Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek - xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , przeglądam tureckiego Yt i tam turki walą ledy do naszych meganek wszędzie gdzie się da , Co do ledów w naszych meganach boje się z czasem ze do wymiany będą klosze , te lustro co jest z tyłu po prostu bd matowieć z powodu mocnego światła ale mogę się mylić , bo kolega miał takie ledy w nowym aucie 3 lata jeździł i klosze do wymiany zmatowiały na maksa.

 

Edytowane przez bziku123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega miał lampy z odblyśnikami? U nas są soczewki więc może tego unikniemy. A jeżeli tak będzie jak piszesz to będę się martwił za 3 lata.. A po drugie masz czujnik zmierzchu więc cały czas te światła nie świecą także myślę, że spokojnie wystarczy na dłużej.

Edytowane przez Rafael156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam odgrzeje kotleta.

Założyłem dziś do moich soczewek bixenon z przetwornicami.

Zauważyłem, że po włączeniu świateł lewy przedni DRL nie świecił. Zgasiłem auto i po ponownym odpaleniu jest ok.

Teraz już może z 10 razy gaszony odpalony na auto światła i jest wszystko ok.

Dodatkowo zauważyłem ze lewy dolny wąs przedniej lampy lekko przyparował, może to wina dekielków. Lampy dokupiłem dodatkowo takie dość wypukłe, żeby nic tam nie uciskać.

D123209B-2563-4127-A581-BF64113C2A32.jpeg  606B0914-939B-485A-B7AA-5183DE3B5551.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tamtą chwile tak robiłem to zdjęcie żeby wysłać synowi jak świecą lampy i nie zauważyłem ze drl nie swieci, dopiero on mi powiedział zatrzymałem się i faktycznie nie świecił. Po zgaszeniu świateł i ponownym włączeniu na początku drl działał później jak włączyłem mijania przestał. Zgasiłem auto i odpaliłem ponownie i od tamtej pory już ok.

zastanawiam się czy montaż tych bixenonów nie spowodował jakiegoś błędu aczkolwiek żadnej ingerencji w instalacje nie ma, po prostu do wtyczki od żarówki mijania podpięta jest przetwornica bx.

C2EBD74D-EA53-45D1-8EF5-D706418E7BB9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie spowodował. Eksperymentowałem z LEDami H7 i dość regularnie gasły wąsy tylko lewego reflektora - tj samoczynnie gasły po jakimś czasie do ponownego włączenia i wyłączenia świateł. Problem nie występował przy żarówkach halogenowych H7. W serwisie nawet wymieniono mi reflektor na gwarancji. Ale na nowym reflektorze problem występował dokładnie w ten sam sposób. Ostatecznie dałem sobie spokój z eksperymentami i wróciłem do żarówek halogenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 23:54, chucky80 napisał:

Prawdopodobnie spowodował. Eksperymentowałem z LEDami H7 i dość regularnie gasły wąsy tylko lewego reflektora - tj samoczynnie gasły po jakimś czasie do ponownego włączenia i wyłączenia świateł. Problem nie występował przy żarówkach halogenowych H7. W serwisie nawet wymieniono mi reflektor na gwarancji. Ale na nowym reflektorze problem występował dokładnie w ten sam sposób. Ostatecznie dałem sobie spokój z eksperymentami i wróciłem do żarówek halogenowych.

A jakie H7 LED testowałeś, markowe LED'y czy jakieś biedachiny, po których gasły wąsy ? Zastanawiam się na założeniem OSRAMA albo Pchilips'a tym bardziej, że OSRAM uzyskał "homologację" w Niemczech dla niektórych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, looko napisał:

A jakie H7 LED testowałeś, markowe LED'y czy jakieś biedachiny, po których gasły wąsy ? Zastanawiam się na założeniem OSRAMA albo Pchilips'a tym bardziej, że OSRAM uzyskał "homologację" w Niemczech dla niektórych samochodów.


Philipsy, wraz z adapterami CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2021 o 23:04, chucky80 napisał:


Philipsy, wraz z adapterami CAN.

No to mnie nie pocieszyłeś.. Z racji tego, że OSRAM został dopuszczony do użytku w Niemczech w niektórych samochodach zastanawiam się nad zakupem tych żarówek:

https://allegro.pl/oferta/osram-67210cw-ledriving-hl-h7-gen2-6000k-off-road-10087493817

Biję się jednak z myślami, bo boję się konsekwencji wynikających z braku homologacji.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!