wszystkim

Edytowano przez Faustus

U mnie ten oryginalnypasek wytrzymał 260 tys km przebiegu. Wymieniłem go jak miał prawie 7 lat, bo pojawiały się w nim takie malutkie dziurki o fi około 1mm.

Założyłem dokładnie ten pasek:

http://allegro.pl/pasek-klinowy-gates-citroen-berlingo-i6199605339.html

i rolkę napinacza polskiej firmy KURAN, bardzo solidne wykonanie, dobrej marki łożysko, polecam.

Ja wymieniałem po 6 latach, przebieg 143 tyś. Wymieniłem sam pasek (na conti) napinacza nie zmieniałem. Profilaktycznie przy rozrządzie.

Kupiłeś scenica (tego z Częstochowy ?) i angielskie wyjście z tematu zrobiłeś.

Ano kupiłem. Tak jakoś zapomniałem się pochwalić: uwagę zaprzątało mi szukanie opon, ubezpieczenia. A potem dywaniki gumowe, skórzany mieszek lewarka biegów, praca, praca, praca... Teraz jeszcze muszę wymienić olej z filtrem. Powietrza i klimatyzacji wymieniłem.

Mieszek kupiłeś, czy dorabiałeś ? Też mam do wymiany.

Dnia 17.01.2017 o 09:22, kacper69 napisał:

U mnie ten oryginalnypasek wytrzymał 260 tys km przebiegu. Wymieniłem go jak miał prawie 7 lat, bo pojawiały się w nim takie malutkie dziurki o fi około 1mm.

Założyłem dokładnie ten pasek:

http://allegro.pl/pasek-klinowy-gates-citroen-berlingo-i6199605339.html

i rolkę napinacza polskiej firmy KURAN, bardzo solidne wykonanie, dobrej marki łożysko, polecam.

Pamiętasz może jak wygląda śruba co się przykręcenia łożysko, na jaki jest klucz. Bo gdzieś czytałem że 17 mm, ale łożysko też ma w środku 17mm coś mi to nie pasuje. Ja chcę założyć takie http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7754443418 

Napisano (edytowany)

Może odpiszę za kacper69. Śruba ma średnicę M8 i przykręcona kluczem torx 40. Łożysko osadzone jest na wałku-wypuście17 mm, wewnątrz tego wypustu jest gwint na śrubę.

abc.thumb.jpg.fd60bebd596a7d6d11cde20c378f0204.jpg

Edytowano przez aniewa