Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Taka sytuacja: kolega jadący za mną doniósł o braku lewego stopu. Żarówka wykręcona- spalona, czarne szkło, włókno od stopu przypalone. Nowa żarówka wkręcona, niestety stopu brak. Ta sama żarówka zamontowana w prawej lampie działa bez zarzutów.

Gdzie szukać przyczyny, od czego zacząć?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik sprawdziłem, F15 zgodnie z dostępnym na forum schematem. Ok. Chociaż kolega Aniewa właśnie ten temat podważył ;-) Poruszałem stykami, żarówką i po tym zabiegu wyskoczył komunikat sprawdź ABS. Od razu do głowy przyszedł mi mityczny czujnik stopu, wyciągnąłem dziada, wypiąłem wtyczkę, zamontowałem z powrotem odpaliłem ( komunikat ciągle się świeci)i pojechałem na zakupy. Dziwne wrażenie- żona też zauważyła- auto jakby lepiej ciągnęło. Szybkie zakupy , odpalam i zero komunikatów. Stopu brak. Czyżby czujnik niedomagał i w taki sposób wpływał na światła. Auto mam od stycznia i w czasie użytkowania kila razy miałem wrażenie mniejszej mocy, po chwili odpuszczało i po sprawie. Myślałem początkowo, że może pdf się wypalał, ale teraz to już sam nie wiem.

Edytowane przez adrianwolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest jeden od obydwu świateł stop. Czujnik od stopu też jest jeden na oba światła. Adianwolski pisze, że prawe światło świeci więc bezpiecznik oczywiście jest sprawny. Natomiast zasilanie lewego i prawego światła jest oddzielne i wychodzi z modułu UCH kabiny. A tam nie ma bezpiecznika zarówno do lewego jak i prawego światła. O tym pisałem. Moduł UCH otrzymuje sygnał z czujnika świateł stop i załącza tylko prawe światło blokując jednocześnie lewe.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że masz objawy standardowy, czy brak masy w tylnych lampach, czyli do poprawy i czyszczenia wtyczki lamp.

Może się mylę, ale warto sprawdzić. Spokojnie możesz sam to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!