Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie przed odpaleniem auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Około 3 miesięcy temu miałem regenerowany rozrusznik oraz kupiłem nowy akumulator.

Dokładnie od tego czasu mam następującą dolegliwość: wkładam kartę, klikam by odpalić, następnie z przodu pod maską coś buczy przez około 10-15 sekund, po tym czasie załącza się elektryka w pojeździe (m.in. zasilanie 12 V w "zapalniczce"). Towarzyszy temu dźwięk jakby odblokowania "czegoś". Po tym klikam na start i auto odpala bez zająknięcia.

Co to może być?

 

Dziękuję za porady.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nagrywamy filmik, wrzucamy na youtuba i podajemy tutaj link do niego... najlepiej z pod maski.

Nie powinno być takiego zachowania, powinien odpalić za pierwszym razem po naciśnięciu start. Coś podczas tej regeneracji rozrusznika i wymiany aku zostało spartolone... Buczeć może kilka rzeczy ale najszybciej sam nasłuchując powinieneś określić co buczy lub określić miejsce i na forum podpowiedzą co to może być dokładnie i jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej, mam podobny problem, Scenic III z 2011 roku, diesel 1,9, 130 KM. Dwa razy w ostatnim czasie po wciśnięciu Start zaczął wydawać dźwięk buczenia, potem odpalił. Czy zdiagnozował ktoś taką usterkę, jest to przed zapłonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tak_czy_nie napisał:

Dwa razy w ostatnim czasie po wciśnięciu Start zaczął wydawać dźwięk buczenia, potem odpalił.

W czasie startu wszystkie pozostałe urządzenia powinny być wyłączone;

   - źródłem buczenia pozostaje rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zródłem buczenia nie jest rozrusznik tylko najnormalniej w świecie pompa paliwa camon raill nabija ciśnienia przed uruchomieniem i odgłosy mogą być też z przekażnika swieć żarowych ale to już cyknięcie a nie buczenie w benzynkach tez buczy tylko ze to buczy pompa w baku a w dieslu masz 2 pompy w baku i camon raill .

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fullxda napisał:

Zródłem buczenia nie jest rozrusznik tylko najnormalniej w świecie pompa paliwa camon raill nabija ciśnienia przed uruchomieniem

Widziałeś chociaż raz w życiu pompę w 1,9 dci? :-D Nie może nabijać ciśnienia dopóki rozrusznik nie obraca wałem korbowym bo jest napędzana mechanicznie paskiem zębatym. Ten trop niestety odpada, prędzej jest tak jak pisze @Andrzej-2010 lub inny elektrozawór umieszczony pod maską.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pompa elektryczna nabijająca ciśnienie to jest w silniku 1.9 dCi... ale 102KM w Megane I i Scenic I, ona rzeczywiście buczy (zwłaszcza ta "konająca" lub kiepskiej jakości zamiennik). Pozostałe motory, te nowsze, tak jak napisał kolega @aniewa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aniewa napisał:

Widziałeś chociaż raz w życiu pompę w 1,9 dci? :-D Nie może nabijać ciśnienia dopóki rozrusznik nie obraca wałem korbowym bo jest napędzana mechanicznie paskiem zębatym. Ten trop niestety odpada, prędzej jest tak jak pisze @Andrzej-2010 lub inny elektrozawór umieszczony pod maską.

Przecież nie stwierdziłem że to na bank pompa camon rail Napisałem możliwe przyczyny wg . mnie nie musisz się z tym zgadzać ; forum jest po to żeby naprowadzać na przyczyny ze swoich doświadczeń ja akurat nie słyszałem nigdy o buczeniu rozrusznika tylko o zgrzytaniu raczej mechanicznych dzwiękach .Częste buczenie w moim 1.4 tce przed rozruchem spowodowane jest pracująca pompa paliwa w baku i buczeniem piszczeniem przepustnicy elektronicznej która ucisza się po zapaleniu silnika.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fullxda napisał:

forum jest po to żeby naprowadzać na przyczyny ze swoich doświadczeń ja akurat nie słyszałem nigdy o buczeniu rozrusznika tylko o zgrzytaniu raczej mechanicznych dzwiękach

Zgadzam się z tym w 100 % <ok> i dlatego w ramach tej dyskusji ze swojego doświadczenia wykluczyłem pompę CR. Każdy głos coś wnosi do dyskusji. A o pompie CR napisałeś jak dla mnie w sposób raczej nie pozostawiający wątpliwości i tylko dlatego to sprostowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu zapłonu otwiera się przepustnica. Ona z czasem wydaje niskotonowy dźwięk ( słychać po otwarciu maski jeśli nie dokonamy rozruchu ). Normalnie dźwięk pracy silnika ją zagłusza. Jej praca jest sygnalizowana pomarańczowym symbolem silnika na wyświetlaczu. Może warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!