Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek - xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Światła byłyby nadal regulowana pokrętłem. Dlaczego miałyby nie dostać, skoro teraz Clio, Megane (nie wiem jak z innymi modelami) wyjeżdżają z fabrycznymi full ledami i  ręcznym poziomowaniem, z pokrętła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest bardzo fajne zestawienie żarówek H7. Wydaje się, że najbardziej "białe" legalne i dostępne w Europie żarówki, to Philips White Vision. W porównaniu do żarówek typu OSRAM Night Breaker dają jednak około 20% mniejszy strumień światła. Porównywalny jednak z tymi montowanymi standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, pbet napisał:

Nie papuguj.

 Wiesz, testowałeś, czy może powtarzasz zasłyszane opinie?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prywatne testy nic nie wnoszą. Każdy sobie może napisać nie oślepiam. A skąd wie? Nie wie. Po prostu mu się tak wydaje. Oświetlenie ma spełniać określone przepisy i mieć wszystkie parametry zgodnie z obowiązującymi normami, a co najważniejsze zostać dopuszczone do użytku. Mało tego. Żarówka ma być homologowana do użytku i taka z jaką homologację ma reflektor czyli w tym przypadku H7. Montowanie takich wynalazków w aucie jeszcze na gwarancji podziwiam za odwagę. Pomijam kwestię przeglądów rejestracyjnych, policji, ubezpieczyciela ale jak widać chęć udoskonalania fabryki czasami góruje nad zdrowym rozsądkiem. Jak na opakowaniu jest napisane "nie do użytku na drogach publicznych" to znaczy, że jest to nie do użytku na drogach publicznych i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akuratnie czekam na żarówki adaptery już czekają w garażu :D. Co do homologacji.. sprawdzałem oznakowanie reklefktora Full led jak i zwykłego jakiego mamy my i jest takie samo także no.. Ja zamontuję pojadę na stację diagnostyczną na regulację jak mi powie, że wszystko jest w normach to będę użytkować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafael156 napisał:

Ja zamontuję pojadę na stację diagnostyczną na regulację jak mi powie, że wszystko jest w normach to będę użytkować :-)

Czyli co będzie w normach? Co sprawdza diagnosta? Ustawienie świateł i odcięcie (tak aby granica światła i cienia pokryła się z poziomą i ukośną linią na ekranie). Coś jeszcze? Nie. A powinien skontrolować w tym przypadku dodatkowo światłość świateł drogowych i natężenie oświetlenia świateł mijania. Polecam poczytać zamiast urządzać sobie wolną amerykankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet Światła drogowe są realizowane przed drugą żarówkę. A poza tym jakie to ma znaczenie, akurat drogowe mogą każdego oślepiać. Akurat światła projekcyjne (soczewki), mają tyle dobrego, że jeżeli dioda jest w tym samym miejscu  co żarnik, to nigdy nie oślepi kierowców, bo to dba o to układ optyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl masz rację ale czy żarówka mijania wtedy gaśnie? Nie gaśnie. A przepisy wyraźnie określają w jakich granicach ma być światłość dla dwóch lamp, dla każdej osobno i jaka może być różnica między lampą lewą i prawą. Światłość to zupełnie coś innego niż natężenie. Mierzy się ją w kandelach, a natężenie w luxach. Polecam lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem , światło bardzo miłe dla oka, wielka różnica. Byłem na stacji diagnostycznej sprawdzić czy czasami na tych adapterach ustawienie się nie zmieniło, ale jest ok. Oczywiście ze strony prawnej nie polecam, zakaz ! brak homologacji !!! poza tym jednym minusem, wszystko na plus ! Wypowiedzi tego typu: "wolna amerykanka" proszę sobie darować, co wolno, a czego nie, na tym forum większość wie.  Pozdrawiam.

 

 

 

20180311_102432.thumb.jpg.7f1fad90297394c475f7eb69d68fe236.jpg20180311_102934.thumb.jpg.a28ba4b614349c5c62aa1792613390fa.jpg

  • Like 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, blazej473 napisał:

Wypowiedzi tego typu: "wolna amerykanka" proszę sobie darować, co wolno, a czego nie, na tym forum większość wie.

Coś mi umknęło, że nie ma już swobody wypowiedzi?

"Forum - internetowa forma grupy dyskusyjnej, służąca do wymiany informacji i poglądów przy użyciu przeglądarki internetowej."

Źródło: https://sjp.pwn.pl/slowniki/forum.html

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pbet napisał:

Coś mi umknęło, że nie ma już swobody wypowiedzi?

"Forum - internetowa forma grupy dyskusyjnej, służąca do wymiany informacji i poglądów przy użyciu przeglądarki internetowej."

Źródło: https://sjp.pwn.pl/slowniki/forum.html

Ja tu nie będę się drażnić z kolegą " Mgr inż. " Nie szukajmy zaczepki. Każdy ma swoje zdanie , zgadzam się :-) Niema sensu dyskutować  życzę wszystkiego dobrego, tu jest tylko forum a nie miejsce na jakiekolwiek kłótnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!