Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek - xenon


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, tokon4 napisał:

Nie papuguj.

To ja bardzo poproszę o foto po montażu. Też przetestowałem wiele żarówek pod kątem wspomnianego dopasowania do ledów, a ostatnio miałem Osram Cool Blue Boost 5000k 80W i wyglądały świetnie, świeciły jak ledy (może pod dużym kątem minimalnie odbarwiały na ciepłą biel), ogólnie wyglądało to bardzo spójnie. Niestety, ilość światła była praktycznie zerowa – świeciły jak ledy postojowe, a w nocy w deszczu na mokrej nawierzchni nie widać było dosłownie nic, jakby jechać z wyłączonymi światłami – naprawdę, porównałem.

 

Obecnie mam wsadzone Ringi Xenon 150% (weszły jakiś miesiąc temu na rynek), dają bardzo dużo równego światła, jednak nie wyglądają już tak fajnie jak Osramy (choć zdecydowanie lepiej od fabrycznych :)) Myślałem też właśnie o tych White Vision, dlatego chętnie bym zobaczył.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam osram Night Braker Laser i polecam, dają dużo szerszą wiązkę światła, nie są to super białe/niebieskie światła, nie widać spektakularnej różnicy w barwie, ale doceniam szerszą wiązkę światła. Niestety mam wrażenie, że mam za nisko światła, dopiero przy rosłym mężczyźnie z tyłu świecą tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany taką zamianą bo miałem okazje pojeździć talismanem z lampami full led i świecą o niebo lepiej niż h7 W ledach na pewno jest samopoziomowanie bo nie ma pokrętła do regulacji świateł.  Wyczytałem na innym forum ze gościu w kadjarze zamienił sobie lampy  h7 na led i lampy działały bez żadnej przeróbki i działało także poziomowanie z poktętła w aucie Także jeżeli koszty kończyły by się na samej wymianie lamp to gra warta świeczki. A co kolega miał na myśli ze takie reflektory nie mają homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś próbował zestawu takich żarówek za kilkaset złotych, niby markowe, a jednak się nie nadawały. Co prawda w MIII ale pewnie w MIV byłoby to samo. Link

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata właśnie odebrał nowego Captura z Led ami. Światła są rewelacyjne. Warte każdej złotówki na nie wydane. Długie takie skuteczne ze wiewiórki spadają z drzew. 

XXX

Po przesiadce z captura do Meganki 3 z h7 widzę ciemność, w mojej Octavii z bixenonem też jest ciemniej.

XXX

Co ciekawe światła w capturze to nie soczewka. Nie mają żadnego oczyszczania itp. Diody umieszczone są jakby na suficie reflektora. Zrobię zdjęcia. 

XXX

Bez wahania zakładałbym te lampy do meg4 zamiast wydawać kasę na żarówki. Na portalu aukcyjnym komplet kupisz za 1000 pln

XXX

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie sam się zastanawiam nad wymianą lamp na Full led( mam Clio). Niestety mialem przyjemność jechac autem z tymi lampami i to jest przepaść. Ostatnio będąc w Renault zauważyłem, że auto wyposażone w Full ledy miało poziomowanie ręczne ( z pokrętła). Dowiedziałem się, że Renault od mniej więcej połowy roku 2017 nie wkłada do samochodów wyposażonych w Full ledy instalacji samopoziomowania. Czyli odpada znaczący koszt instalacji samopoziomowania. Bo auta wyposażone w światła o wartości do 2000 lm nie potrzebują spryskiwaczy reflektorów oraz automatycznego poziomowania. Reflektor jest homologowany bo kupuje się gotowca. A wkładanie żarówek h7 led do zwykłego klosza podczas kolizji/ wypadku może oznaczać problemy z wypłatą odszkodowania. 

Edytowane przez Wasabi88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się na temat lamp. Mniej więcej mi w serwisie objaśnili, będę jeszcze rozmawiał ale rokowania są słabe i raczej mało  opłacalne. Jedna lampa ~1500 zł (musimy liczyć dwie), jakieś dodatkowe płytki około 500 zł, regulacja poziomowa około 500 zł (wszystko x2). Już mamy około 5000 zł. Coś wspominali o kwocie 6000-7000 zł.

Odejmując z 1000 zł za sprzedaż starych lamp.. Robi się ładna kwota. Pytanie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam dylemat co do żarówek/lamp, żeby poprawić efekt jak najmniejszym kosztem utraty widoczności. Naczytalem się sporo o żarówkach ledowych pierw chciałem kupić to tanie chińskie badziewie po 60-70zł ale szybko z tego zrezygnowałem.. Później padło na żarówki w granicach 300zl z diodami led od Philipsa ale opinie są tak w granicach 50/50 jednym wystarcza drugim nie.. A efekt na filmiku czy zdjęciu przeważnie koloryzuje efekt w rzeczywistości.. Ostatnia nadzieją dla mnie zostały oryginalne Philips x treme ultinon lecz cena powala około 700zl.. Efekt wydaje mi się bardzo zadowalający + odpowiednia linia odcięcia + barwa oraz widoczność na drodze (ponad 90% pozytywnych komentarzy). Jak dobrze rozegram sprawę to uda mi się takie żarówki oryginalnie zapakowane wyrwać za niecałe 500zł, tyle jeszcze jestem w stanie zaryzykować. Jedynym miniusem w montażu żarówek ledowych jest to, że będzie nam potrzebny adapter do mocowania żarówki ponieważ przyjemniej w mojej Megi kostka jest razem złączona z tym plastikiem który przekręcamy w celu zamocowania poprawnie żarówki a niestety takie adaptery tylko na aliexpress.. cena nie jest wygórowana 15 zł komplet a bardziej obawiam się czasu oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym aso w Warszawie cena jednej lampy pure vision - 1218 pln, cena jednej przetwornicy - 411 pln. Poziomowania nie trzeba dodawać, zostaje ręczne. Jeszcze pozostaje koszt majstra, który zrobiłby tą operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wasabi88 napisał:

Nie papuguj.

Pytanie czy światła bez poziomowania dostaną homologację i czy to załatwią osoby montujące?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!