Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działająca regulacja świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Wie ktos jak podnieść ręcznie światła mijania w scenicu I ph II moje są bardzo nisko zwłaszcza lewe,regulacja elektryczna działa...ale jest niewystarczająca..

 

[ Dodano: 2011-02-19, 22:14 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiem o które chodzi kręciłem pionową i NIC... :cry:

Pozioma działa..ale pobawię się jeszcze....

 

[ Dodano: 2011-03-23, 19:05 ]

1364026707.jpg

 

 

Dla informacji....

 

Brak regulacji świateł przy pracującym silniczku powoduje ułamana zielona kulka plastikowe trzpienia (na zdjęciu poniżej). U mnie regulacja działała tylko na najniższym położeniu.

 

Doklejenie kawałka plastiku ok 1 cm załatwia sprawę...(ja zastosowałem klej+ opaskę termokurczliwą). <a href=1364026707.jpg' alt='1364026707.jpg'>

 

Zdjęcie przedstawia działającą oryginalna końcówkę...

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie

czy udało się wam rozwiązać problem z szalejącymi światłami mijania? W moim bolidzie oczka zgłupiały i prawe trzyma poziom a lewe góra dół i tak cały czas . Tylko gdy regulator wysokości jest na 3.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry Wszystkim.

 

I u mojego bolidu pojawił się ten problem. Prawy reflektor świeci stanowczo nisko. Sprawdziłem silniczek - bolec jest okej, siedzi na miejscu. Niestety, nawet po maksymalnm jego wkręceniu, niewiele się zmieniło. Czy jest jeszcze jakaś inna regulacja wysokości świateł? Widziałem od spodu obudowy reflektora jeszcze jedną wystającą śrubę, ale czy ona też jest do tego?

 

Dodano: 23 wrz 2013 - 09:27

Rozumiem, że nikt nie spotkał się z takim problemem, jak opisany przeze mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, siedzi prosto. Żarnik akurat nawet jakby był na ukos to nie powinno wpłynąć na wiązkę - od tego jest lustro reflektora właśnie.

Problem w tym, że ewidentnie widać, że właśnie całe lustro reflektora jest niżej niż np. lewy albo w innej megance...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarnik akurat nawet jakby był na ukos to nie powinno wpłynąć na wiązkę - od tego jest lustro reflektora właśnie.

To kolega się zdziwi jak napisze, że ustawienie żarówki w oprawce ma wielkie znaczenie. Źle włożona żarówka w oprawkę powoduje inny kąt padania światła na odbłyśnik. I inaczej reflektor oświetla drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!