Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

3 problemy nie dające spać.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

doskwierają mi trzy problemy z moją Meganką (kombi 1.5 DCi - 2003) i licze na wasze wskazówki jak się do nich zabrać i czy wogóle da sie cos "wykombinować". No to zaczynam, jeśli znasz rozwiazanie na który kolwiek problem bede wdzieczny za poswięcenie kilku chwil na odpowiedź :

 

1. Zgrzyty galki biegów, problem z ich wbijaniem. Na zimnym silniku biegi działaja ok ale po około 30 min jazdy gdy juz sie silnik nagrzeje bądź gdy samochód stoi na slońcu biegi wchodza z oporem. Dźwignia chodzi jakby dwa elementy się zacieraly. Mechanik powiedział ze trzba wymienić kable od "gałki" do skrzyni. Z tego co sie orientuje kable sa dostepne wyłącznie z dźwignia zmiany biegów co troszku jest kosztowne, w związku z powyższym mam dwa pytanka: czy jest możliwość rozkręcenia dźwigni i przesmarowania ja jakims smarem wogole czy jest sens jakich kolwiek kombinacji czy poprostu trzeba wymienic element i pogodzic sie z lżejsza kieszenią?? Znalazłem w internecie interesującą mnie część ale od Megan SL 1.4 2005 (na zdjęciu dźwignia jak i kable wygladają identycznie jak w moim aucie), czy wie ktoś moze czy jest to ta sama część, czy jak to mówia diabeł tkwi w szegółach??

 

2. Jakiś czas temu zabrałem się za naprawę szyby od strony kierowcy (działała tylko czasem, aż któregoś dnia otworzyła sie i zamknąć nie chciala), doszedłem ze wadliwy jest silniczek. Postanowilem podmienić od strony pasażera (wiadomo kierowca najważniejszy <ok> ) okazało sie że nie do konca pasuje przy okazji rozwineły mi się linki. No i własnie dzięki swojemu geniuszowi intelektualnemu jak i manulanemu zostałem bez dwóch działających szyb (la viva clima). Mimo usilnych prób nie jestem w stanie nawinąć linek tak aby były napiete jak poprzednio, ciagle jest luz przy "ślimaku". Nie demontowałem całego mechanizmu trzymającego szybe tylko ściągnełem obudowe drzwi nie wiem moze powinienem wszystko wyciagnąć może wtedy... Ktoś mi powiedziąl że uratuje mnie kupno całego mechanizmu z silnikiem tylko ze czemu na ebayu sprzedają linki do naprawy w/w mechanizmu i sam silniczki od szyb skoro jest to nierozłączny element?? Zmagał się ktoś może z tym problemem??

 

3. Ostatni problem to w sumie ciężko stwierdzić czy problem, czy moja nadwrażliwość. Otóż gdy z pozycji prostych kół lekko skręcam kierowniće w lewo bądź prawo słysze metaliczny odgłos (stuknięcie), zarowno w czasie jazdy jak postoju. Czy kręce kierownicą intesywnie czy delikatnie, stuk jest ten sam. W czasie jazdy nie wyczuwam zadnych drgań, opon mi nie zdziera tylko w sumie sam odgłos. Powiedzcie czy to normalne w tym aucie czy cos chyba zaczyna sie dziać?? Na koniec dodam tylko ze jestem bardzo świeżym urzytkownikiem marki Renault.

 

Z góry dzięki za wytężenie oczu na moje smutne-story i za zywą dyskusję :(

Pozdr...

[nie piszemy postów boldem :) na forum zezwalamy na używanie polskich liter ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten stuk ( metaliczny odgłos) przy kręceniu kierownicą to na 90% łożyska amortyzatów.

Miałem ten sam problem. Po wymianie wszystko jest ok! Koszt to 70 zł łożyska i 150 zł wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2/ na forum jest wiele tematów dotyczących naprawy szyb w MII. a to przykład: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=3078&...highlight=szyby

 

Niestety nie mogę znaleźć instrukcji od mojej meganki odnośnie tych szyb, w podanym linku opis jest super ale do scenica :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( metaliczny odgłos) przy kręceniu kierownicą to na 90% łożyska amortyzatów.

 

A ja mam wymienione łożyska kilka tygodni temu, ale w momencie ostrzejszego skrętu i ruszaniu słychać hałas jakby "wycie układu wspomagania", co to może być? czasem też jakby przeskoczenie jakieś blaszki sprężynującej przy skręcaniu kołami. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę znaleźć instrukcji od mojej meganki odnośnie tych szyb, w podanym linku opis jest super ale do scenica :cry:

A co to za różnica? Scenic to taka nadmuchana Megana, wiele części mają wspólnych, w przypadku podnośników również.

Nie mniej bez wyjęcia całego podnośnika się nie obejdzie, wątpię, żebyś ustawił odpowiednio linki w podnośniku w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie z powodu "trzech pytań nie dających spać" robi się totalny burdel. Wszystko sie tu miesza, podnośniki szyb z zawieszeniem, jeszcze tylko brakuje by ktoś na pierwsze pytanie odpowiedział i już mamy komplet. Wszystkie tematy występują oddzielnie na forum, więc tam należy szukać odpowiedzi, ewentualnie stawiać pytania. Ten temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!