Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megana odpala bez sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jeśli piszę w niewłaściwym miejscu to przepraszam ale problem jest natury mechanicznej elektrycznej i chyba elektronicznej naraz .

Ale do rzeczy : borykam się z Megane II 1,5 dci(delphi) z 2005r. Silnik trafił do mnie z powodu odwiecznych trudności z odpalaniem a w końcu rozpukanymi panewkami. Czyli jakby standard . Silnik został naprawiony ( kapitalka ) , wtryski zregenerowane w Boschu (wszystkie nowe zaworki) i ożył jak należy większych problemów . I tu zaczynają się problemy otóż auto jedzie bardzo ładnie aż do momentu kiedy nagle i bez żadnych wyczuwalnych powodów zapala się komunikat błąd wtrysków i SERVICE . Silnik przechodzi natychmiast w dziwny tryb : pracuje głośniej klekocząc jak traktor na wolnych obrotach na szybszych podczas jazdy jedzie normalnie , ma moc i przyspieszenie a dodatkowo tak : po zgaszeniu zapala z trudem za drugim razem a po ostygnięciu np. na drugi dzień pali fatalnie za 5-6 razem z kłębami dymu z wydechu , a co najciekawsze w tym trybie silnik startuje bez potrzeby wciskania sprzęgła i nawet na biegu !!! Zwyczajnie naciskam start i silnik kręci .

Usterka ta nie przechodzi tzn. auto pozostaje w tym trybie cały czas aż do ... wykasowania go Clipem kiedy wszystko wraca do normy po czym po kilku - kilkunastu minutach jazdy następuje ponownie .

Clip pokazuje zawsze problem z " obwodem sterowania wtryskiwaczem nr ( zawsze inny cylinder ) " a w szczegółach "poziom sterownia w niskim zakresie" i NIC poza tym .

Pracuję z tymi silnikami już kilka lat , trafiłem na wiele "cudów" ale na taki jeszcze nigdy .

Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

Uprzejmie proszę o sugestie gdyż stoję bezradny ...

Dopowiem tylko , że sprawdziłem wszystko co przyszło mi do głowy : od ciśnienia sprężania przez ukł. paliwowy , elektryczny z czujnikiem wciśniętego sprzęgła włącznie . W trybie tej usterki Clip widzi sprzęgło prawidłowo i odczytuje wduszenie i puszczenie sprzęgła .

Pomimo że auto staje się już wiekowe , napisano o jego przypadkach wiele to wciąż coś zaskakuje .

 

Dodano: 06 maj 2017 - 20:20

czy ktoś mnie słyszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mnie słyszy ?

tu się nie słucha , tu się pisze i czyta.

 

Ja mam megane 3 dci z 2009 roku , co bez wciśnięcia sprzęgła kręci silnikiem , tak ma od nowości.

Nie próbowałem tego robić na wciśniętym biegu...

Może ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpalania bez sprzęgła to sprawdź czujnik w skrzyni biegów, clipem powinno się udać. Powinien pokazać trzy stany:

1. Bieg jałowy

2. Wsteczny

3. Poza jałowym

Jeżeli się zacina czujnik, to np nie włączają się światła wsteczne itp. clip nie pokaże błędu, bo nie wie, że czujnik się zacina mechanicznie.

 

Nie wiem co z drugą usterką, nie bawiłem się zbyt wiele 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia Sat May 06 2017 o 19:20, mag4040 napisał:

X

W uch jest ustawione zapalanie z pedałem hamulca, a czujnik jest stale rozwarty. 

Pozwala na zapłon.

Niestety utrudnia pracę silnika.

Inny odgłos silnika i problemy z odpalaniem, to otwarty EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!