Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Parownik częscią integralną mieszalnika?


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.03.2019 o 07:22, NoAh napisał:

Witam. Mam fluenca i po 3 latach rozszczelnil sie parownik nawet sie podtrulem gazem, ale nie wazne parownik wymienilem u znajomego mechanika 3 dni auto stalo i tak darcie dechy i wymiana parownika koszt 900zl pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL - mireczek01

Witam, mam pytanie, jak rozszczelnił się parownik to jak objawiała się usterka? Pytam, ponieważ u mnie po wymianie czynnika zaczął lecieć dym/para z kratki nawiewu przy włączonej klimatyzacji. Podejrzewam właśnie rozszczelnienie parownika... Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jakiś numer tego parownika da się ogarnąć ? Sprawdzałem w 30 sklepach motoryzacyjnych i hurtowniach, nikt nie ma, w katalogach nic ... A pewnie jest taki sam w Megane III, muszę to rozebrać a nie mam na tyle czasu by auto na tydzień uziemić na ściągnięcie części. Mogę zalutować nieszczelność, ale przy targaniu deski szkoda by było jak za chwilę w innym miejscu się pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka wymiana parownika. Może ktoś podpowie gdzie go szukać, by zamówić? Przetrzepałem cały net i niestety nie znalazłem. 

Edytowane przez mzloty
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Spróbuj się skontaktować z p. Szymonem.

Kontakty na stronie KRASKA24.pl

Po nr VIN, może coś znajdzie.

Zaznaczam, zadzwoń lub napisz, gdyż na stronie możesz nie znaleźć a on sporo części ma i to w dość dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki napisałem.

Na razie tylko na aliexpres znalazłem za 500zł z wysyłką.

 

Pisałem do Szymona i nie ma....

Zamówiłem cały mieszalnik za śmieszną stówkę i będę miał zabawy na cały weakend XD
Przepłacać za używkę raczej nie ma sensu jak moje autko jest w takim stanie i padł parownik....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakieś 10 godzin.  Tragedia... Zdejmij wszystkie plastiki, maglownicę, drzwi, tapicerkę, stalową ramę , całą wiązkę trzeba odpiąć, mieszalnik rozebrać i jeszcze to poskładać potem....

Dodaję jedno zdjęcie motywacyjne jakby ktoś chciał to robić XD

IMG_20210713_115437_1.jpg

  • Like 1
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 29.06.2021 o 15:53, Melman19801 napisał:

Hej. Mam podejrzenie właśnie rozszczelnionego parownika w mieszalniku 271207294R

Ten parownik to chyba jest to :

https://www.aliexpress.com/i/1005001551377619.html

 

 

Sprawdzał ktoś może ten parownik od chińczyków? Faktycznie pasuje do megane III?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!
Ostatnio dostałem dużo zapytań odnośnie owego tematu. I postaram się wyczerpać temat 

-W Polsce nie da się kupić nowego parownika. W chinach można znaleźć zamiennik ale się nie opłaca.

-Jedyną najlepszą opcją jest kupienie całego "mieszalnika". Cały mieszalnik można spokojnie kupić za 200zł. Kupiony mieszalnik zawozimy do serwisu gdzie robimy test szczelności.

-Nie polecam rozbierać mieszalnika żeby wymienić sam parownik, jest to nieopłacalne a jest duża szansa że nawet przez złą kolejność dokręcenia śrubek coś będzie nie tak.

-Ogólnie ten temat jest bardzo nieprzyjemny, mało który mechanik podejmie się zdjęcia deski rozdzielczej, a jak już to będzie chciał kosmiczne pieniądze i nie da na to gwarancji.

 

Jeśli ktoś podejmie się tego "wyzwania" to polecam robić bardzo dużo zdjęć. Ja u siebie śruby belki dokręcałem dość mocno a mimo to jedna się poluzowała i brzęczała uciążliwie, nie było do niej żadnego dostępu... Strzykawką z klejem i długim wężykiem zalałem ją i tyle...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!