Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierówna praca/szarpanie


malloc

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jwax napisał:

Nie papuguj!!

1.2tce 130km , jakbym miał takie coś to rękojmia i nara, to jest masakra, jak aso nie umie stwierdzić przyczyny.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcin33892 napisał:

nieświadomie depne mu do tych 3tys, puszczam gaz i silnik wpada w wibracje 

Wtedy następuje zmiana  objętości masy powietrza w dolocie (zmniejszenie objętości zaworami) i hamowanie sinika objawia się zwiększonymi drganiami w okresie przejściowym do czasu shamowania turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chociaż ja u siebie zauważyłem, że pojawia się nawet w większym zakresie 3000-3400.

Zależność chyba ma związek z temperaturą silnika/kolektora.

 

No i pytanie, dlaczego w innych silnikach turbo nigdy czegoś takiego nie stwierdziłem. :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu serwis próbował usunąć szarpanie aktualizacją sterownika wtrysków - aktualizacja ze stycznia 2019 opracowana przez francuzów rzekomo w celu usunięcia tej wady.
... nic to nie dało. Jak szarpało - tak szarpie. W grudniu minie mi gwarancja, co ja mam z nimi zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dramat z tymi samochodami.

A to szarpanie objawia się podczas jazdy z zapiętym biegiem czy przy jego zmianie? Może szarpie jest bo przy zmianie biegu silnik za szybko schodzi z obrotów i inne są prędkości silnika a inne układu - bo powinny być równe.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpanie czuć najwyraźniej przy jednostajnej prędkości na 2 i 3 biegu przy obrotach 1,5 - 1,8 tyś, czuć też przy przyśpieszaniu a nawet teraz czuję na 5 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Dnia 17.01.2019 o 20:36, miszczprostej napisał:

 

Reasumując. Dowiedziałem się, że Renault przysłało jakąś specjalną procedurę poradzenia sobie z tym problemem, która obejmowała:

1) demontaż kolektora ssącego i jego umycie,

2) wykonano płukankę silnika,

3) wymyto wtryski oraz cały układ paliwowy

4) wgrano nowe oprogramowania sterownika silnika

 

Dokładnie zaproponowano mi tą samą usługę , jestem umówiony na przyszły tydzień zobaczymy czy szarpanie ustąpi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Dnia 4.01.2019 o 09:33, Grzeh napisał:

Ja tankuję tylko na orlenie a dla sprawdzenia przejechałem 2 zbiorniki na Pb98 i bez zmian. Po ostatniej wizycie w ASO dowiedziałem się, że bezpośrednią przyczyna szarpania jest zapychający się gaźnik płynem chłodzącym lub olejem. W ASO wielokrotnie jednego dnia gaźnik wyczyścili ale po przejechaniu kilometra szarpanie powracało. Powodem prawdopodobnie jest jakaś nieszczelność ale ASO nie potrafi jej zlokalizować i usunąć. Mam jeszcze rok gwarancji, czego się mogę domagać?

Dodam, że od niemal nowości mam okopconą rurę wydechową jak w dieslu,  czy to normalne?

Kolego a nie padła Ci jakaś cewka. Bo mi też autko szarpało ( Megane III 1.4 TCE ) i miałem wypadanie zapłonu na 3i 4 cylindrze. czyli 2 cewki do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!